China boos over Canadese 'megafoondiplomatie'
PEKING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft boos gereageerd op een internationaal initiatief waar Nederland en tientallen andere landen aan meedoen. Zij veroordeelden de praktijk waarbij landen buitenlandse burgers vastzetten om daarmee politieke druk uit te oefenen op de thuislanden van die arrestanten.
Peking haalde uit naar initiatiefnemer Canada, dat ruziet met Peking over de arrestatie van Canadezen. "De Canadese poging om China onder druk te zetten door 'megafoondiplomatie' te gebruiken of groepsdruk te organiseren is compleet zinloos en een doodlopend pad", reageerde een woordvoerder van de Chinese ambassade in Canada.
Ministers uit de landen die het Canadese initiatief steunden, tekenden een gezamenlijke verklaring. Ze veroordeelden in die tekst geen specifieke landen, maar Canada heeft China in het verleden verweten dat het zich schuldig maakt aan 'gijzelaarsdiplomatie'.
De Chinese autoriteiten arresteerden in 2018 twee Canadezen. Dat gebeurde nadat topbestuurder Meng Wanzhou van het Chinese miljardenbedrijf Huawei was aangehouden in Vancouver. China houdt vol dat die zaken niets met elkaar te maken hebben.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse troepen en de strijdkrachten van Nigeria hebben Abu-Bilal al-Minuki, de nummer twee van Islamitische Staat (IS) wereldwijd, uitgeschakeld. Dat meldt de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
6 minuten geledenPERTH (ANP/RTR/AFP) - Voor de kust van West-Australië is een man overleden nadat hij door een haai werd aangevallen, meldt de politie. Het gaat om de tweede fatale haaienaanval in Australië dit jaar.
36 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin brengt komende week een bezoek aan China, meldt het Kremlin. Het bezoek staat gepland voor dinsdag en woensdag.
1 uur geledenTAIPEI (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse wapenleveringen aan Taiwan zijn altijd een hoeksteen van regionale vrede en stabiliteit geweest en wettelijk vastgelegd. Dat zei de Taiwanese viceminister van Buitenlandse Zaken Chen Ming-chi zaterdag. Taiwan zal blijven communiceren met de Verenigde Staten en de situatie rond verdere wapenleveringen vanuit Amerikaans perspectief begrijpen, vertelde hij verslaggevers in Taipei.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".
12 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.
12 uur geleden