China boos op Frans parlement na motie over genocide Oeigoeren
BEIJING (ANP/AFP) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een motie in het lagerhuis van het Franse parlement veroordeeld die de vervolging van de Oeigoeren genocide noemt. De motie werd donderdag ingediend door de Socialistische Partij en bijna unaniem aangenomen.
"De motie in het Franse lagerhuis over Xinjiang negeert feiten en wettelijke kennis en bemoeit zich opzichtig met Chinese interne aangelegenheden", aldus een woordvoerder. "China is er zwaar op tegen."
Het Franse lagerhuis sloot zich donderdag aan bij overheidsinstellingen in meerdere landen die de systematische vervolging van de islamitische Oeigoeren in de provincie Xinjiang. De Nederlandse Tweede Kamer nam vorig jaar ook zo'n motie aan. Ook zijn er steeds meer landen die geen regeringsdelegatie naar Beijing sturen voor de Olympische Winterspelen om dezelfde reden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft een streep gezet door de vervolging van voormalig FBI-directeur James Comey, die geldt als fel criticus van president Trump. Volgens de rechter is de benoeming van de bewust door Trump uitgekozen aanklager Lindsey Halligan ongeldig. Om dezelfde reden beëindigde de rechter ook de vervolging van de New Yorkse procureur-generaal Letitia James, die eveneens tegen Trump strijdt.
33 minuten geledenGAZA (ANP/AFP/RTR) - Een omstreden organisatie die werd ondersteund door Washington en Israël, is gestopt met noodhulp in de Gazastrook. De particuliere Amerikaanse Gaza Humanitarian Foundation (GHF) meldt haar missie in het Palestijnse gebied na zes maanden te hebben beëindigd.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Het Europese tegenvoorstel op het Amerikaanse vredesplan voor Oekraïne is "op het eerste gezicht niet constructief en werkt niet" voor Rusland, stelt Joeri Oesjakov, topadviseur van het Kremlin.
4 uur geledenLUANDA (ANP) - Een eventuele overeenkomst over de toekomst van Oekraïne mag niet ten koste gaan van de veiligheid van Polen en Europa, benadrukt de Poolse premier Donald Tusk. Hij reageert daarmee op het Amerikaanse vredesplan, waarin grote concessies van Oekraïne worden gevraagd.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie blijft doorwerken aan een voorstel voor een lening aan Oekraïne op basis van bevroren Russische tegoeden, ook nu er een mogelijk vredesplan ligt. Dat er een concreet voorstel komt is "nog urgenter gezien deze achtergrond", aldus een woordvoerder van de Commissie.
6 uur geledenKINGSTON (ANP) - De Jamaicaanse reggaezanger Jimmy Cliff is op 81-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie op Instagram bekendgemaakt. Hij overleed aan de gevolgen van een longontsteking.
6 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - Poolse aanklagers zeggen een Oekraïense man te hebben opgepakt op verdenking van spoorsabotage in samenwerking met Rusland. Eerder werden twee andere Oekraïners geïdentificeerd als verdachten.
6 uur geleden