Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China blijft op zelfde koers na IPCC-rapport

China blijft op zelfde koers na IPCC-rapport

PEKING (ANP/AFP) - China heeft geen plannen het beleid te wijzigen naar aanleiding van de alarmsignalen van het Intergouvernementele Panel over Klimaatverandering (IPCC). Dat waarschuwde maandag in een rapport dat de temperatuur op de wereld al in 2030 1,5 graad hoger zou worden als er geen actie wordt ondernomen en het panel voorziet catastrofale gevolgen voor de mensheid.

In China is nauwelijks melding gemaakt van de apocalyptische voorstellingen van het IPCC. Het land is goed voor ongeveer een derde van alle broeikasgassen die worden uitgestoten. Het ministerie van Buitenlandse Zaken liet desgevraagd dinsdag weten dat het klimaatbeleid hetzelfde blijft. De Volksrepubliek blijft ernaar streven in 2060 klimaatneutraal te zijn en rekent erop dat het land in 2030 op zijn hoogtepunt is wat betreft de uitstoot van CO2. Daarna moet dat alsmaar minder worden.

President Xi Jinping gaat ook "strikte controle uitoefenen" op de groei van het aantal kolencentrales in het land. Het land zou dan na 2026 steeds minder energie uit kolen halen. China wordt al geruime tijd bekritiseerd wegens het openen van tientallen kolencentrales. Eerder deze maand maakten de autoriteiten in Peking bekend dat er recent vijftien kolenmijnen zijn heropend die eerder werden opgedoekt. Binnen afzienbare tijd worden nog eens 38 eerder gesloten kolenmijnen weer in gebruik genomen.

China worstelt met een groeiende vraag naar betaalbare energie. Het land telt al meer dan duizend kolencentrales en dat is ongeveer de helft van de kolencentrales op aarde.

Meer uit Buitenland

Kritieke grens bereikt: 81 partijgenoten willen Starmer weg

LONDEN (ANP) - Steeds meer parlementariërs van de Britse Labourpartij spreken zich uit voor het vertrek van hun politieke leider, premier Keir Starmer. Omroep BBC meldt dat inmiddels 81 van de 403 Labour-parlementsleden duidelijk hebben gemaakt een andere leider te willen. Dat zijn er voldoende om een leiderschapsverkiezing af te dwingen waarmee ze Starmer opzij kunnen schuiven.

49 minuten geleden
Libanon: 380 doden bij aanvallen sinds ingaan bestand met Israël

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn sinds het ingaan van een staakt-het-vuren vorige maand 380 mensen omgekomen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid tegen persbureau AFP. Onder de doden zouden 22 kinderen en 39 vrouwen zijn.

1 uur geleden
Rusland bevestigt einde bestand met Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland bevestigt dat het bestand met Oekraïne ten einde is gekomen en gevechtsoperaties worden hervat. "Het humanitaire staakt-het-vuren is afgelopen", zei een woordvoerder van het Kremlin.

1 uur geleden
Israël keurt oprichting tribunaal voor aanvallen 7 oktober goed

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische parlement heeft de oprichting goedgekeurd van een tribunaal voor het berechten van Palestijnen die worden verdacht van deelname aan de aanvallen van 7 oktober 2023. Daar kan ook de doodstraf worden opgelegd.

1 uur geleden
Starmer zegt ondanks druk dat hij doorgaat met land besturen

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn kabinet laten weten dat hij niet opstapt. "De Labourpartij heeft een procedure om een partijleider aan te vechten en die is niet in gang gezet", staat in een verklaring van zijn kantoor. "Het land verwacht van ons dat we aan de slag gaan met regeren. Dat is wat ik doe en wat we als kabinet moeten doen."

2 uur geleden
EU-buitenlandchef Kallas: defensieproductie moet fors omhoog

BRUSSEL (ANP) - De productie van defensiemateriaal in Europa blijft achter en moet fors omhoog, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Ook de gezamenlijke inkoop van defensiemateriaal blijft achter. "We moeten de lidstaten echt aansporen tot meer gezamenlijke aankopen en innovatie", zei Kallas voor het begin van de vergadering met de EU-ministers van Defensie. Daar wordt onder meer gesproken over de defensieparaatheid van de EU.

3 uur geleden
Parlementariër: Iran kan uranium verder verrijken bij aanval

TEHERAN (ANP) - De Iraanse parlementariër Ebrahim Rezaei zegt dat Iran uranium zou kunnen verrijken tot 90 procent als het land nog een keer wordt aangevallen. De woordvoerder voor de parlementaire commissie Nationale Veiligheid en Buitenlands Beleid zegt dat dit besproken zal worden in het parlement.

3 uur geleden