China blijft op zelfde koers na IPCC-rapport
PEKING (ANP/AFP) - China heeft geen plannen het beleid te wijzigen naar aanleiding van de alarmsignalen van het Intergouvernementele Panel over Klimaatverandering (IPCC). Dat waarschuwde maandag in een rapport dat de temperatuur op de wereld al in 2030 1,5 graad hoger zou worden als er geen actie wordt ondernomen en het panel voorziet catastrofale gevolgen voor de mensheid.
In China is nauwelijks melding gemaakt van de apocalyptische voorstellingen van het IPCC. Het land is goed voor ongeveer een derde van alle broeikasgassen die worden uitgestoten. Het ministerie van Buitenlandse Zaken liet desgevraagd dinsdag weten dat het klimaatbeleid hetzelfde blijft. De Volksrepubliek blijft ernaar streven in 2060 klimaatneutraal te zijn en rekent erop dat het land in 2030 op zijn hoogtepunt is wat betreft de uitstoot van CO2. Daarna moet dat alsmaar minder worden.
President Xi Jinping gaat ook "strikte controle uitoefenen" op de groei van het aantal kolencentrales in het land. Het land zou dan na 2026 steeds minder energie uit kolen halen. China wordt al geruime tijd bekritiseerd wegens het openen van tientallen kolencentrales. Eerder deze maand maakten de autoriteiten in Peking bekend dat er recent vijftien kolenmijnen zijn heropend die eerder werden opgedoekt. Binnen afzienbare tijd worden nog eens 38 eerder gesloten kolenmijnen weer in gebruik genomen.
China worstelt met een groeiende vraag naar betaalbare energie. Het land telt al meer dan duizend kolencentrales en dat is ongeveer de helft van de kolencentrales op aarde.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De NAVO bespreekt woensdag wat zij kan doen tegen de drones en raketten die door de oorlog tussen Rusland en Oekraïne steeds vaker NAVO-landen binnendringen. Onder andere Polen en Roemenië zullen verslag uitbrengen over recente incidenten met Russische projectielen, aldus de alliantie.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft zijn plan voor een einde aan de oorlog met Rusland ingediend bij de Verenigde Staten, aldus de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens hem liggen de voorstellen nu bij de Amerikaanse onderhandelaars.
4 uur geledenVORONEZJ (ANP/RTR) - De Amerikaanse oud-marinier Robert Gilman komt na meer dan vier jaar in een Russische gevangenis vrij. Volgens Amerikaanse functionarissen heeft de Russische president Vladimir Poetin hem gratie verleend, zodat Gilman in de Verenigde Staten een medische behandeling kan krijgen.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De secretaris-generaal van de Verenigde Naties António Guterres is bedroefd over de aardbeving die het westen van Colombia heeft getroffen. Guterres zegt solidair te zijn met de bevolking en de regering van het land dat is getroffen door een van zijn zwaarste natuurrampen. Guterres condoleert families van omgekomen slachtoffers en wenst gewonden spoedig herstel.
7 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Hongaarse parlement is akkoord met de keuze voor András Baka als nieuwe president. Baka was eerder onafhankelijk parlementslid, leidde enige tijd het Hongaarse Hooggerechtshof en diende als rechter bij het Europees Hof voor de Rechten van de Mens.
9 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Het Libanese parlement heeft een wet aangenomen waarmee de doodstraf wordt afgeschaft. Het is het eerste land in het Midden-Oosten dat dit in de wet verankert.
10 uur geledenPEREIRA (ANP/AFP/DPA/BLOOMBERG) - Het dodental door de aardbeving in Colombia is opgelopen naar minstens 224, aldus lokale autoriteiten. Het westen van het land werd maandag getroffen door een aardbeving met een kracht van 7.4. Daarbij vielen ook honderden gewonden.
10 uur geleden