Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China blijft fors investeren in zonne-energie

China blijft fors investeren in zonne-energie

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China blijft de investeringen in zonne-energie fors opvoeren om de hoeveelheid hernieuwbare energie in het land te vergroten. In de eerste vier maanden van dit jaar verdriedubbelden de investeringen in zonne-energie. Volgens kenners zet dat in de rest van het jaar door.

Tussen januari en april stopte de Chinese overheid 29 miljard yuan (zo'n 4 miljard euro) in zonne-energie. Dat is flink meer dan in dezelfde maanden een jaar eerder, aldus de Nationale Energie Administratie van het land. Over bijna heel vorig jaar kwam het totaalbedrag voor zonne-energie uit op 51,3 miljard yuan.

China is de omvorming naar schone energie flink aan het versnellen. Het land wil veel minder afhankelijk zijn van fossiele brandstoffen en een meer flexibel energienetwerk bouwen om aan milieudoelen te voldoen voor 2030. Tegen 2060 wil China geen CO2 meer uitstoten.

Steenkool

China wil ook genoeg zekerheid van eigen energiebronnen hebben nu de wereldwijde energiemarkt onder druk staat vanwege onder andere de oorlog in Oekraïne. Ook stijgen de energieprijzen al geruime tijd, onder meer door economisch herstel waardoor er meer geproduceerd wordt, en dat kost meer energie.

Steenkool zal de komende jaren wel nog een grote rol spelen in de energievoorziening van China. Beijing heeft plannen om energiecentrales om te vormen die kolen kunnen gebruiken, ter ondersteuning van hernieuwbare energie. Zon en wind kunnen namelijk onregelmatig zijn en het omvormen van centrales kan de boel in evenwicht houden.

Meer uit Financieel

Paramount Skydance sluit overnamedeal met Warner Bros.

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance heeft een definitieve overeenkomst gesloten om branchegenoot Warner Bros. Discovery over te nemen. Bij de deal wordt Warner Bros. gewaardeerd op 110 miljard dollar, zo'n 93,1 miljard euro. Volgens Paramount is de overeenkomst unaniem goedgekeurd door de raden van bestuur van beide bedrijven. Naar verwachting wordt de overname in het derde kwartaal van dit jaar afgerond.

2 uur geleden
BMW roept opnieuw honderdduizenden auto's terug om brandgevaar

MÜNCHEN (ANP/DPA) - BMW roept wereldwijd opnieuw honderdduizenden auto's terug vanwege mogelijk brandgevaar. Hierdoor zijn mogelijk 337.374 voertuigen getroffen, werd vrijdag bekend via een publicatie in de database van de Duitse transportautoriteit KBA.

2 uur geleden
Paramount Skydance wint op Wall Street na overnamebericht Warner

NEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance won vrijdag op de aandelenbeurzen in New York. Persbureau Reuters meldde op basis van een audiofragment dat branchegenoot Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount ter waarde van 110 miljard dollar. Het aandeel steeg 20,8 procent.

2 uur geleden
Reuters: Warner Bros. stemt in met overname door Paramount

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount Skydance. Dit blijkt volgens Reuters uit een audiofragment van een wereldwijde bijeenkomst van het bedrijf dat door het persbureau is beoordeeld.

3 uur geleden
KPN eist dat Ziggo stopt met 'misleidend gebruik' term glasvezel

DEN HAAG (ANP) - KPN eist dat Ziggo stopt met het gebruik van de term glasvezel en variaties daarop in de marketing. Daarover heeft het bedrijf een rechtszaak aangespannen, die woensdag plaatsvindt in Den Haag. Ziggo spreekt op de website van een "glasvezel-kabel" en die term zet consumenten op het verkeerde been, aldus KPN. Het is nog niet bekend wanneer de uitspraak komt.

6 uur geleden
Chipbedrijven stijgen op Damrak na forse verliezen

AMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.

7 uur geleden
Odido wil niet zeggen of data slachtoffers stalking zijn gelekt

DEN HAAG (ANP) - Odido wil niet zeggen of bij de gestolen data gevoelige gegevens zijn gepubliceerd van slachtoffers van huiselijk geweld of stalking. RTL Nieuws meldde vrijdag in de gestolen gegevens gevoelige informatie te hebben gevonden van meerdere mensen die worden gestalkt of bedreigd.

7 uur geleden