Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China blijft fors investeren in zonne-energie

China blijft fors investeren in zonne-energie

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China blijft de investeringen in zonne-energie fors opvoeren om de hoeveelheid hernieuwbare energie in het land te vergroten. In de eerste vier maanden van dit jaar verdriedubbelden de investeringen in zonne-energie. Volgens kenners zet dat in de rest van het jaar door.

Tussen januari en april stopte de Chinese overheid 29 miljard yuan (zo'n 4 miljard euro) in zonne-energie. Dat is flink meer dan in dezelfde maanden een jaar eerder, aldus de Nationale Energie Administratie van het land. Over bijna heel vorig jaar kwam het totaalbedrag voor zonne-energie uit op 51,3 miljard yuan.

China is de omvorming naar schone energie flink aan het versnellen. Het land wil veel minder afhankelijk zijn van fossiele brandstoffen en een meer flexibel energienetwerk bouwen om aan milieudoelen te voldoen voor 2030. Tegen 2060 wil China geen CO2 meer uitstoten.

Steenkool

China wil ook genoeg zekerheid van eigen energiebronnen hebben nu de wereldwijde energiemarkt onder druk staat vanwege onder andere de oorlog in Oekraïne. Ook stijgen de energieprijzen al geruime tijd, onder meer door economisch herstel waardoor er meer geproduceerd wordt, en dat kost meer energie.

Steenkool zal de komende jaren wel nog een grote rol spelen in de energievoorziening van China. Beijing heeft plannen om energiecentrales om te vormen die kolen kunnen gebruiken, ter ondersteuning van hernieuwbare energie. Zon en wind kunnen namelijk onregelmatig zijn en het omvormen van centrales kan de boel in evenwicht houden.

Meer uit Financieel

Musk pleit voor afschaffing van EU na hoge boete voor X

SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - De Amerikaanse miljardair Elon Musk vindt dat de EU moet worden opgeheven, schreef hij op zijn socialemediaplatform X. Musk reageerde hiermee op de miljoenenboete van de EU tegen zijn berichtendienst.

3 uur geleden
India grijpt in na chaos op luchthavens door problemen IndiGo

MUMBAI (AFN/BLOOMBERG) - India heeft zaterdag ingegrepen door maximumprijzen van vliegtickets in te stellen en extra treinen in te zetten, nadat duizenden reizigers waren gestrand door geannuleerde vluchten. De regering heeft prijsrestricties opgelegd om te voorkomen dat "buitensporig hoge vliegtarieven door bepaalde luchtvaartmaatschappijen in rekening worden gebracht." De maatregelen blijven van kracht "tot de situatie volledig is gestabiliseerd", staat in een verklaring.

4 uur geleden
Koperprijs stijgt naar recordhoogte door hamsteringen in VS

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is deze week tot een recordhoogte gestegen, aangedreven door vrees voor een wereldwijd tekort aan het industriële metaal. Grondstoffenhandelaren verwachten een tekort als gevolg van het hamsteren van koper in de Verenigde Staten. Ook werd de vraag aangewakkerd door een rapport van de invloedrijke zakenbank Citigroup, waarin wordt voorspeld dat de koperprijs verder zal stijgen.

6 uur geleden
Schrijversvakbond: blokkeer overname Warner Bros. door Netflix

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een grote vakbond van schrijvers voor film en televisie in de Verenigde Staten vindt dat de overname van de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max van Warner Bros. Discovery door Netflix "moet worden geblokkeerd". Volgens de Writers Guild of America (WGA) vormt de overname een bedreiging voor scenaristen, producenten, regisseurs en bioscoopeigenaren.

9 uur geleden
Zaterdag topdrukte in kerstbomenverkoop direct na Sinterklaas

HAREN (ANP) - Kerstboomverkopers houden zaterdag rekening met topdrukte. Of dat de opmaat is naar betere verkopen dan vorig jaar, is nog wel afwachten. Daarover lijken grote spelers in de kerstbomenmarkt van mening te verschillen.

11 uur geleden
Netflix lager op Wall Street na megaovername Warner Bros.

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.

21 uur geleden
WSJ: waardering ruimtevaartbedrijf SpaceX naar 800 miljard dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.

22 uur geleden