China blijft bovenaan in medaillestand, TeamNL nog net in top 10
TOKIO (ANP) - China blijft standvastig aan kop in het medailleklassement bij de Olympische Spelen in Tokio. De Aziatische grootmacht staat na zondag op 24 keer goud, 14 keer zilver en 13 keer brons. De Amerikaanse olympische ploeg klom naar de tweede plaats (20-23-16) en heeft nu met 59 plakken de meeste medailles behaald. China verzamelde tot dusver 51 keer eremetaal.
Gastland Japan (17-5-9) zakte naar de derde plek, gevolgd door Australië (14-3-14) en Rusland (12-19-13).
Nederland kon op zondag alleen een bronzen medaille voor zeilster Marit Bouwmeester bijschrijven. Met een score van 4 keer goud, 7 keer zilver en 6 keer brons, zakte TeamNL van de negende naar de tiende plaats. Boksster Nouchka Fontijn is met haar plaats in de halve eindstrijd al zeker van een medaille, maar die plak wordt na de afronding van de strijd in haar gewichtsklasse (-75 kg) pas toegevoegd.
Meer uit Sport
TANUNDA (ANP/BELGA) - De Deen Tobias Lund Andresen heeft de eerste etappe van de Tour Down Under gewonnen. De renner van Decathlon CMA CGM was na 121 kilometer in de sprint in het Australische Tanunda sneller dan topfavorieten Matthew Brennan (Visma-Lease a Bike) en de Australiër Sam Welsford. De Nederlander Danny van Poppel liep het podium nipt mis en werd vierde.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Lijstaanvoerders Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka hebben zich zonder setverlies geplaatst voor de derde ronde van de Australian Open. De Spanjaard Alcaraz versloeg de Duitser Yannick Hanfmann in Melbourne in een kleine drie uur (7-6 (4) 6-3 6-2), Sabalenka uit Belarus had nog minder moeite met de Chinese qualifier Bai Zhuoxuan (6-3 6-1). De tweevoudig winnares was na een uur en een kwartier klaar.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.
20 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.
21 uur geledenUTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.
21 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.
22 uur geleden