China blijft bovenaan in medaillestand, TeamNL nog net in top 10
TOKIO (ANP) - China blijft standvastig aan kop in het medailleklassement bij de Olympische Spelen in Tokio. De Aziatische grootmacht staat na zondag op 24 keer goud, 14 keer zilver en 13 keer brons. De Amerikaanse olympische ploeg klom naar de tweede plaats (20-23-16) en heeft nu met 59 plakken de meeste medailles behaald. China verzamelde tot dusver 51 keer eremetaal.
Gastland Japan (17-5-9) zakte naar de derde plek, gevolgd door Australië (14-3-14) en Rusland (12-19-13).
Nederland kon op zondag alleen een bronzen medaille voor zeilster Marit Bouwmeester bijschrijven. Met een score van 4 keer goud, 7 keer zilver en 6 keer brons, zakte TeamNL van de negende naar de tiende plaats. Boksster Nouchka Fontijn is met haar plaats in de halve eindstrijd al zeker van een medaille, maar die plak wordt na de afronding van de strijd in haar gewichtsklasse (-75 kg) pas toegevoegd.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot heeft voor de zesde keer Roland Garros gewonnen. De 29-jarige Nederlandse versloeg in de finale de Française Ksenia Chasteau met duidelijk verschil: 6-1 6-0. De partij duurde slechts 48 minuten.
42 minuten geledenSAN ANTONIO (ANP) - De basketballers van de New York Knicks hebben ook de tweede wedstrijd in de finale van de NBA gewonnen. Het team van coach Mike Brown was opnieuw te sterk voor de San Antonio Spurs: 104-105. Bij rust leidden de Knicks met iets groter verschil (52-56).
4 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten is na een mindere tweede ronde weggezakt op de KLM Open. De 40-jarige Bleiswijker ging vrijdag rond in 72 slagen op The International in Badhoevedorp, één slag boven het baangemiddelde. Daarmee staat hij voorlopig gedeeld 43e, al kon niet iedereen de tweede ronde vrijdag afmaken. Die wordt daardoor zaterdagochtend voltooid.
16 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Italiaan Matteo Arnaldi heeft zich afgemeld voor zijn halve finale op Roland Garros van vrijdagavond tegen landgenoot Flavio Cobolli. De 25-jarige tennisser, die als mondiale nummer 104 aan het toernooi begon, heeft last van een virus en heeft zich op het laatste moment teruggetrokken. Daardoor speelt Cobolli zondag de finale tegen de Duitser Alexander Zverev.
18 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft de derde tijd gereden bij de tweede vrije training van de GP van Monaco. Net als in de eerste vrije training waren ook nu de twee Ferrari's sneller dan de 28-jarige Nederlander.
19 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de finale op Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld was in de halve finale in vier sets te sterk voor Jakub Menšík uit Tsjechië: 7-5 6-2 3-6 6-3.
20 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Mathieu van der Poel bereidt zich in de Ronde van Zwitserland voor op de Tour de France. De 31-jarige Nederlander maakt in de vijfdaagse rittenkoers, van 17 tot en met 21 juni, zijn rentree in het wielerpeloton na een afwezigheid van ruim twee maanden. Van der Poel reed op 12 april met Parijs-Roubaix zijn laatste wedstrijd.
21 uur geleden