China: bijna 4 miljard mondkapjes geëxporteerd
PEKING (ANP/AFP) - China heeft de afgelopen maand 3,9 miljard mondkapjes aan het buitenland verkocht. Daarnaast exporteerde het land 16.000 beademingsapparaten, meldde een regeringswoordvoerder.
In veel landen zijn tekorten aan medische toebehoren, nu ziekenhuizen overbelast dreigen te raken door de toestroom aan patiënten met Covid-19. In China, waar de uitbraak met het nieuwe coronavirus begon, is de piek in het aantal nieuwe besmettingen inmiddels achter de rug. Toch zet de overheid fabrikanten ertoe aan de productie van medische uitrusting op te voeren.
Naast beademingsapparatuur en mondkapjes, voerde China sinds 1 maart ook 37,5 miljoen stuks beschermende kleding uit. Daarnaast exporteerde het land ruim 2,8 miljoen coronatests, meldde de douane van het land. Die stroom van medische goederen had een waarde van 1,3 miljard euro.
Verschillende landen, waaronder Nederland, hebben geklaagd over de kwaliteit van medische producten afkomstig uit China. Het Nederlandse ministerie van Volksgezondheid keurde vorige week een zending mondkapjes af, omdat de kwaliteit van 600.000 stuks onvoldoende was. Volgens de Chinese regering had de fabrikant van die mondmaskers vooraf al duidelijk gemaakt dat deze niet voor medisch gebruik bedoeld waren.
Meer uit Financieel
STRAATSBURG (ANP) - Een deel van de Nederlandse Europese parlementariërs is tevreden over uitstel van stemming over het Mercosur-verdrag, een ander deel vindt het juist een gemiste kans. In een nauwe stemming van 334 voor- en 324 tegenstanders stemde het EU-parlement er woensdag voor de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen voor te leggen aan het EU-hof. Daarmee is de stemming in het parlement over de deal met anderhalf tot mogelijk twee jaar uitgesteld.
36 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Greenpeace toont zich opgelucht nu het Europees Parlement heeft besloten de zogeheten Mercosur-handelsdeal ter beoordeling voor te leggen aan het Europees Hof. Volgens de klimaatorganisatie moeten de Europese Commissie en de nationale regeringen de bezwaren serieus nemen.
53 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft een wetsvoorstel gepresenteerd dat telecombedrijven in de EU makkelijker en langduriger toegang moet geven tot glasvezel- en mobiele netwerken. Daarmee wil Brussel investeringen in sneller en betrouwbaarder internet stimuleren, de regels voor telecomaanbieders eenvoudiger maken en ze beter op elkaar afstemmen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie betreurt het besluit van het Europees Parlement om de vrijhandelsovereenkomst met de Mercosur-landen voor te leggen aan het Europees Hof van Justitie. Dat zei een commissiewoordvoerder woensdag.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Een meerderheid van het Europees Parlement heeft ervoor gestemd de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen naar het Europees Hof te sturen voor beoordeling. Zij vinden dat het proces rondom de handelsdeal niet democratisch is verlopen, omdat de Europese Commissie al een voorlopig akkoord heeft gesloten zonder instemming van het parlement en nationale parlementen.
1 uur geledenDAVOS (ANP/RTR) - De Spaanse bank BBVA ziet grote mogelijkheden in Venezuela nu de Verenigde Staten de controle hebben genomen over de Venezolaanse olie-industrie. Dat zei BBVA-voorzitter Carlos Torres van de tweede bank van Spanje op het World Economic Forum. BBVA is de enige buitenlandse bank met een grote aanwezigheid in Venezuela.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De staalproductie in Duitsland is vorig jaar gedaald naar het laagste niveau sinds 2009, tijdens de financiële crisis. De productie werd vooral gedrukt door een zwakkere vraag en concurrentie van geïmporteerd staal in Europa. Dat meldt de Duitse staalassociatie in haar jaarverslag, dat is ingezien door persbureau dpa. Duitsland is de grootste staalproducent van Europa, met staalbedrijven als Thyssenkrupp en Salzgitter.
3 uur geleden