
China beschuldigt Nvidia van overtreden concurrentieregels
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie Nvidia heeft de Chinese mededingingswetten overtreden. Dat meldt de Chinese markttoezichthouder in een korte verklaring na afronding van een eerste onderzoek naar het bedrijf. In de verklaring van één zin werd geen verdere toelichting gegeven.
Nvidia zei eerder al dat het onder toezicht staat in China, waar toezichthouders eisten dat het Amerikaanse concern lokale bedrijven bleef bevoorraden in ruil voor Chinese goedkeuring voor de overname van Mellanox. Nvidia kocht dat Israëlisch-Amerikaanse bedrijf, dat gespecialiseerd is in netwerkoplossingen voor datacenters, in 2020. Nvidia waarschuwde al dat het mogelijk boetes zou kunnen krijgen in China.
De Chinese aanklacht komt op een gevoelig moment. China en de Verenigde Staten hervatten deze week de handelsgesprekken in Madrid. Het Chinese ministerie van Handel kondigde afgelopen weekend ook twee onderzoeken aan naar de Amerikaanse chipsector.
Beperkingen
De VS hebben de afgelopen jaren een reeks beperkingen opgelegd aan de verkoop van chips en chipapparatuur aan China om te voorkomen dat het land de geavanceerdste chiptechnologie kan gebruiken voor militaire doeleinden. In het eerste onderzoek wil het Chinese ministerie van Handel nagaan of Washington Chinese bedrijven heeft gediscrimineerd bij de handel in chips.
Het tweede onderzoek richt zich op de vermeende dumping van bepaalde Amerikaanse analoge chips die worden gebruikt in apparaten als gehoorapparaten, wifirouters en temperatuursensoren. Het handelsministerie spreekt van "protectionistische praktijken" die erop gericht zijn om de Chinese industrie te onderdrukken.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft vele tientallen vluchten op woensdag geannuleerd, is te zien op de website van Schiphol. Vakbonden CNV en FNV hebben die dag een staking bij het grondpersoneel van de luchtvaartmaatschappij aangekondigd. Medewerkers die bagage in- en uitladen, vliegtuigen verslepen of reizigers te woord staan, leggen woensdagochtend vier uur lang het werk neer.
1 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Duitse wapenfabrikant Rheinmetall stapt in marinescheepsbouw. Het snelgroeiende defensiebedrijf, een van de grootste van Europa, koopt een belangrijke militaire werf in Noord-Duitsland.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Leden van FNV hebben in ruime meerderheid voor het cao-akkoord gestemd dat de vakbond heeft gesloten met de NS. Dat heeft FNV maandag bekendgemaakt. De moeizame onderhandelingen over de nieuwe cao leidden eerder dit jaar tot stakingen op het spoor, met grote gevolgen voor treinreizigers.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten en China naderen een akkoord over TikTok, volgens de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent. Maandag hervatten beide landen handelsgesprekken in Madrid. Ook de toekomst van de populaire filmpjesapp staat op de agenda.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met een kleine winst begonnen. De beurshandel staat deze week in het teken van rentebesluiten van centrale banken in de Verenigde Staten, Canada, Japan en het Verenigd Koninkrijk. Algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse Federal Reserve woensdag de rente voor het eerst dit jaar gaat verlagen, na de recente zwakke cijfers over de arbeidsmarkt in de Verenigde Staten. Ook heeft de Amerikaanse president Donald Trump de druk op de Fed dit jaar flink opgevoerd om de leenkosten te verlagen en de economie te ondersteunen.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - De grote Australische bank ANZ heeft een recordboete gekregen van 240 miljoen Australische dollar (ruim 136 miljoen euro) wegens "wijdverbreid wangedrag". Dat heeft de financiële toezichthouder van het land maandag bekendgemaakt. Het is de hoogste boete die toezichthouder ASIC ooit heeft opgelegd aan een organisatie.
4 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De helft van de woningzoekende Nederlanders vindt de woningmarkt het belangrijkste thema bij de komende verkiezingen. Dat komt naar voren uit onderzoek van hypotheekadviesketen De Hypotheker in samenwerking met BNR Nieuwsradio. De woningzoekenden hebben veel zorgen over de stijgende woningprijzen, het tekort aan woningen en de concurrentie op de huizenmarkt. Verder heeft bijna driekwart van de ondervraagden er geen vertrouwen in dat de overheid zal slagen in de ambitie om tot 2030 jaarlijks 100.000 nieuwe huizen te bouwen.
6 uur geleden