China belooft steun aan economie en financiële markten
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese regering zal de steun voor de economie en de kapitaalmarkten opvoeren. Die belofte herhaalde premier Li Keqiang. Hij riep daarbij het kabinet op het beleid dat nodig om de groei in een stabiel tempo te ondersteunen goed te keuren.
Li herhaalde eerdere beloften om het gehavende vertrouwen van investeerders te herstellen vanwege de zwakkere groei, de problemen op de vastgoedmarkt en het harde optreden van de overheid tegen technologiebedrijven. De autoriteiten beloofden ook de economie te blijven ondersteunen, en om vooral geen maatregelen te nemen die het sentiment op de kapitaalmarkt kunnen schaden.
De verklaring kwam ongeveer een week nadat China's hoogste comité voor financieel beleid beloofde om stabiliteit te brengen op de binnenlandse financiële markten, de strenge regelgeving voor vastgoed- en technologiebedrijven te versoepelen en de economie te stimuleren.
De op een na grootste economie ter wereld staat sinds eind 2021 onder toenemende druk door onder meer een tragere groei. Dat komt mede door een inzinking op de huizenmarkt en de meest recente golf van uitbraken van Covid-19 die de binnenlandse vraag hebben aangetast. Economen verwachten dat het monetaire beleid onder meer zal leiden tot een nieuwe verlaging van de bufferverplichting voor banken.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in november op jaarbasis opnieuw afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 307 bedrijven failliet. Dat zijn 46 faillissementen minder dan in dezelfde maand een jaar eerder, een daling van 13 procent. Ten opzichte van oktober nam het aantal faillissementen wel toe, met 21 procent.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in oktober verder gestegen. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) werden vooral meer machines, delfstoffen en elektronische apparaten uitgevoerd. De exportgroei kwam uit op 5,6 procent.
15 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Flink meer Nederlandse bedrijven gebruiken kunstmatige intelligentie (AI) bij hun werkzaamheden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Volgens het CBS gaat het dit jaar om een op de zes bedrijven, wat een verdubbeling is vergeleken met twee jaar geleden.
54 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse ondernemer Do Kwon, de bedenker van TerraUSD, is veroordeeld tot 15 jaar gevangenisstraf voor wat een rechter in New York een "epische fraude" noemde. Do Kwon zat achter twee digitale valuta die in 2022 naar schatting 40 miljard dollar (ruim 34 miljard euro) aan waarde verloren.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een decreet ondertekend dat gericht is op het dwarsbomen van staatsregulering van kunstmatige intelligentie. Trump zei dat de maatregel noodzakelijk is om de opkomende technologie te ondersteunen en een lappendeken van staatsregulering tegen te gaan, waarvan de industrie vreest dat die de groei zal belemmeren.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met een gemengd beeld gesloten. Een tegenvallend kwartaalbericht van softwareconcern Oracle leidde tot zorgen over hoge kosten en waarderingen in de AI-sector. Beleggers weken uit naar aandelen in andere sectoren, die daardoor aan waarde wonnen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Advies- en ingenieursbureau Arcadis heeft een nieuwe topbestuurder aangekondigd. De Amerikaanse Heather Polinsky wordt vanaf 1 maart de nieuwe bestuursvoorzitter van het Nederlandse bedrijf. De huidige topman Alan Brookes vertrekt na drie jaar leiding te hebben gegeven aan Arcadis.
12 uur geleden