China belooft steun aan economie en financiële markten
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese regering zal de steun voor de economie en de kapitaalmarkten opvoeren. Die belofte herhaalde premier Li Keqiang. Hij riep daarbij het kabinet op het beleid dat nodig om de groei in een stabiel tempo te ondersteunen goed te keuren.
Li herhaalde eerdere beloften om het gehavende vertrouwen van investeerders te herstellen vanwege de zwakkere groei, de problemen op de vastgoedmarkt en het harde optreden van de overheid tegen technologiebedrijven. De autoriteiten beloofden ook de economie te blijven ondersteunen, en om vooral geen maatregelen te nemen die het sentiment op de kapitaalmarkt kunnen schaden.
De verklaring kwam ongeveer een week nadat China's hoogste comité voor financieel beleid beloofde om stabiliteit te brengen op de binnenlandse financiële markten, de strenge regelgeving voor vastgoed- en technologiebedrijven te versoepelen en de economie te stimuleren.
De op een na grootste economie ter wereld staat sinds eind 2021 onder toenemende druk door onder meer een tragere groei. Dat komt mede door een inzinking op de huizenmarkt en de meest recente golf van uitbraken van Covid-19 die de binnenlandse vraag hebben aangetast. Economen verwachten dat het monetaire beleid onder meer zal leiden tot een nieuwe verlaging van de bufferverplichting voor banken.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Tankpasaanbieder MKB Brandstof merkt dat tankpassen die automobilisten bij alle pompstations in Nederland kunnen gebruiken, veel populairder zijn geworden sinds de oorlog in het Midden-Oosten. Het bedrijf zegt sinds het uitbreken van dat conflict ruim 20 procent meer aanvragen te hebben ontvangen voor zogenoemde universele tankpassen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aanvullen van de gasvoorraden voor komende winter zal gepaard gaan met zeer hoge kosten, vreest energiedeskundige Hans van Cleef van het bureau EqoLibrium.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - Honda Motor en Sony stoppen met de ontwikkeling en lancering van de elektrische auto's waaraan ze samen werkten. Dat meldt de joint venture van de autofabrikant en het technologieconcern, beide uit Japan, woensdag.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke winsten geopend na de koersverliezen een dag eerder. De stemming onder beleggers op Wall Street kreeg steun van berichten dat de Verenigde Staten Iran een plan hebben voorgelegd dat een einde aan de oorlog zou moeten maken.
1 uur geledenSHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese moederbedrijf van de grote webwinkel Temu, die ook in Nederland populair is, heeft in 2025 meer omzet geboekt. De opbrengsten van eigenaar PDD Holdings bedroegen ruim 431 miljard Chinese yuan, omgerekend bijna 54 miljard euro. Volgens PDD was die groei vooral te danken aan hogere inkomsten uit diensten rond onlinemarketing en transacties.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De branchevereniging van energieleveranciers wil dat het kabinet snel maatregelen neemt om te voorkomen dat huishoudens de energierekening niet meer kunnen betalen. Energie-Nederland roept het kabinet op nu een energiefonds op te richten, zodat huishoudens met een laag inkomen deze winter steun kunnen krijgen.
2 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus heeft een megabestelling ontvangen van China Eastern Airlines. De Chinese luchtvaartmaatschappij koopt 101 toestellen van het type Airbus A320neo, zo werd woensdag bekendgemaakt.
4 uur geleden