China belooft steun aan economie en financiële markten
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese regering zal de steun voor de economie en de kapitaalmarkten opvoeren. Die belofte herhaalde premier Li Keqiang. Hij riep daarbij het kabinet op het beleid dat nodig om de groei in een stabiel tempo te ondersteunen goed te keuren.
Li herhaalde eerdere beloften om het gehavende vertrouwen van investeerders te herstellen vanwege de zwakkere groei, de problemen op de vastgoedmarkt en het harde optreden van de overheid tegen technologiebedrijven. De autoriteiten beloofden ook de economie te blijven ondersteunen, en om vooral geen maatregelen te nemen die het sentiment op de kapitaalmarkt kunnen schaden.
De verklaring kwam ongeveer een week nadat China's hoogste comité voor financieel beleid beloofde om stabiliteit te brengen op de binnenlandse financiële markten, de strenge regelgeving voor vastgoed- en technologiebedrijven te versoepelen en de economie te stimuleren.
De op een na grootste economie ter wereld staat sinds eind 2021 onder toenemende druk door onder meer een tragere groei. Dat komt mede door een inzinking op de huizenmarkt en de meest recente golf van uitbraken van Covid-19 die de binnenlandse vraag hebben aangetast. Economen verwachten dat het monetaire beleid onder meer zal leiden tot een nieuwe verlaging van de bufferverplichting voor banken.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland is van plan streamingdiensten en televisieomroepen die in Duitsland actief zijn te verplichten in Europese films te investeren. Als het aan de Duitse regering ligt, investeren platforms zoals Netflix, Amazon Prime en Disney+ straks minstens 8 procent van hun netto-omzet in Europese films.
9 minuten geledenVELSEN-NOORD (ANP) - De centrale ondernemingsraad van Tata Steel Nederland dreigt naar de ondernemingskamer te stappen vanwege een reorganisatieplan van de staalproducent op een van de afdelingen. Dit meldt voorzitter Cinta Groos van de ondernemingsraad. Volgens haar is de advocaat momenteel bezig met een verzoek aan de ondernemingskamer.
10 minuten geledenDAVOS (ANP/AFP) - De organisatie achter het World Economic Forum (WEF) dat jaarlijks in het Zwitserse Davos wordt gehouden, gaat onderzoek doen naar het contact tussen WEF-topman Børge Brende en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Brende zou namelijk drie keer hebben deelgenomen aan zakelijke diners waarbij Epstein aanwezig was en ook contact met hem hebben gehad via e-mail en sms.
11 minuten geledenLELYSTAD (ANP) - De prijs die Nederlandse boeren betalen om hun mest te laten afhalen, is in de afgelopen twintig jaar niet zo hoog geweest. Dat blijkt uit onderzoek van marktbureau DCA Market Intelligence. Veehouderijen mogen in de winter geen mest uitrijden en moeten hun mestoverschot afzetten. Daar moeten zij voor betalen.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) verkeert nog steeds in een "goede positie" met het rentebeleid en de inflatie. Dat zei ECB-president Christine Lagarde in een toelichting op het besluit van de centrale bank om de rente in de eurozone voor de vijfde keer op rij onveranderd te laten, zoals was verwacht door kenners.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse centralebankgouverneur Andrew Bailey verwelkomt de voordracht van Kevin Warsh door president Donald Trump om de nieuwe voorzitter te worden van de Federal Reserve. Dat zei Bailey in een toelichting op het besluit van de Bank of England (BoE) om de rente in het Verenigd Koninkrijk onveranderd te laten, na vier verlagingen op rij.
2 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Vakbonden hebben met onbegrip gereageerd op het besluit van H&M om het klantenservicecentrum in Maastricht te sluiten. Het Zweedse kledingconcern sluit de locatie op 1 juni van dit jaar, waardoor 250 banen op de tocht staan.
2 uur geleden