Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China belooft hulp aan WHO na terugtrekking VS

China belooft hulp aan WHO na terugtrekking VS

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - China belooft de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) hulp nu de Amerikaanse president Donald Trump de VS uit de VN-organisatie terugtrekt. Hij deed dat in zijn eerste ambtstermijn in 2020 ook al toen hij kritiek had op het coronabeleid van de organisatie.

Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft laten weten dat het de WHO "blijft steunen om de verantwoordelijkheden die ze heeft na te komen".

China zegt ook bezorgd te zijn over de aankondiging van het vertrek van de Verenigde Staten uit het internationale klimaatakkoord van Parijs uit 2015. Trump bevestigde kort na zijn inauguratie dat zijn land het akkoord opzegt. Hij deed dat ook al in zijn eerste ambtstermijn.

Wel hoopt de Volksrepubliek met de regering van Trump samen te werken om "een stabiele ontwikkeling te bevorderen van de handelsrelaties". Een woordvoerder van het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken zei verder dat de twee landen "in contact moeten blijven", naar aanleiding van een vraag over de nieuwe Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio. Die staat op een Chinese sanctielijst uit 2020.

Meer uit Buitenland

Ministeries vernield bij studentenprotesten in Albanese Tirana

TIRANA (ANP/AFP) - In de Albanese hoofdstad zijn bij grote demonstraties meerdere overheidsgebouwen beschadigd. De demonstranten, veelal studenten, zijn voor de tweede dag op rij op de been om te pleiten voor betere omstandigheden op de universiteiten in het land. Ook eisen ze het vertrek van premier Edi Rama.

1 uur geleden
Oekraïne meldt dat verbinding met Starlink is verbeterd

KYIV (ANP/AFP) - Het Oekraïense ministerie van Defensie meldt dat de verbinding met Starlink in het land is verbeterd. Al zou het bedrijf van Elon Musk wel beperkingen blijven hanteren voor hoe snel drones zich kunnen verplaatsen, terwijl ze verbonden blijven met de dienst.

1 uur geleden
Gevangene in het Duitse Essen ontsnapt bij doktersafspraak

ESSEN (ANP/DPA) - In de Duitse stad Essen is een gevangene ontsnapt die naar een doktersafspraak werd gebracht. Twee gemaskerde mannen wisten de twee gevangenisbewaarders woensdagmiddag te overmeesteren bij de medische praktijk. De gevangene ging ervandoor op een elektrische scooter.

2 uur geleden
Zelensky vindt verlies van VS als trouwe bondgenoot 'jammer'

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Het is jammer dat Oekraïne de Verenigde Staten verliest als trouwe bondgenoot. Dat zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een interview met de Britse presentator Piers Morgan.

4 uur geleden
Recordaantal scheepsaanvallen bij Straat van Hormuz

PORTSMOUTH (ANP/AFP) - Sinds zondag zijn er zeker tien schepen aangevallen in of bij de Straat van Hormuz, blijkt uit gegevens van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) en de Britse scheepvaartmonitor UKMTO. Dat is een recordaantal in zo'n korte periode sinds het uitbreken van de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran.

4 uur geleden
Rusland meldt aanvallen Oekraïne op raffinaderijen, Kyiv ontkent

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische vicepremier Aleksandr Novak zegt dat Oekraïne woensdag twee olieraffinaderijen in Rusland heeft aangevallen. Oekraïne heeft deze beschuldigingen ontkend.

6 uur geleden
Kenia meldt tweede besmetting met ebolavirus

NAIROBI (ANP/RTR) - In Kenia is een tweede geval van ebola vastgesteld, meldt het ministerie van Volksgezondheid in dat land. Het gaat om een naaste van de 40-jarige zakenman bij wie een week eerder ebola werd vastgesteld.

6 uur geleden