Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China belooft hulp aan WHO na terugtrekking VS

China belooft hulp aan WHO na terugtrekking VS

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - China belooft de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) hulp nu de Amerikaanse president Donald Trump de VS uit de VN-organisatie terugtrekt. Hij deed dat in zijn eerste ambtstermijn in 2020 ook al toen hij kritiek had op het coronabeleid van de organisatie.

Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft laten weten dat het de WHO "blijft steunen om de verantwoordelijkheden die ze heeft na te komen".

China zegt ook bezorgd te zijn over de aankondiging van het vertrek van de Verenigde Staten uit het internationale klimaatakkoord van Parijs uit 2015. Trump bevestigde kort na zijn inauguratie dat zijn land het akkoord opzegt. Hij deed dat ook al in zijn eerste ambtstermijn.

Wel hoopt de Volksrepubliek met de regering van Trump samen te werken om "een stabiele ontwikkeling te bevorderen van de handelsrelaties". Een woordvoerder van het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken zei verder dat de twee landen "in contact moeten blijven", naar aanleiding van een vraag over de nieuwe Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio. Die staat op een Chinese sanctielijst uit 2020.

Meer uit Buitenland

Ruim 6600 aanhoudingen en 1065 gewonden bij rellen in Frankrijk

PARIJS (ANP) - Bij de protesten en ongeregeldheden die sinds eind vorige maand vooral op en rond Franse scholen zijn geweest, zijn volgens binnenlandminister Laurent Nuñez 6629 aanhoudingen verricht. Bij uit de hand gelopen manifestaties zijn volgens de bewindsman 761 politiemensen gewond geraakt. Daarnaast raakten 215 scholieren en 89 medewerkers of leden van het onderwijzend personeel gewond.

48 minuten geleden
Duitse politie zoekt met drones naar mogelijke poema bij München

MÜNCHEN (ANP/DPA) - In Duitsland is een grote zoekactie opgezet na de waarneming van wat mogelijk een poema is. De politie zet in de buurt van München patrouillewagens, een helikopter en drones in om de roofkat te vinden.

49 minuten geleden
Grootste toevoeging ooit aan EU-sanctielijst om steun aan Poetin

BRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van de EU-lidstaten hebben woensdag een akkoord bereikt over EU-sancties tegen 1646 mensen en bedrijven of instellingen die de Russische oorlog tegen Oekraïne steunen. De EU-ministers van Buitenlandse Zaken keuren de lijst maandag formeel goed. Het is de omvangrijkste uitbreiding van de sanctielijst sinds het begin van de oorlog in Oekraïne.

1 uur geleden
Moskou: WHO goed geïnformeerd over dood medewerker laboratorium

MOSKOU/GENÈVE (ANP/AFP/RTR) - Rusland heeft beklemtoond dat het de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) goed heeft geïnformeerd over een sterfgeval in het oosten van het land, waar volgens de eerste berichten de pest mee te maken zou hebben. Dit is volgens Moskou blijkens onderzoek echter niet het geval.

3 uur geleden
Nieuw politiegeweld bij scholierenprotesten in Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP) - Bij de scholierenprotesten in Frankrijk zijn opnieuw botsingen geweest tussen de politie en betogers. De al langer lopende acties leiden volgens het ministerie van Onderwijs nog altijd tot verstoring van de lessen, meldt onder meer Le Monde.

3 uur geleden
Nobelprijs Scheikunde voor onderzoek naar gespiegelde moleculen

STOCKHOLM (ANP) - De Nobelprijs voor de Scheikunde gaat dit jaar naar de wetenschappers Henri Kagan (95) uit Frankrijk en Kenso Soai (76) uit Japan. Het Zweedse Nobelcomité eert hen voor hun onderzoek naar moleculen.

4 uur geleden
VS ontkennen dat Nederland oppositieleider Venezuela moest weren

ATHENE (ANP) - De Verenigde Staten zeggen Nederland en andere landen niet te hebben gevraagd de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado te beletten naar haar land terug te keren. Dat is "niet waar", bezwoer buitenlandminister Marco Rubio woensdag in Athene.

5 uur geleden