China belooft hulp aan WHO na terugtrekking VS
BEIJING (ANP/AFP/RTR) - China belooft de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) hulp nu de Amerikaanse president Donald Trump de VS uit de VN-organisatie terugtrekt. Hij deed dat in zijn eerste ambtstermijn in 2020 ook al toen hij kritiek had op het coronabeleid van de organisatie.
Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft laten weten dat het de WHO "blijft steunen om de verantwoordelijkheden die ze heeft na te komen".
China zegt ook bezorgd te zijn over de aankondiging van het vertrek van de Verenigde Staten uit het internationale klimaatakkoord van Parijs uit 2015. Trump bevestigde kort na zijn inauguratie dat zijn land het akkoord opzegt. Hij deed dat ook al in zijn eerste ambtstermijn.
Wel hoopt de Volksrepubliek met de regering van Trump samen te werken om "een stabiele ontwikkeling te bevorderen van de handelsrelaties". Een woordvoerder van het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken zei verder dat de twee landen "in contact moeten blijven", naar aanleiding van een vraag over de nieuwe Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio. Die staat op een Chinese sanctielijst uit 2020.
Meer uit Buitenland
BRASILIA (ANP/BLOOMBERG) - Brazilië stelt een onderzoek in naar mogelijke illegale buitenlandse financiering van de presidentscampagne van senator Flávio Bolsonaro, die zondag de verkiezingen verloor. Een rechter heeft de federale politie die opdracht gegeven. Het onderzoek richt zich onder meer op financiering door een groep die banden heeft met de Amerikaanse vicepresident JD Vance.
5 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Het verzoek van onder meer de partij van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu om de stembussen in het land later te sluiten, is verworpen. Dat meldt de krant Haaretz op gezag van de kiescommissie.
38 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump gaat het gebruik van de term AI (Artificial Intelligence) binnenkort verbieden, schrijft hij in een bericht op Truth Social. De Amerikaanse president wil dat er voortaan wordt gesproken over SI (Super Intelligence).
1 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Flávio Bolsonaro heeft Brazilië verlaten, zeggen bondgenoten van de senator en een Amerikaanse functionaris tegen CNN Brasil en persbureau Reuters. Hij zou met zijn vrouw en twee dochters onderweg zijn naar de VS. Het hooggerechtshof in Brazilië had Bolsonaro verboden het land te verlaten. Afgelopen zondag verloor hij de presidentsverkiezingen van de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Likoed-partij van de huidige Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft verzocht of de stembureaus dinsdag langer geopend kunnen blijven, meldt de partij op Telegram. Vooralsnog sluiten die om 21.00 uur Nederlandse tijd, waarna voorlopige uitslagen snel verwacht worden.
2 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR/AFP) - Flávio Bolsonaro, die zondag de Braziliaanse presidentsverkiezingen verloor van de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva, heeft de deadline gemist om zijn paspoorten in te leveren. Die zijn daarom als vervallen verklaard, vertellen bronnen bij de politie.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De aantijgingen van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu aan het adres van de Arabisch-Israëlische Ra'ampartij zijn bedoeld om rechtse kiezers naar de stembus te lokken. Dat zegt partijleider van Ra'am, Mansour Abbas. In een video noemt het kopstuk van de voor de coalitievorming mogelijk belangrijke partij Netanyahu een opruier en een leugenaar.
3 uur geleden