China belooft hulp aan WHO na terugtrekking VS
BEIJING (ANP/AFP/RTR) - China belooft de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) hulp nu de Amerikaanse president Donald Trump de VS uit de VN-organisatie terugtrekt. Hij deed dat in zijn eerste ambtstermijn in 2020 ook al toen hij kritiek had op het coronabeleid van de organisatie.
Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft laten weten dat het de WHO "blijft steunen om de verantwoordelijkheden die ze heeft na te komen".
China zegt ook bezorgd te zijn over de aankondiging van het vertrek van de Verenigde Staten uit het internationale klimaatakkoord van Parijs uit 2015. Trump bevestigde kort na zijn inauguratie dat zijn land het akkoord opzegt. Hij deed dat ook al in zijn eerste ambtstermijn.
Wel hoopt de Volksrepubliek met de regering van Trump samen te werken om "een stabiele ontwikkeling te bevorderen van de handelsrelaties". Een woordvoerder van het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken zei verder dat de twee landen "in contact moeten blijven", naar aanleiding van een vraag over de nieuwe Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio. Die staat op een Chinese sanctielijst uit 2020.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Bij de demonstraties in Frankrijk zijn zaterdag zeker 360 mensen aangehouden, meldde het ministerie van Binnenlandse Zaken. In verschillende steden werd voor het vierde weekend op rij geprotesteerd tegen onder meer de hoge kosten van levensonderhoud en de staat van het onderwijs.
52 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt op Truth Social dat hij de rol van nieuwe woordvoerder van het Witte Huis heeft aangeboden aan Dana White, baas van de Ultimate Fighting Championship (UFC), de belangrijkste bond voor mixed martial arts (MMA).
55 minuten geledenASUNCIÓN (ANP/AFP/RTR) - Paraguayaanse aanklagers hebben zaterdag formele aanklachten ingediend tegen de afgezette president Santiago Peña. De conservatieve ex-president wordt beschuldigd van betrokkenheid bij een bankencrisis.
3 uur geledenKRAKAU (ANP/AFP) - Alles wijst erop dat de schutter die zaterdagmiddag zes mensen doodde bij een schietpartij in het stadscentrum van de Poolse stad Krakau "gefascineerd was door extreemrechtse ideologieën". Dat heeft de Poolse minister van Binnenlandse Zaken, Marcin Kierwinski, verklaard.
3 uur geledenKRAKAU (ANP/RTR/AFP) - In de woning van de schutter die zaterdagmiddag zes mensen doodde in het centrum van de Poolse stad Krakau zijn de lichamen van drie overleden personen aangetroffen, maakte de Poolse premier Donald Tusk zaterdagavond bekend.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog heeft oppositieleider Gadi Eisenkot aangewezen om als eerste te proberen een coalitie te vormen. Dat meldt het kantoor van Herzog zaterdagavond in een verklaring. Zowel het blok van premier Benjamin Netanyahu als dat van Eisenkot wist eind oktober geen absolute meerderheid te behalen bij de parlementsverkiezingen in Israël.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft het ministerie van Justitie opdracht gegeven om een onderzoek te beginnen naar "bedreigingen" door Democraten. De Republikeinse president spreekt op zijn eigen socialmediaplatform Truth Social van een "criminele daad".
6 uur geleden