China beëindigt jarenlange wijnoorlog met Australië
MELBOURNE (ANP/BLOOMBERG) - China beëindigt vanaf vrijdag de importheffingen op Australische wijn, zo heeft het Chinese ministerie van Handel aangekondigd. Hiermee komt een einde aan een jarenlange wijnoorlog met Australië.
Het handelsconflict ontstond in 2020 toen Australië als eerste land opriep tot een onderzoek naar de oorsprong van het coronavirus, dat voor het eerst was opgedoken in China. Uit woede hierover besloot Beijing importheffingen van ruim 200 procent op Australische wijn in te voeren.
Eerder deze maand gaf China al aan dat het de heffingen mogelijk binnenkort zou schrappen. Voordat de sancties ingingen was China de grootste afnemer. Jaarlijkse voerde het voor ruim een miljard Australische dollar aan wijn in. Dat is omgerekend zo'n 600 miljoen euro. Wijnexporteurs in Australië verwachten dat het wel enige tijd zal duren voordat de handel weer op het oude niveau is.
Kritiek moment
De Australische regering is opgelucht. "Het besluit komt op een kritiek moment voor de Australische wijnindustrie. Sinds 2020 hebben de Chinese heffingen het voor Australische producenten onrendabel gemaakt om gebottelde wijn naar die markt te exporteren".
Treasury Wine Estates, de grootste Australische beursgenoteerde wijnproducent, is eveneens blij. Het bedrijf zegt weer te gaan samenwerken met klanten in China om de activiteiten daar uit te breiden. "De aankondiging van vandaag is niet alleen belangrijk voor Treasury Wine Estates, maar ook voor de Australische wijnindustrie en wijnconsumenten in China", stelt topman Tim Ford.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - De uitbreiding van de Londense luchthaven Heathrow loopt vertraging op. Een derde start- en landingsbaan wordt met vier jaar uitgesteld, wat betekent dat deze pas in 2039 operationeel zal zijn, meldt The Telegraph op basis van anonieme bronnen.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - De uitbreiding van de Londense luchthaven Heathrow loopt vertraging op. Een derde start- en landingsbaan wordt met vier jaar uitgesteld, wat betekent dat deze pas in 2039 operationeel zal zijn, meldt The Telegraph op basis van anonieme bronnen.
9 uur geledenCATANIA (ANP) - Het vliegverkeer van en naar Sicilië is opnieuw verstoord door een uitbarsting van vulkaan Etna. De Italiaanse luchthaven van Catania heeft vertrekkende en binnenkomende vluchten opgeschort tot zondag 12.00 uur door vulkanische activiteit en weersomstandigheden, is te lezen op de website. Catania is de belangrijkste luchthaven van het eiland.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Witte Huis heeft toezeggingen gedaan dat de regering-Trump de export van Amerikaanse diesel niet gaat verbieden. Dat heeft senator Ted Cruz gezegd tegen kopstukken uit de Amerikaanse raffinagesector, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden die op de hoogte zijn van het gesprek.
12 uur geledenBANGKOK (ANP) - Reisorganisatie Riksja Travel heeft de routes voor zijn reizigers in Thailand iets aangepast vanwege de overstromingen in Bangkok. Dat laat een woordvoerster desgevraagd weten. Via Riksja Travel zijn een "paar honderd reizigers" nu in Thailand of gaan deze maand die kant op. Geen van hen is door de overstromingen in de hoofdstad in de problemen gekomen, volgens het bedrijf.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - China en de Verenigde Staten zijn overeengekomen om een "communicatiekanaal" op te zetten voor incidenten met kunstmatige intelligentie (AI). Dat heeft het Witte Huis bekendgemaakt in een persbericht na het bezoek van de Chinese president Xi Jinping aan de VS.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs van een liter benzine is zaterdag licht gestegen. Het record van vrijdag werd daarmee iets aangescherpt, volgens gegevens van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers.
15 uur geleden