China beëindigt jarenlange wijnoorlog met Australië
MELBOURNE (ANP/BLOOMBERG) - China beëindigt vanaf vrijdag de importheffingen op Australische wijn, zo heeft het Chinese ministerie van Handel aangekondigd. Hiermee komt een einde aan een jarenlange wijnoorlog met Australië.
Het handelsconflict ontstond in 2020 toen Australië als eerste land opriep tot een onderzoek naar de oorsprong van het coronavirus, dat voor het eerst was opgedoken in China. Uit woede hierover besloot Beijing importheffingen van ruim 200 procent op Australische wijn in te voeren.
Eerder deze maand gaf China al aan dat het de heffingen mogelijk binnenkort zou schrappen. Voordat de sancties ingingen was China de grootste afnemer. Jaarlijkse voerde het voor ruim een miljard Australische dollar aan wijn in. Dat is omgerekend zo'n 600 miljoen euro. Wijnexporteurs in Australië verwachten dat het wel enige tijd zal duren voordat de handel weer op het oude niveau is.
Kritiek moment
De Australische regering is opgelucht. "Het besluit komt op een kritiek moment voor de Australische wijnindustrie. Sinds 2020 hebben de Chinese heffingen het voor Australische producenten onrendabel gemaakt om gebottelde wijn naar die markt te exporteren".
Treasury Wine Estates, de grootste Australische beursgenoteerde wijnproducent, is eveneens blij. Het bedrijf zegt weer te gaan samenwerken met klanten in China om de activiteiten daar uit te breiden. "De aankondiging van vandaag is niet alleen belangrijk voor Treasury Wine Estates, maar ook voor de Australische wijnindustrie en wijnconsumenten in China", stelt topman Tim Ford.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De organisator van Enhanced Games krijgt een beursnotering in New York. Enhanced Games is een omstreden sportevenement waarin doping en andere verboden hulpmiddelen zijn toegestaan. De beursintroductie vindt plaats via een fusie van het bedrijf met het lege beursfonds A Paradise.
24 minuten geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Bierconcern Asahi is niet in gesprek met de cybercriminelen achter een grote aanval die veel activiteiten van het bedrijf in Japan stillegde. Dat zei topman Atsushi Katsuki op een persconferentie.
42 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van Nederlandse fabrikanten is in november verslechterd, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Producenten zijn volgens het CBS negatiever over de voorraden gereed product. Ook zijn ze minder positief over de verwachte bedrijvigheid in de komende drie maanden. Producenten zijn echter minder negatief over hun orderportefeuille.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse export naar China krimpt. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) gingen er in de eerste helft van dit jaar 15 procent minder goederen de kant van het Aziatische land op. Deze exportkrimp is vooral te wijten aan een lagere uitvoer van gespecialiseerde machines en onderdelen, waaronder chipmachines.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie staat er eind 2025 "steviger" voor dan gedacht, ondanks Amerikaanse importheffingen, te hoge inflatie en onzekerheid. Dit meldt ABN AMRO. De bank heeft daarom haar groeiverwachtingen voor de economie van Nederland voor dit en volgend jaar verhoogd.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie staat er eind 2025 "steviger" voor dan gedacht, ondanks Amerikaanse importheffingen, te hoge inflatie en onzekerheid. Dit meldt ABN AMRO. De bank heeft daarom haar groeiverwachtingen voor de economie van Nederland voor dit en volgend jaar verhoogd.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag voor de vierde dag op rij hoger gesloten. Beleggers rekenen steeds meer op een renteverlaging door de Federal Reserve in december. Nvidia eindigde in de plus, nadat het chipconcern dinsdag nog tot de verliezers behoorde.
10 uur geleden