China beëindigt jarenlange wijnoorlog met Australië
MELBOURNE (ANP/BLOOMBERG) - China beëindigt vanaf vrijdag de importheffingen op Australische wijn, zo heeft het Chinese ministerie van Handel aangekondigd. Hiermee komt een einde aan een jarenlange wijnoorlog met Australië.
Het handelsconflict ontstond in 2020 toen Australië als eerste land opriep tot een onderzoek naar de oorsprong van het coronavirus, dat voor het eerst was opgedoken in China. Uit woede hierover besloot Beijing importheffingen van ruim 200 procent op Australische wijn in te voeren.
Eerder deze maand gaf China al aan dat het de heffingen mogelijk binnenkort zou schrappen. Voordat de sancties ingingen was China de grootste afnemer. Jaarlijkse voerde het voor ruim een miljard Australische dollar aan wijn in. Dat is omgerekend zo'n 600 miljoen euro. Wijnexporteurs in Australië verwachten dat het wel enige tijd zal duren voordat de handel weer op het oude niveau is.
Kritiek moment
De Australische regering is opgelucht. "Het besluit komt op een kritiek moment voor de Australische wijnindustrie. Sinds 2020 hebben de Chinese heffingen het voor Australische producenten onrendabel gemaakt om gebottelde wijn naar die markt te exporteren".
Treasury Wine Estates, de grootste Australische beursgenoteerde wijnproducent, is eveneens blij. Het bedrijf zegt weer te gaan samenwerken met klanten in China om de activiteiten daar uit te breiden. "De aankondiging van vandaag is niet alleen belangrijk voor Treasury Wine Estates, maar ook voor de Australische wijnindustrie en wijnconsumenten in China", stelt topman Tim Ford.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Ben Cohen, oprichter van ijsmerk Ben & Jerry's, roept Booking.com op meer openheid te geven over zijn activiteiten in Israëlische nederzettingen die volgens het internationaal recht verboden zijn. Volgens hem staat het boekingsplatform voor dezelfde beslissing als Ben & Jerry's eerder.
11 minuten geledenTOKIO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Japanse autobouwers Toyota Motor en Suzuki leggen fabrieken in Japan stil vanwege de orkaan Jangmi die oprukt vanuit het zuiden. Toyota sluit woensdagochtend dertien fabrieken en bij Suzuki worden alle vijf binnenlandse fabrieken gesloten. Verder hebben de luchtvaartmaatschappijen All Nippon Airways en Japan Airlines honderden vluchten geschrapt.
21 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in mei verder gestegen naar 3,2 procent door de hogere energieprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. In april stegen de consumentenprijzen in het eurogebied al met 3 procent, na een stijging van 2,6 procent in maart. In februari, voor de Iranoorlog, bedroeg de inflatie nog 1,9 procent.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) heeft een streep gezet door een Nederlandse boete voor Volkswagen in het dieselschandaal.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Netbeheerders nemen dit jaar meer maatregelen om problemen met het overvolle stroomnet tegen te gaan. Dat staat in bindende afspraken met de Autoriteit Consument & Markt (ACM), meldt die toezichthouder. De ACM vond dat de beheerders te weinig voortgang boekten met oplossingen en gaf ze eerder de opdracht om verbeterplannen in te dienen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De armoede in Duitsland is vorig jaar naar een nieuw recordniveau gestegen. Volgens de organisatie Der Paritätische, die zich inzet voor armoedebestrijding, leefde vorig jaar 16,1 procent van de Duitse bevolking onder de armoedegrens, oftewel 13,3 miljoen mensen. De organisatie spreekt van een "treurig record".
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - In Londen heeft dinsdag een deel van de metrobestuurders het werk neergelegd vanwege een conflict over werktijden. Er rijden geen metro's op de Circle line, de Piccadilly line en delen van de Metropolitan en Central lines. Andere metrolijnen rijden wel, maar kampen met ernstige vertragingen. De Elizabeth line, Docklands Light Railway, London Overground en bussen rijden gewoon, maar zijn naar verwachting veel voller dan normaal.
2 uur geleden