
China annuleert ontmoeting met Japan na G7-verklaring over Taiwan
BEIJING (ANP/RTR) - China heeft een ontmoeting met de minister van Buitenlandse Zaken van Japan geannuleerd na een verklaring van de G7-landen over de Chinese militaire oefening rond Taiwan. De Chinese minister Wang Yi en zijn Japanse collega Yoshimasa Hayashi zouden elkaar rond de ASEAN-top ontmoeten.
De ministers van Buitenlandse Zaken van de G7-landen noemden de militaire oefening van China een "escalerende reactie van China die de spanning opvoert en de regio destabiliseert". De ministers riepen op tot een vreedzame oplossing van het conflict. Volgens China destabiliseert het de regio niet, omdat het een interne kwestie betreft.
De militaire oefening blokkeert het zee- en luchtruim van Taiwan. China kondigde de actie aan na het bezoek van de Amerikaanse toppolitica Nancy Pelosi aan Taiwan. China ziet dit als schending van de soevereiniteit, omdat het Taiwan ziet als afvallige provincie.
Meer uit Buitenland
CANBERRA (ANP/AFP/RTR) - Australië stelt dat Iran achter zeker twee antisemitische aanvallen in het land zit. Australië zet de Iraanse ambassadeur uit vanwege de beschuldigingen, aldus de Australische premier Anthony Albanese. Het is voor het eerst sinds de Tweede Wereldoorlog dat Australië een ambassadeur uitzet, zegt de Australische minister van Buitenlandse Zaken Penny Wong.
1 uur geledenSTARBASE (ANP) - Voor de tweede keer in twee dagen is de lancering van Starship door SpaceX uitgesteld. De lancering die omstreeks 02.00 uur (Nederlandse tijd) in de nacht van maandag op dinsdag had moeten plaatsvinden, ging niet door vanwege slecht weer. Een nacht eerder annuleerde SpaceX de lancering op het laatste moment vanwege technische problemen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensenrechtenorganisatie Amnesty International zegt dat Israëlische troepen in Libanon op grote schaal panden en andere eigendommen van burgers, moskeeën en boeren opzettelijk hebben verwoest zonder dat daar een directe militaire aanleiding voor was. Volgens een onderzoek van Amnesty zelf zijn tijdens de Israëlische invasie van Zuid-Libanon in de periode van 1 oktober 2024 tot 26 januari 2025 zeker 10.000 panden verwoest of beschadigd.
6 uur geledenTRIPOLI (ANP) - Het reddingsschip Ocean Viking van SOS Méditerranée is zondag op de Middellandse Zee beschoten door de Libische kustwacht. Dat gebeurde in internationale wateren op ruim 70 kilometer van de kust van Libië, meldt de ngo maandag in een persbericht. Geen van de opvarenden raakte gewond, het schip liep wel schade op.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter heeft tijdelijk de uitzetting van een Salvadoraanse man naar Oeganda geblokkeerd. Kilmar Abrego Garcia werd eerder al ten onrechte gedeporteerd naar El Salvador, maar ook na zijn terugkeer naar de VS blijft hij op de lijst staan om het land te worden uitgezet.
10 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse rapper Lil Nas X heeft de vier aanklachten tegen hem ontkend. Hij wordt ervan verdacht dat hij vorige week agenten heeft aangevallen nadat hij in zijn ondergoed door de straten van Los Angeles was gedwaald.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft nog een keer met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin gesproken sinds het telefoongesprek van vorige week. Trump onderbrak toen een bijeenkomst met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en een aantal Europese leiders om Poetin te bellen.
11 uur geleden