China: afgekeurde mondkapjes waren niet voor medisch gebruik
PEKING (ANP) - Nederland had kunnen weten dat de afgekeurde mondmaskers uit China niet in ziekenhuizen gebruikt konden worden. Dat was vooraf namelijk duidelijk aangegeven, stellen een woordvoerster van het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken en een medewerker van het ministerie van Handel.
"Maskers in verschillende categorieën bieden uiteenlopende beschermingsniveaus; voor dagelijks gebruik en voor medische doeleinden", schrijft Hua Chunying, woordvoerster van Buitenlandse Zaken op Twitter. Volgens haar heeft de Chinese fabrikant duidelijk vermeld dat de mondkapjes niet voor medisch gebruik waren.
Dat laatste bevestigt ook Liu Changyu van het Chinese ministerie van Handel. Hij zegt tegen de staatskrant China Daily dat het ministerie die conclusie heeft getrokken op basis van onderzoek naar de afgekeurde mondmaskers in Nederland. Hij adviseert om mondkapjes in China alleen te kopen bij bedrijven die geregistreerd staan bij de gezondheidsautoriteiten, de kwaliteit van tevoren altijd te controleren en ze alleen te gebruiken waarvoor ze zijn bedoeld.
Het Nederlandse ministerie van Volksgezondheid keurde vorige week een zending mondkapjes af, omdat de kwaliteit van de 600.000 maskers onvoldoende was. Een deel was al verdeeld onder ziekenhuizen. Zondag sprak minister Martin van Rijn (Medische Zorg) met de Chinese ambassadeur in Den Haag over de kwestie.
Meer uit Buitenland
PRISTINA (ANP/AFP) - Het Kosovaarse parlement heeft de nationalist Albin Kurti opnieuw benoemd tot premier. Daarmee komt een einde aan een politieke impasse in het land, die al een jaar duurde.
41 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag in zijn gesprek met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu geen concrete afspraken gemaakt, schrijft hij op zijn Truth Social. "Behalve dat ik erop heb aangedrongen dat de onderhandelingen met Iran worden voortgezet, om te zien of er een akkoord kan worden gesloten."
2 uur geledenTUMBLER RIDGE (ANP) - Het dodental van de schietpartij in Canada is bijgesteld naar negen, inclusief de vermoedelijke schutter. De politie meldde eerder dat ook een tiende persoon was bezweken aan haar zware verwondingen, maar dat is toch niet het geval. Zij is met een helikopter naar het ziekenhuis gebracht en wordt nog behandeld.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse acteur James Van Der Beek is overleden, melden Amerikaanse media woensdag. De acteur, vooral bekend van zijn rol als Dawson Leery in de serie Dawson's Creek, was 48 jaar. Van Der Beek leed al langere tijd aan darmkanker.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een Franse rechtbank doet op 7 juli uitspraak in het hoger beroep van Marine Le Pen. De radicaal-rechtse politica is veroordeeld voor gesjoemel met EU-geld en mag daarom niet deelnemen aan de presidentsverkiezingen in 2027.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De nieuwe Noordpoolmissie Arctic Sentry komt tegemoet aan de afspraak met de Amerikaanse president Donald Trump om het poolgebied gezamenlijk te beschermen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Maar hij wijst erop dat de Verenigde Staten meer wensen hebben en daarover nog met Denemarken en Groenland onderhandelen.
5 uur geledenOTTAWA (ANP) - In Canada is geschokt gereageerd op een dodelijke schietpartij op een school. Vlaggen bij overheidsgebouwen hangen komende week halfstok, meldde een geëmotioneerde premier Mark Carney volgens omroep CBC.
6 uur geleden