Chili verleent gratie aan gevangenen om coronavirus
SANTIAGO (ANP/AFP) - Chili gaat ongeveer 1300 gevangenen die hoog risico lopen besmet te raken met het coronavirus gratie verlenen. Het constitutioneel hof van het land keurde dinsdag een wet goed die dat mogelijk moet maken.
De wet is van toepassing op ingezetenen die ouder zijn dan 75 jaar, moeders van kinderen onder de twee jaar oud en zwangere vrouwen, die de rest van hun straf thuis kunnen uitzitten. Gevangenen die veroordeeld zijn voor misdaden tegen de menselijkheid of die schuldig bevonden zijn aan moord, ontvoering of drugssmokkel, komen niet in aanmerking.
De maatregel moet de druk op de Chileense gevangenissen verlichten. Volgens een rapport van het constitutioneel hof zijn die met 42.000 gevangenen "een tijdbom" in het licht van de coronapandemie.
In Chili zijn bijna 8000 besmettingsgevallen van het coronavirus bekend. 92 patiënten zijn tot dusver overleden in het Zuid-Amerikaanse land.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is nog steeds in uitstekende gezondheid. Dat zegt zijn arts in een verklaring die vrijdag door het Witte Huis is uitgegeven.
22 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal alleen een akkoord met Iran ondertekenen als aan zijn "rode lijnen" is voldaan. Dat meldt een functionaris van het Witte Huis vrijdag.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil niet langer de leiding hebben over het Kennedy Center for the Performing Arts, schrijft hij in een uitgebreid bericht op Truth Social. Hij zal samenwerken met het Amerikaanse Congres om het bestuur van het volgens hem "falende" centrum over te dragen. Trump installeerde zichzelf vorig jaar als voorzitter van het centrum en hernoemde het tot het Trump-Kennedy Center.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft de verwijdering bevolen van de naam van president Donald Trump van het Kennedy Center for the Performing Arts. De naam van het prestigieuze cultuurcentrum kan volgens de rechter niet worden gewijzigd zonder tussenkomst van het Congres.
9 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.
15 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.
16 uur geledenMOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.
17 uur geleden