
Chili verleent gratie aan gevangenen om coronavirus
SANTIAGO (ANP/AFP) - Chili gaat ongeveer 1300 gevangenen die hoog risico lopen besmet te raken met het coronavirus gratie verlenen. Het constitutioneel hof van het land keurde dinsdag een wet goed die dat mogelijk moet maken.
De wet is van toepassing op ingezetenen die ouder zijn dan 75 jaar, moeders van kinderen onder de twee jaar oud en zwangere vrouwen, die de rest van hun straf thuis kunnen uitzitten. Gevangenen die veroordeeld zijn voor misdaden tegen de menselijkheid of die schuldig bevonden zijn aan moord, ontvoering of drugssmokkel, komen niet in aanmerking.
De maatregel moet de druk op de Chileense gevangenissen verlichten. Volgens een rapport van het constitutioneel hof zijn die met 42.000 gevangenen "een tijdbom" in het licht van de coronapandemie.
In Chili zijn bijna 8000 besmettingsgevallen van het coronavirus bekend. 92 patiënten zijn tot dusver overleden in het Zuid-Amerikaanse land.
Meer uit Buitenland
PALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij "zekerder" is over het kunnen beëindigen van de oorlog in Oekraïne, na een overleg tussen Amerikaanse en Russische delegaties dinsdag in Saudi-Arabië. Dat was het eerste topoverleg tussen de twee landen in jaren.
1 uur geledenRIGA (ANP/DPA) - Letland gaat de komende jaren flink meer uitgeven aan defensie. In 2027 moeten de uitgaven gelijk zijn aan 5 procent van het bruto binnenlands product (bbp), wat ver boven de NAVO-norm van 2 procent ligt.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BELGA) - De Franse president Emmanuel Macron bevestigt dat hij woensdag opnieuw een overleg over Oekraïne houdt. Deze vergadering wordt volgens hem bijgewoond door "verschillende Europese en niet-Europese staten".
3 uur geledenROME (ANP/RTR) - Paus Franciscus heeft een dubbele longontsteking opgelopen. De 88-jarige leider van de Rooms-Katholieke Kerk werd vrijdag met bronchitis in het ziekenhuis opgenomen. Zijn gezondheidstoestand blijft volgens het Vaticaan "complex".
4 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk is volgens anonieme bronnen bezig weer topoverleg te organiseren over de veiligheid in Europa en over de oorlog in Oekraïne. Het zou gaan om een bijeenkomst op woensdag met leiders van landen die maandag niet tot het 'selecte groepje' behoorden voor het door Parijs ingelaste overleg.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland en de Verenigde Staten komen met speciale gezanten voor het overleg dat zij onderling gaan voeren over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne, zegt de Russische buitenlandadviseur Joeri Oesjakov. Er zijn volgens hem nog geen personen aangewezen.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - De Israëlische autoriteiten sluiten in het bezette Oost-Jeruzalem drie scholen en een trainingscentrum voor Palestijnse kinderen en jongeren. De VN-vluchtelingenorganisatie UNRWA heeft dit gemeld. Kinderen en jongeren wordt het recht op onderwijs ontzegd, aldus UNRWA-chef Philippe Lazzarini.
7 uur geleden