Chili haalt Israël in als snelst vaccinerend land
SANTIAGO (ANP) - Chili heeft Israël dinsdag ingehaald als land waar ter wereld de meeste mensen per 100 inwoners in de afgelopen week tegen het coronavirus zijn gevaccineerd. De regering van het Latijns-Amerikaanse land bracht het nieuws jubelend via Twitter.
"Vandaag hebben we nog een reden om trots te zijn", aldus de Chileense regering. "Chili heeft de eerste plaats ingenomen in de wereldranglijst van toegediende doses per 100 inwoners." Het bericht werd geplaatst even nadat de vaccinatiedata werden gepubliceerd op de statistieksite Our World in Data.
Volgens die statistieken werd in Chili de afgelopen week elke dag gemiddeld 1,08 van de 100 inwoners ingeënt. In Israël was dat 1,03 van de 100 inwoners. In het Zuid-Amerikaanse land met zo'n 18 miljoen inwoners hebben ruim 4,1 miljoen inwoners al een eerste prik gekregen sinds het inenten er in december van start ging. Dat is ruim 21 procent van de Chileense bevolking.
Chili was samen met Mexico en Costa Rica het eerste Latijns-Amerikaanse land dat begon met vaccineren tegen het coronavirus. Die landen hadden ook al vroegtijdig onderhandeld met farmaceuten over de inkoop van vaccins. Chili wist de leverantie van 35 miljoen doses gegarandeerd te krijgen, waarvan er al 10 miljoen zijn aangekomen. De meeste van die vaccins zijn geproduceerd door het Chinese Sinovac.
Ondanks de vaccinatiecampagne kampt Chili vooralsnog met hoge besmettingscijfers. In het Andesland worden al enkele dagen meer dan 5000 nieuwe gevallen per dag gemeld. In totaal is het coronavirus er al bij ruim 864.000 personen vastgesteld. De coronapandemie heeft er met zekerheid al ruim 21.000 levens gekost.
Meer uit Buitenland
ANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gebeld over de raket die maandag werd neergehaald bij Turkije. Erdogan zei hem dat schendingen van het Turkse luchtruim "ongerechtvaardigd" zijn en dat de Iraanse aanvallen op landen in de regio niemand ten goede komen.
18 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Israël is de afgelopen week vaker aangevallen vanuit Libanon dan uit Iran. Dat meldde de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar op X, na een gesprek met Jeanine Hennis, de speciale VN-coördinator voor Libanon.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gebeld, meldt het Kremlin. Ze hebben het zowel over Oekraïne als de oorlog in het Midden-Oosten gehad.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlog in Iran "zo goed als" voorbij is. Hij zei tegen CBS News dat de Amerikanen en de Israëliërs "heel ver voor op schema" lopen met hun luchtaanvallen.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon heeft het dodental door aanhoudende Israëlische aanvallen naar boven bijgesteld. Er zijn 486 mensen om het leven gekomen en 1313 personen gewond geraakt sinds de strijd weer oplaaide, melden de autoriteiten. Het dodental stond op 394.
3 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft maandagavond ingestemd met een voorstel voor een strenge terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Het voorstel van de centrumrechtse EVP, de grootste partij van het Europees Parlement, behaalde met de steun van drie radicaal-rechtse partijen een meerderheid. Een van de onderdelen van het voorstel is dat ook kinderen in terugkeerhubs op uitzetting naar het land van herkomst moeten wachten.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken beschouwt de nieuwe Iraanse ayatollah Mojtaba Khamenei als een tiran, die de "wreedheid van het regime" van zijn vader zal voortzetten. Israëls ambassadeur bij de Verenigde Naties Danny Danon zei dat Khamenei dezelfde radicale ideeën heeft als zijn voorganger en dat hij daarom een "doelwit" is.
3 uur geleden