Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chili haalt Israël in als snelst vaccinerend land

Chili haalt Israël in als snelst vaccinerend land

SANTIAGO (ANP) - Chili heeft Israël dinsdag ingehaald als land waar ter wereld de meeste mensen per 100 inwoners in de afgelopen week tegen het coronavirus zijn gevaccineerd. De regering van het Latijns-Amerikaanse land bracht het nieuws jubelend via Twitter.

"Vandaag hebben we nog een reden om trots te zijn", aldus de Chileense regering. "Chili heeft de eerste plaats ingenomen in de wereldranglijst van toegediende doses per 100 inwoners." Het bericht werd geplaatst even nadat de vaccinatiedata werden gepubliceerd op de statistieksite Our World in Data.

Volgens die statistieken werd in Chili de afgelopen week elke dag gemiddeld 1,08 van de 100 inwoners ingeënt. In Israël was dat 1,03 van de 100 inwoners. In het Zuid-Amerikaanse land met zo'n 18 miljoen inwoners hebben ruim 4,1 miljoen inwoners al een eerste prik gekregen sinds het inenten er in december van start ging. Dat is ruim 21 procent van de Chileense bevolking.

Chili was samen met Mexico en Costa Rica het eerste Latijns-Amerikaanse land dat begon met vaccineren tegen het coronavirus. Die landen hadden ook al vroegtijdig onderhandeld met farmaceuten over de inkoop van vaccins. Chili wist de leverantie van 35 miljoen doses gegarandeerd te krijgen, waarvan er al 10 miljoen zijn aangekomen. De meeste van die vaccins zijn geproduceerd door het Chinese Sinovac.

Ondanks de vaccinatiecampagne kampt Chili vooralsnog met hoge besmettingscijfers. In het Andesland worden al enkele dagen meer dan 5000 nieuwe gevallen per dag gemeld. In totaal is het coronavirus er al bij ruim 864.000 personen vastgesteld. De coronapandemie heeft er met zekerheid al ruim 21.000 levens gekost.

Meer uit Buitenland

Europarlement aan lidstaten: maak haast met Europese defensieunie

BRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs uit elf landen en vier politieke groepen roepen de lidstaten op snel een Europese defensieunie op te richten. Alleen daarmee kan Europa zich zelfstandig verdedigen. Die unie moet een plek krijgen binnen de NAVO, maar ook los van de NAVO kunnen opereren.

48 minuten geleden
Stembureaus openen voor Britse verkiezingen

LONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn de stembureaus geopend voor lokale verkiezingen. Er mag gestemd worden voor lokale overheden in Engeland en in Wales en Schotland vinden parlementsverkiezingen plaats. Bij de stembusgang wordt rekening gehouden met een flink verlies voor Labour. De partij van premier Keir Starmer, wiens populariteit flink is afgenomen, staat er volgens de peilingen zeer slecht voor en krijgt mogelijk te maken met een recordverlies aan zetels.

6 uur geleden
AzG: ondervoeding Gaza verwoestend voor zwangeren en baby's

GAZA-STAD (ANP) - De enorme voedseltekorten in Gaza hebben "verwoestende gevolgen" voor zwangere vrouwen en pasgeboren kinderen. Dat blijkt uit een analyse van de internationale tak van Artsen zonder Grenzen (AzG).

8 uur geleden
Lagere straf voor Zuid-Koreaanse oud-premier Han

SEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaans hof van beroep heeft donderdag de straf van voormalig premier Han Duck-soo met acht jaar verminderd. De 76-jarige werd veroordeeld voor zijn rol in de afkondiging van de staat van beleg door ex-president Yoon Suk-yeol.

10 uur geleden
Vermeende afscheidsbrief Jeffrey Epstein vrijgegeven

NEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.

11 uur geleden
Regering-Trump haalt uit naar Europa in nieuw terrorismebeleid

WASHINGTON (ANP/AFP) - In een nieuwe strategie voor terrorismebestrijding van de Amerikaanse overheid wordt Europa omschreven als broedplaats voor terrorisme, aangewakkerd door massamigratie.

11 uur geleden
Eerste Israëlische luchtaanval op Beiroet sinds begin bestand

BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.

19 uur geleden