Chili en Peru scoren ook in Copa América niet
ARLINGTON (ANP/RTR) - Chili en Peru zijn in hun eerste groepsduel op de Copa América uitgekomen op 0-0. Daarmee bleek weer eens dat beide ploegen momenteel moeite hebben met scoren. In de Zuid-Amerikaanse kwalificatie voor het WK voetbal, een andere competitie, maakte Peru tot nu toe in zes duels één doelpunt. Chili is met vier treffers ook niet bepaald trefzeker.
Chili en Peru komen in de Copa América uit in een groep met Argentinië, dat donderdag in het openingsduel met 2-0 won van Canada.
Chili had in het Amerikaanse Arlington na ruim een kwartier nog de beste kans via Alexis Sánchez. De oud-spits van onder meer Arsenal en Barcelona schoot van dichtbij over. "Je krijgt niet veel kansen in dit toernooi, dan moet je ze benutten", zei Sánchez. "We waren onnauwkeurig, we speelden ook maar één oefenduel voor dit toernooi."
Argentinië
Doelman Claudio Bravo van Chili onderscheidde zich met name in de tweede helft met enkele reddingen. Hij deed dat op een leeftijd van 41 jaar, 2 maanden en 16 dagen waarmee de voormalige doelman van Barcelona de oudste speler ooit werd in de Copa América.
Chili neemt het dinsdag op tegen Argentinië in New Jersey.
Meer uit Voetbal
WAALWIJK (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kijkt tevreden terug op de eerste helft van het oefenduel met Zuid-Korea, waarin de voetbalsters van Oranje al de 5-0-eindstand op het bord zetten. "Het was heel dynamisch en moeilijk te verdedigen. Dat is wat we graag willen zien. Maar ik hoopte stiekem toch wel dat we iets meer getest zouden worden", zei Veurink na het oefenduel in Waalwijk.
8 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Vivianne Miedema kan zich niet herinneren wanneer ze voor het laatst met zo'n goed gevoel op het veld stond bij Oranje. Na een periode van twijfels over haar toekomst als international scoorde de topscorer aller tijden van het Nederlands elftal dinsdag tegen Zuid-Korea (5-0) al voor rust vier keer. "Dit is weer de Vivianne Miedema die zich helemaal goed voelt op het veld", zei de aanvalster na het oefenduel in Waalwijk.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal vindt dat de politiek strengere regels moet maken en die moet handhaven om vuurwerkacties zoals afgelopen zondag bij Ajax-FC Groningen te voorkomen. Dat zei hij bij Pauw & De Wit. "Het is een maatschappelijk probleem. Dit heeft met normen en waarden te maken."
9 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga verstevigd door een zege op Atlético Madrid. In Camp Nou eindigde de topper in 3-1 voor de thuisploeg van coach Hansi Flick.
9 uur geledenDORTMUND (ANP) - Bayer Leverkusen heeft in het Duitse bekertoernooi Borussia Dortmund uitgeschakeld in de achtste finales. In Dortmund werd het 1-0 voor de bezoekers, waar Mark Flekken het doel schoon hield.
10 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in hun laatste wedstrijd van het jaar met ruime cijfers gewonnen van een zwak Zuid-Korea. Het oefenduel in Waalwijk eindigde in 5-0. Oranjes topscorer aller tijden Vivianne Miedema blonk uit met vier treffers voor rust.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is koploper Arsenal in de Premier League genaderd tot op 2 punten. De ploeg van trainer Pep Guardiola versloeg Fulham in Londen in een spectaculaire wedstrijd met 5-4 mede door een treffer van Tijjani Reijnders.
10 uur geleden