Chili en Peru scoren ook in Copa América niet
ARLINGTON (ANP/RTR) - Chili en Peru zijn in hun eerste groepsduel op de Copa América uitgekomen op 0-0. Daarmee bleek weer eens dat beide ploegen momenteel moeite hebben met scoren. In de Zuid-Amerikaanse kwalificatie voor het WK voetbal, een andere competitie, maakte Peru tot nu toe in zes duels één doelpunt. Chili is met vier treffers ook niet bepaald trefzeker.
Chili en Peru komen in de Copa América uit in een groep met Argentinië, dat donderdag in het openingsduel met 2-0 won van Canada.
Chili had in het Amerikaanse Arlington na ruim een kwartier nog de beste kans via Alexis Sánchez. De oud-spits van onder meer Arsenal en Barcelona schoot van dichtbij over. "Je krijgt niet veel kansen in dit toernooi, dan moet je ze benutten", zei Sánchez. "We waren onnauwkeurig, we speelden ook maar één oefenduel voor dit toernooi."
Argentinië
Doelman Claudio Bravo van Chili onderscheidde zich met name in de tweede helft met enkele reddingen. Hij deed dat op een leeftijd van 41 jaar, 2 maanden en 16 dagen waarmee de voormalige doelman van Barcelona de oudste speler ooit werd in de Copa América.
Chili neemt het dinsdag op tegen Argentinië in New Jersey.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink wil met de voetbalsters van het Nederlands elftal vaker eerder op de avond spelen. Zo hoopt hij meer publiek naar de thuiswedstrijden te trekken. Bij het gewonnen WK-kwalificatieduel met Frankrijk (2-1), dat dinsdagavond om 20.45 uur begon, was het Rat Verlegh Stadion in Breda met zo'n 6500 mensen voor slechts iets meer dan een kwart gevuld.
4 uur geledenBREDA (ANP) - Debutante Renee van Asten "wist niet wat ze voelde" bij haar openingstreffer voor Oranje tegen Frankrijk (2-1-winst). "Dit heb ik nog nooit gevoeld. Het was puur geluk, enthousiasme. Onbeschrijflijk eigenlijk. Ik zakte bijna door mijn voeten", zei de 19-jarige verdedigster van Ajax na het duel in Breda.
4 uur geledenBREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink was naar eigen zeggen niet verbaasd na de knappe 2-1-zege van de Oranjevrouwen op Frankrijk, maar wel "enorm trots". "Dat komt door hoe de groep het plan heeft vertaald naar het veld en met hoeveel passie zij hebben gespeeld", zei Veurink tijdens zijn persconferentie.
6 uur geledenBREDA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het WK-kwalificatieduel met Frankrijk verrassend gewonnen. Zonder veel ervaren speelsters won de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Breda met 2-1 van de nummer 6 van de wereld. Debutante Renee van Asten en Esmee Brugts scoorden namens Oranje.
8 uur geledenBREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.
11 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
19 uur geleden