Chileense oud-president Pinera omgekomen bij helikopterongeluk
SANTIAGO (ANP/RTR) - De Chileense oud-president Sebastian Pinera (74) is bij een helikopterongeluk in het zuiden van Chili om het leven gekomen. Hij was twee keer president: van 2010 tot 2014 en van 2018 tot 2022.
Onder zijn eerste termijn was er een snelle economische groei en een sterke daling van de werkloosheid. Zijn tweede termijn werd gekenmerkt door gewelddadige protesten tegen ongelijkheid, die leidden tot beschuldigingen van mensenrechtenschendingen. Ze eindigden met de belofte van de regering een nieuwe grondwet op te stellen.
Pinera was ook een succesvol zakenman en miljardair.
Demissionair premier Mark Rutte zegt in een bericht op X geschokt te zijn door de "tragische dood" van de oud-president. "Ik kijk terug op een goede en vriendschappelijke samenwerking met hem", aldus Rutte. "Mijn gedachten gaan uit naar zijn familie en overige nabestaanden."
Meer uit Buitenland
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Op de Schelde bij Antwerpen kunnen weer schepen varen, meldt de brandweer. Het scheepvaartverkeer was eerder op zaterdag gestremd, omdat een Nederlands vrachtschip was gezonken.
48 minuten geledenKYIV(ANP/AFP/DPA) - De schutter die zaterdag in Kyiv meerdere mensen doodschoot en zelf werd gedood door de politie, was een 58-jarige man geboren in Moskou, zegt procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Hij maakte gebruik van een automatisch wapen. Over een motief is nog niks bekend.
50 minuten geledenLUANDA (ANP/RTR) - Paus Leo zet zich fel af tegen de exploitatie en het uitbuiten van Afrikaanse landen om hun waardevolle grondstoffen. In het olierijke Angola, zijn derde stop op zijn Afrikaanse rondreis, stelde hij dat Afrika slachtoffer is van "despoten en tirannen" die rijkdom beloven, maar die belofte niet nakomen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Amerikaanse strijdkrachten bereiden zich voor op het enteren van schepen die onder Iraanse vlag varen of die aan het land gelinkt kunnen worden, ook in internationale wateren. Dat schrijft de Wall Street Journal op gezag van anonieme VS-officials.
2 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase autoriteiten willen opheldering van Iran over het beschieten van twee vrachtschepen in de Straat van Hormuz die, naar nu blijkt, onder Indiase vlag voeren. De Iraanse ambassadeur is ter verantwoording geroepen.
3 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Bij een schietpartij in Kyiv zijn zeker vijf doden gevallen, meldt de Oekraïense president Zelensky. De schutter werd gedood tijdens een poging om hem te arresteren.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran de VS niet kan "chanteren" door de Straat van Hormuz opnieuw af te sluiten. Hij zei ook dat de landen nog steeds met elkaar in gesprek zijn.
3 uur geleden