Chileense man wekenlang ontvoerd en mishandeld
ROTTERDAM (ANP) - De politie is op zoek naar de daders van de ontvoering en ernstige mishandeling van een 41-jarige Chileense man. Het slachtoffer werd begin september met een auto opgehaald bij station Rotterdam Centraal en tegen zijn zin ruim twee weken vastgehouden in een woning in Den Haag.
De man werd op 26 september door medewerkers van de gemeente Den Haag in zwaargewonde toestand een politiebureau binnengebracht. Hij vertelde aan politiemedewerkers dat hij bijna drie weken lang ontvoerd was geweest en daarbij was mishandeld. De politiemedewerkers lieten een ambulance komen voor het behandelen van zijn letsel. Hij had brandwonden en in het ziekenhuis bleek dat hij ook een gebroken rug en heup had.
De Chileen was tijdelijk in Nederland vanwege werk. De politie wil niet zeggen in welke sector de man werkzaam is en in welk milieu dit delict zich heeft afgespeeld.
Ontsnapt
Uit het onderzoek blijkt dat de man aan zijn ontvoerders heeft kunnen ontsnappen door uit het raam te springen van de derde etage van een woning in de Haagse Moerwijk. Daar klampte hij een paar gemeentewerkers aan, die hem naar het dichtstbijzijnde politiebureau brachten. De Chileen lag ruim twee weken in het ziekenhuis en zal nog weken van herstel nodig hebben, zegt de politie.
De daders zijn spoorloos. De politie, die spreekt van een heftige zaak, roept mensen die getuige zijn geweest van de ontvoering in Rotterdam of die iets gezien hebben in Den Haag op om zich te melden.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Ongeveer 365.000 reizigers maken deze zomer gebruik van de speciale kortingspas voor de trein. Dat laat de NS weten.
34 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - Vanwege een fatbikeverbod zijn in Amsterdam en in Enschede zo'n honderd boetes uitgedeeld, zo bevestigen woordvoerders van beide gemeenten na berichtgeving van de NOS. In Amsterdam is sinds 11 mei een fatbikeverbod van kracht in het Vondelpark en in de binnenstad van Enschede geldt zo'n verbod overdag sinds 11 maart.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wekenlange quarantaine van twaalf Radboudumc-medewerkers omdat zij mogelijk waren blootgesteld aan het hantavirus, was vermijdbaar. Dat concludeert een onderzoeksteam in een rapport dat het ziekenhuis vrijdag publiceerde.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De drie terrorismeverdachten die in de nacht van dinsdag op woensdag werden aangehouden blijven twee weken langer in hechtenis. Dat meldt de rechtbank van Rotterdam. Het drietal is vrijdag voorgeleid voor de rechter-commissaris.
6 uur geledenZAANDAM (ANP) - Tata Steel heeft toestemming gekregen om de gietwalsinstallatie, waarin vloeibaar staal wordt omgezet in rollen staal, opnieuw te testen. Het in Noord-Holland gevestigde bedrijf moest de zogeheten Direct Sheet Plant (DSP) begin april stilleggen, omdat de uitstoot van de zeer schadelijke stof chroom-6 veel te hoog was. Tata Steel zegt sindsdien "allerlei technische aanpassingen" te hebben gedaan.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De speciale tribune in de Amsterdamse Prinsengracht, die is gebouwd voor de Canal Parade van zaterdag, is uitverkocht. Volgens een woordvoerder van Pride Amsterdam zijn er nog wat laatste kaarten beschikbaar, vooral door annuleringen.
8 uur geledenBABBERICH (ANP) - Bij het ongeval op de A12 ter hoogte van Babberich in de buurt van de Duitse grens waren vier voertuigen betrokken, meldt de politie. Het gaat om een personenauto, twee vrachtwagens en een bestelauto. De drie inzittenden van de personenauto zijn gewond geraakt en naar een ziekenhuis gebracht. Over de ernst van hun verwondingen zegt de politie niets.
9 uur geleden