Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chileense man wekenlang ontvoerd en mishandeld

Chileense man wekenlang ontvoerd en mishandeld

ROTTERDAM (ANP) - De politie is op zoek naar de daders van de ontvoering en ernstige mishandeling van een 41-jarige Chileense man. Het slachtoffer werd begin september met een auto opgehaald bij station Rotterdam Centraal en tegen zijn zin ruim twee weken vastgehouden in een woning in Den Haag.

De man werd op 26 september door medewerkers van de gemeente Den Haag in zwaargewonde toestand een politiebureau binnengebracht. Hij vertelde aan politiemedewerkers dat hij bijna drie weken lang ontvoerd was geweest en daarbij was mishandeld. De politiemedewerkers lieten een ambulance komen voor het behandelen van zijn letsel. Hij had brandwonden en in het ziekenhuis bleek dat hij ook een gebroken rug en heup had.

De Chileen was tijdelijk in Nederland vanwege werk. De politie wil niet zeggen in welke sector de man werkzaam is en in welk milieu dit delict zich heeft afgespeeld.

Ontsnapt

Uit het onderzoek blijkt dat de man aan zijn ontvoerders heeft kunnen ontsnappen door uit het raam te springen van de derde etage van een woning in de Haagse Moerwijk. Daar klampte hij een paar gemeentewerkers aan, die hem naar het dichtstbijzijnde politiebureau brachten. De Chileen lag ruim twee weken in het ziekenhuis en zal nog weken van herstel nodig hebben, zegt de politie.

De daders zijn spoorloos. De politie, die spreekt van een heftige zaak, roept mensen die getuige zijn geweest van de ontvoering in Rotterdam of die iets gezien hebben in Den Haag op om zich te melden.

Meer uit Binnenland

Politie houdt verdachte aan na steekincident in Helmond

HELMOND (ANP) - Twee bewoners zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag gewond geraakt bij een steekincident in een woning aan het Soesterbergplein in Helmond. Dat meldt de politie op X.

3 uur geleden
Harde kern ADO belooft Den Haag bescherming tegen Gen Z-betogers

DEN HAAG (ANP) - De harde kern van Eredivisieclub ADO Den Haag heeft op Instagram aangekondigd zaterdag de stad te zullen "beschermen" tegen eventueel geweld door de aangekondigde jongerendemonstratie op het Malieveld. Het is onduidelijk wie de initiatiefnemers van het protest zijn.

6 uur geleden
Zeehondencentrum WEC stelt faillissementsaanvraag voorlopig uit

LAUWERSOOG (ANP) - Het Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC) stelt zijn faillissementsaanvraag voorlopig uit. Dat heeft het bestuur van het WEC vrijdagavond bekendgemaakt. Door "overweldigende steun vanuit de samenleving" kan het zeehondencentrum voorlopig doordraaien en rustig zoeken naar "nieuwe mogelijkheden voor de toekomst". De afgelopen drie weken werd 1,3 miljoen euro ingezameld.

7 uur geleden
Doorbraak cold case: man (57) opgepakt voor verkrachting in 1994

SINT-MICHIELSGESTEL (ANP) - De politie heeft een 57-jarige man uit Helmond aangehouden die ervan wordt verdacht op de vroege avond van 30 mei 1994 een tienermeisje in de Brabantse gemeente Sint-Michielsgestel te hebben verkracht. Daarmee is er een doorbraak in een coldcaseonderzoek.

8 uur geleden
Stationsgebouw Vught verplaatst naar nieuwe plek

VUGHT (ANP) - Het stationsgebouw van Vught is verplaatst naar de nieuwe bestemming, 13,6 meter verder naar het oosten dan waar het gebouw en de kelder oorspronkelijk stonden. Het gebouw is over stalen sporen verschoven, om plaats te maken voor de perrons van het vernieuwde, deels verdiepte station. Dat moet in 2030 klaar zijn.

10 uur geleden
Bezoekster kerstshow Duiven overleden na roltrapincident

DUIVEN (ANP) - Een bezoekster van de kerstshow Santafia van de Intratuin in het Gelderse Duiven, die donderdagmiddag gewond raakte na een val bij de roltrap, is vrijdag overleden. Dat laat de politie weten. De politie gaat na onderzoek uit van een noodlottig ongeval.

10 uur geleden
Politiemedewerker Den Haag vast voor verkopen politie-informatie

DEN HAAG (ANP) - Een 36-jarige politiemedewerker in Den Haag is deze week aangehouden. De man wordt ervan verdacht ongeoorloofd het politiesysteem te hebben geraadpleegd. Hij zou de politie-informatie hebben verkocht aan anderen.

10 uur geleden