Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chileense man wekenlang ontvoerd en mishandeld

Chileense man wekenlang ontvoerd en mishandeld

ROTTERDAM (ANP) - De politie is op zoek naar de daders van de ontvoering en ernstige mishandeling van een 41-jarige Chileense man. Het slachtoffer werd begin september met een auto opgehaald bij station Rotterdam Centraal en tegen zijn zin ruim twee weken vastgehouden in een woning in Den Haag.

De man werd op 26 september door medewerkers van de gemeente Den Haag in zwaargewonde toestand een politiebureau binnengebracht. Hij vertelde aan politiemedewerkers dat hij bijna drie weken lang ontvoerd was geweest en daarbij was mishandeld. De politiemedewerkers lieten een ambulance komen voor het behandelen van zijn letsel. Hij had brandwonden en in het ziekenhuis bleek dat hij ook een gebroken rug en heup had.

De Chileen was tijdelijk in Nederland vanwege werk. De politie wil niet zeggen in welke sector de man werkzaam is en in welk milieu dit delict zich heeft afgespeeld.

Ontsnapt

Uit het onderzoek blijkt dat de man aan zijn ontvoerders heeft kunnen ontsnappen door uit het raam te springen van de derde etage van een woning in de Haagse Moerwijk. Daar klampte hij een paar gemeentewerkers aan, die hem naar het dichtstbijzijnde politiebureau brachten. De Chileen lag ruim twee weken in het ziekenhuis en zal nog weken van herstel nodig hebben, zegt de politie.

De daders zijn spoorloos. De politie, die spreekt van een heftige zaak, roept mensen die getuige zijn geweest van de ontvoering in Rotterdam of die iets gezien hebben in Den Haag op om zich te melden.

Meer uit Binnenland

Burgemeester begrijpt zorgen Overasselt, gaat niet in op kritiek

OVERASSELT (ANP) - Tijdens de inloopbijeenkomst in het Verenigingsgebouw in Overasselt hebben vrijdagavond "hele goede gesprekken" plaatsgevonden. Dat zei burgemeester Joerie Minses na afloop in een korte reactie aan de pers. Op vragen over kritiek van bewoners en op de zorgen die bij hen leven, wilde de burgemeester niet ingaan.

16 minuten geleden
Veel meer winkels moeten gebruikte statiegeldflessen aannemen

DEN HAAG (ANP) - In veel meer winkels moet het mogelijk worden om gebruikte blikjes en plastic flessen waar statiegeld op zit in te leveren. Klimaatminister Stientje van Veldhoven denkt aan een grens ergens tussen de 43 en 50 vierkante meter aan verkoopoppervlakte, schrijft ze aan de Tweede Kamer. Kleinere winkels worden uitgezonderd.

1 uur geleden
Politie: Donderdag 9 huiszoekingen in onderzoek geweld Overasselt

OVERASSELT (ANP) - De politie heeft donderdag negen huiszoekingen verricht in verband met het geweld in Overasselt. De politie wil niet zeggen waar deze waren, of er wat is gevonden en of er mensen hierbij zijn aangehouden.

1 uur geleden
Dinsdag gesprek tussen minister en algemeen directeur ON!

DEN HAAG (ANP) - Peter Vlemmix, de directeur van omroep Ongehoord Nederland (ON!), spreekt aankomende dinsdag met minister Rianne Letschert (Media, D66). Dat bevestigt het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap.

1 uur geleden
Enkele tientallen mensen bij inloopbijeenkomst Overasselt

OVERASSELT (ANP) - Bij het Verenigingsgebouw Overasselt komen vrijdagmiddag steeds meer bewoners langs voor de inloopbijeenkomst die door de gemeente Heumen is georganiseerd. De deuren gingen om 16.00 uur open en sindsdien zijn enkele tientallen inwoners van Overasselt en Nederasselt naar binnen gegaan in de hoop hun vragen beantwoord te krijgen.

2 uur geleden
Alle 32 voorgeleide verdachten van geweld Overasselt langer vast

ARNHEM (ANP) - Alle 32 verdachten die vrijdag voorgeleid werden aan de rechter-commissaris wegens het geweld in Overasselt eerder deze week blijven veertien dagen langer vastzitten. Dat heeft de rechtbank in Arnhem bekendgemaakt.

2 uur geleden
Kickbokser Badr Hari mag behandeling zaak in vrijheid afwachten

AMSTERDAM (ANP) - Kickbokser Badr Hari mag de behandeling van een zaak waarin hij wordt verdacht van een aantal delicten in vrijheid afwachten. De 41-jarige Amsterdammer wordt verdacht van bedreiging, dwang en doxing, meldt de rechtbank, zonder de naam van de verdachte te noemen.

3 uur geleden