Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chiesa schiet Juventus naar veertiende bekerwinst in Italië

Chiesa schiet Juventus naar veertiende bekerwinst in Italië

REGGIO EMILIA (ANP) - Juventus heeft voor de veertiende keer de Italiaanse beker gewonnen. Het elftal van coach Andrea Pirlo was in de finale in Reggio Emilia sterker dan Atalanta: 1-2. Voor Pirlo, bezig aan zijn eerste seizoen bij Juventus, betekende het zijn tweede prijs als trainer. In januari van dit jaar won de club uit Turijn de Supercup.

Juventus kwam na ruim een half uur spelen op voorsprong. Dejan Kulusevski draaide de bal van net binnen het zestienmetergebied met links in de verre hoek. Ruslan Malinovski zorgde nog voor rust voor de gelijkmaker.

De winnende treffer kwam in de tweede helft op naam van Federico Chiesa. De aanvaller zette in de 73e minuut de aanval zelf op en kreeg de bal na een goede combinatie terug van Kulusevski. Chiesa passeerde doelman Pierluigi Gollini van dichtbij: 1-2.

De Ligt

Matthijs de Ligt deed de gehele wedstrijd mee bij Juventus, dat de Italiaanse bekerfinale vorig seizoen van Napoli verloor. De Oranje-international kreeg kort voor rust een gele kaart en voorkwam in de beginfase van de tweede helft een tegentreffer door zich voor de bal te gooien.

Bij Atalanta hadden Hans Hateboer en Marten de Roon een basisplaats en bleef oud-PSV'er Sam Lammers op de bank zitten. De Roon kreeg in een hectische slotfase geel en zijn ploeggenoot Rafael Toloi rood. Atalanta blijft door het verlies op één bekerwinst staan. De club uit Bergamo won het toernooi in 1963.

Juventus moest de landstitel dit jaar aan Internazionale laten. Tijdens de laatste speelronde hoopt Juventus, dat nu nog vijfde staat, zich zondag alsnog te plaatsen voor de Champions League van komend seizoen.

Meer uit Voetbal

EK voetbal Onder 19 in 2029 in Nederland

ZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).

1 uur geleden
Feyenoord akkoord over in eigen handen krijgen van De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is het met Stadion Feijenoord en de Vereniging Aandeelhouders Stadion Feijenoord (VASF) op hoofdlijnen eens geworden over de voorwaarden waaronder de club een belang van 95 procent krijgt in De Kuip. Hierdoor komt het stadion in handen van de Rotterdamse voetbalclub.

2 uur geleden
De Roon scoort in beker voor winnend Atalanta

BERGAMO (ANP) - Marten de Roon heeft met Atalanta de kwartfinales van het Italiaanse bekertoernooi bereikt. De 34-jarige middenvelder maakte in de met 4-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Genoa het tweede doelpunt. De Roon schoot in de 54e minuut van afstand fraai raak.

3 uur geleden
Duitsland organiseert in 2029 EK voetbal voor vrouwen

NYON (ANP/DPA) - Duitsland organiseert in 2029 het Europees kampioenschap voetbal voor vrouwen. Dat heeft de UEFA bekendgemaakt. Duitsland kreeg de voorkeur boven Polen en de gezamenlijke kandidatuur van Zweden en Denemarken.

3 uur geleden
Hekkensluiter Mainz ontslaat trainer Henriksen

MAINZ (ANP) - Voetbalclub FSV Mainz 05 heeft de Deense trainer Bo Henriksen ontslagen. De Duitse club is de hekkensluiter in de Bundesliga en zegt op sportieve gronden aan een nieuwe start toe te zijn.

3 uur geleden
Sevilla moet tribune na staken stadsderby drie duels leeg laten

SEVILLA (ANP) - Sevilla FC moet drie thuiswedstrijden zonder een deel van het fanatieke publiek in de noordkant van het stadion spelen. Dat heeft de tuchtcommissie van de Spaanse voetbalbond (RFEF) woensdag bepaald. De club uit Sevilla krijgt de straf opgelegd vanwege verschillende incidenten bij de derby tegen Real Betis van afgelopen zondag.

4 uur geleden
Clubs hoeven spelers voor Afrika Cup pas 15 december af te staan

ZÜRICH (ANP/BELGA) - Clubs hoeven spelers voor de Afrika Cup pas af te staan vanaf maandag 15 december. Dat heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt. De Afrika Cup is van 21 december tot en met 18 januari in Marokko.

4 uur geleden