Chiesa schiet Juventus naar veertiende bekerwinst in Italië
REGGIO EMILIA (ANP) - Juventus heeft voor de veertiende keer de Italiaanse beker gewonnen. Het elftal van coach Andrea Pirlo was in de finale in Reggio Emilia sterker dan Atalanta: 1-2. Voor Pirlo, bezig aan zijn eerste seizoen bij Juventus, betekende het zijn tweede prijs als trainer. In januari van dit jaar won de club uit Turijn de Supercup.
Juventus kwam na ruim een half uur spelen op voorsprong. Dejan Kulusevski draaide de bal van net binnen het zestienmetergebied met links in de verre hoek. Ruslan Malinovski zorgde nog voor rust voor de gelijkmaker.
De winnende treffer kwam in de tweede helft op naam van Federico Chiesa. De aanvaller zette in de 73e minuut de aanval zelf op en kreeg de bal na een goede combinatie terug van Kulusevski. Chiesa passeerde doelman Pierluigi Gollini van dichtbij: 1-2.
De Ligt
Matthijs de Ligt deed de gehele wedstrijd mee bij Juventus, dat de Italiaanse bekerfinale vorig seizoen van Napoli verloor. De Oranje-international kreeg kort voor rust een gele kaart en voorkwam in de beginfase van de tweede helft een tegentreffer door zich voor de bal te gooien.
Bij Atalanta hadden Hans Hateboer en Marten de Roon een basisplaats en bleef oud-PSV'er Sam Lammers op de bank zitten. De Roon kreeg in een hectische slotfase geel en zijn ploeggenoot Rafael Toloi rood. Atalanta blijft door het verlies op één bekerwinst staan. De club uit Bergamo won het toernooi in 1963.
Juventus moest de landstitel dit jaar aan Internazionale laten. Tijdens de laatste speelronde hoopt Juventus, dat nu nog vijfde staat, zich zondag alsnog te plaatsen voor de Champions League van komend seizoen.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/RTR) - De Braziliaanse bondscoach Carlo Ancelotti houdt de mogelijkheid open voor Neymar om een plaats in de selectie voor het WK voetbal te veroveren. De Braziliaanse topscorer heeft twee maanden om te laten zien dat hij de benodigde kwaliteiten heeft, aldus de coach in een interview met de Franse krant L'Équipe.
37 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong maakt mogelijk zaterdagavond zijn rentree bij FC Barcelona. Trainer Hansi Flick heeft de Oranje-international opgenomen in de wedstrijdselectie voor het thuisduel met stadgenoot Espanyol.
1 uur geledenJAKARTA (ANP) - De Indonesische voetbalbond is er steeds van op de hoogte geweest dat genaturaliseerde voetbalinternationals hun Nederlandse nationaliteit zouden verliezen. Dat blijkt uit een verklaring van teammanager Sumardji, die op de officiële website van de Indonesische voetbalbond PSSI staat. Verschillende spelers van het Indonesische elftal stonden de voorbije weken in Nederland bij hun clubs aan de kant omdat hun werkvergunning niet in orde was. Voor een groot deel is er inmiddels een tijdelijke oplossing gevonden.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.
16 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.
16 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.
17 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.
17 uur geleden