Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chiesa schiet Juventus naar veertiende bekerwinst in Italië

Chiesa schiet Juventus naar veertiende bekerwinst in Italië

REGGIO EMILIA (ANP) - Juventus heeft voor de veertiende keer de Italiaanse beker gewonnen. Het elftal van coach Andrea Pirlo was in de finale in Reggio Emilia sterker dan Atalanta: 1-2. Voor Pirlo, bezig aan zijn eerste seizoen bij Juventus, betekende het zijn tweede prijs als trainer. In januari van dit jaar won de club uit Turijn de Supercup.

Juventus kwam na ruim een half uur spelen op voorsprong. Dejan Kulusevski draaide de bal van net binnen het zestienmetergebied met links in de verre hoek. Ruslan Malinovski zorgde nog voor rust voor de gelijkmaker.

De winnende treffer kwam in de tweede helft op naam van Federico Chiesa. De aanvaller zette in de 73e minuut de aanval zelf op en kreeg de bal na een goede combinatie terug van Kulusevski. Chiesa passeerde doelman Pierluigi Gollini van dichtbij: 1-2.

De Ligt

Matthijs de Ligt deed de gehele wedstrijd mee bij Juventus, dat de Italiaanse bekerfinale vorig seizoen van Napoli verloor. De Oranje-international kreeg kort voor rust een gele kaart en voorkwam in de beginfase van de tweede helft een tegentreffer door zich voor de bal te gooien.

Bij Atalanta hadden Hans Hateboer en Marten de Roon een basisplaats en bleef oud-PSV'er Sam Lammers op de bank zitten. De Roon kreeg in een hectische slotfase geel en zijn ploeggenoot Rafael Toloi rood. Atalanta blijft door het verlies op één bekerwinst staan. De club uit Bergamo won het toernooi in 1963.

Juventus moest de landstitel dit jaar aan Internazionale laten. Tijdens de laatste speelronde hoopt Juventus, dat nu nog vijfde staat, zich zondag alsnog te plaatsen voor de Champions League van komend seizoen.

Meer uit Voetbal

Reserves van Oranje verliezen van tweede keus Oezbekistan

NEW YORK (ANP) - De reserves van het Nederlands elftal hebben een trainingswedstrijd tegen de tweede keus van Oezbekistan verloren. Ze gingen met 2-1 onderuit in een leeg Icahn Stadium in New York.

1 uur geleden
Scheidsrechter Makkelie leidt eerste duel van de VS op het WK

LOS ANGELES (ANP) - Danny Makkelie leidt in de nacht van vrijdag op zaterdag de eerste wedstrijd van de Verenigde Staten op het WK tegen Paraguay. Dat heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt.

2 uur geleden
Koeman: basisplaats tegen Japan wordt kort dag voor Depay

NEW YORK (ANP) - Ronald Koeman schat de kans niet hoog in dat Memphis Depay zondag met het Nederlands elftal aan de eerste wedstrijd op het WK tegen Japan begint. "Ik heb met hem gesproken en ik vind hem niet voor de volle 100 procent fit", zei de bondscoach na een moeizaam gewonnen oefenwedstrijd tegen Oezbekistan (2-1) in New York. "Hij speelt zo met de reserves mee en we hebben nog een aantal trainingen. Ik sluit niets uit, maar het wordt kort dag, ja."

3 uur geleden
Koeman: we krijgen veel kansen, maar scoren te weinig

NEW YORK (ANP) - Ronald Koeman zag het Nederlands elftal in de laatste oefeninterland voor het WK tegen Oezbekistan (2-1) dezelfde fouten maken als woensdag tijdens de verloren oefeninterland tegen Algerije (0-1). "We creëren veel kansen, maar scoren in twee duels slechts twee keer met een strafschop", zei hij aan de rand van het veld in een leeg Icahn Stadium in New York.

3 uur geleden
Koeman moet ernst van heupblessure doelman Verbruggen afwachten

NEW YORK (ANP) - Ronald Koeman kon vlak na de gewonnen oefeninterland van het Nederlands elftal tegen Oezbekistan (2-1) nog niet vertellen hoe ernstig de blessure van Bart Verbruggen is. "Hij had volgens mij last van een heup. We moeten dit even afwachten. Hij zal onderzocht worden", zei hij in New York.

3 uur geleden
Aanvalster Miedema heeft knieoperatie ondergaan

MANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema heeft opnieuw een knieoperatie ondergaan. Haar Engelse voetbalclub Manchester City meldde dat de Nederlandse spits succesvol is geopereerd en zich richt op het herstel op weg naar het nieuwe seizoen.

3 uur geleden
Van Dijk blij dat Oranje duel met Oezbekistan heeft gewonnen

NEW YORK (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk is blij dat het Nederlands elftal het oefenduel met Oezbekistan winnend heeft afgesloten. "Dat geeft een goed gevoel", zei hij na de 2-1-zege op Oezbekistan bij de NOS.

3 uur geleden