Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chiesa schiet Juventus naar veertiende bekerwinst in Italië

Chiesa schiet Juventus naar veertiende bekerwinst in Italië

REGGIO EMILIA (ANP) - Juventus heeft voor de veertiende keer de Italiaanse beker gewonnen. Het elftal van coach Andrea Pirlo was in de finale in Reggio Emilia sterker dan Atalanta: 1-2. Voor Pirlo, bezig aan zijn eerste seizoen bij Juventus, betekende het zijn tweede prijs als trainer. In januari van dit jaar won de club uit Turijn de Supercup.

Juventus kwam na ruim een half uur spelen op voorsprong. Dejan Kulusevski draaide de bal van net binnen het zestienmetergebied met links in de verre hoek. Ruslan Malinovski zorgde nog voor rust voor de gelijkmaker.

De winnende treffer kwam in de tweede helft op naam van Federico Chiesa. De aanvaller zette in de 73e minuut de aanval zelf op en kreeg de bal na een goede combinatie terug van Kulusevski. Chiesa passeerde doelman Pierluigi Gollini van dichtbij: 1-2.

De Ligt

Matthijs de Ligt deed de gehele wedstrijd mee bij Juventus, dat de Italiaanse bekerfinale vorig seizoen van Napoli verloor. De Oranje-international kreeg kort voor rust een gele kaart en voorkwam in de beginfase van de tweede helft een tegentreffer door zich voor de bal te gooien.

Bij Atalanta hadden Hans Hateboer en Marten de Roon een basisplaats en bleef oud-PSV'er Sam Lammers op de bank zitten. De Roon kreeg in een hectische slotfase geel en zijn ploeggenoot Rafael Toloi rood. Atalanta blijft door het verlies op één bekerwinst staan. De club uit Bergamo won het toernooi in 1963.

Juventus moest de landstitel dit jaar aan Internazionale laten. Tijdens de laatste speelronde hoopt Juventus, dat nu nog vijfde staat, zich zondag alsnog te plaatsen voor de Champions League van komend seizoen.

Meer uit Voetbal

Oranje ontvangt Noorwegen en Ecuador in Amsterdam en Eindhoven

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal oefent op 27 maart tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA. De KNVB heeft het Philips Stadion in Eindhoven uitgekozen voor de vriendschappelijke interland van vier dagen later tegen Ecuador. Beide duels beginnen om 20.45 uur, meldt de voetbalbond.

1 uur geleden
Coach Slot beslist na gesprek of Salah terugkeert bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Arne Slot gaat vrijdag in gesprek met Mohamed Salah. De trainer van Liverpool beslist vervolgens of de aanvaller uit Egypte in de selectie zit voor de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Brighton & Hove Albion.

1 uur geleden
Middenvelder Taylor twijfelgeval voor duel van Ajax met Feyenoord

AMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor is mogelijk beschikbaar voor Ajax in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. "Er zijn mogelijkheden voor de winterstop voor hem", zei interim-trainer Fred Grim. "Misschien al wel richting de wedstrijd van zondag."

2 uur geleden
Van Persie ziet veel foute keuzes bij pijnlijk verlies Feyenoord

BOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.

11 uur geleden
Feyenoord geeft ruime voorsprong weg en verliest van FCSB

BOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.

14 uur geleden
Go Ahead Eagles verliest ook bij Lyon in Europa League

LYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.

14 uur geleden
Supportersvereniging hekelt 'buitensporige' ticketprijzen WK

LAUSANNE (ANP/Belga) - Supportersorganisatie Football Supporters Europe (FSE) klaagt over 'buitensporige' ticketprijzen voor het WK voetbal van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. FSE roept de FIFA op om onmiddellijk de ticketverkoop te stoppen, in overleg te treden met alle betrokken partijen en de prijsstructuur opnieuw te bekijken.

15 uur geleden