Chiellini stopt in ieder geval als Italiaans international
TURIJN (ANP) - De Italiaanse international Giorgio Chiellini speelt in juni zijn laatste interland. De verdediger van Juventus doet dat in een vriendschappelijk duel met Argentinië, op 1 juni op Wembley in Londen. Chiellini (37) slaagde er met zijn land niet in zich te kwalificeren voor het WK voetbal, dat in het najaar in Qatar wordt gehouden.
"Ik neem afscheid van de nationale ploeg op Wembley, de plek waar ik het hoogtepunt van mijn interlandloopbaan heb gevierd met het veroveren van de Europese titel", vertelde Chiellini aan sportzender DAZN, na de winst (1-2) van zijn ploeg maandagavond tegen Sassuolo. Chiellini speelde tot nu toe 116 interlands en staat daarmee vijfde op de eeuwige ranglijst van Italiaanse internationals. Hij deelt die plaats met Andrea Pirlo. Alleen Daniele De Rossi, Paolo Maldini, Fabio Cannavaro en Gianluigi Buffon kwamen vaker uit voor de 'Azzurri'.
Chiellini heeft nog niet bekendgemaakt of hij zijn loopbaan bij Juventus nog verlengt. "Mijn relatie met Juventus eindigt niet, die eindigt nooit", zei hij daarover. "We gaan eerst werken aan een mooi slot van het seizoen en dan ga ik met mijn twee families - thuis en de club - uitzoeken wat het beste is voor iedereen."
Meer uit Sport
RIO DE JANEIRO (ANP) - Tomás Martín Etcheverry heeft op het tennistoernooi van Rio de Janeiro zijn eerste ATP-titel veroverd. De 26-jarige Argentijn versloeg in de finale de Chileen Alejandro Tabilo met 3-6 7-6 (3) 6-4.
3 uur geledenVERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.
13 uur geledenVERONA (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer en langebaanschaatser Jorrit Bergsma hebben bij de sluitingsceremonie van de 25e Winterspelen de Nederlandse vlag binnengedragen in de historische Arena di Verona, waar normaal gesproken theater en opera worden opgevoerd. De Olympische Spelen begonnen zestien dagen eerder met de openingsceremonie in stadion San Siro in Milaan.
14 uur geledenVERONA (ANP) - De sluitingsceremonie van de 25e editie van de Winterspelen in Milaan in Cortina d'Ampezzo is om 20.30 uur begonnen. Het slotfeest is in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers.
14 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft in het Zweedse Göteborg zijn derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. Kim Emmen werd namens Nederland tweede. Emmen en haar paard Imagine gingen aan de leiding na een foutloze barrage. Maar Greve, die als laatste van start ging, reed op Grandorado eveneens foutloos en was een halve seconde sneller. De derde plaats was voor Malin Bayard-Johnson uit Zweden.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.
19 uur geleden