Chiellini: Italië heeft in finale koel hoofd en warm hart nodig
LONDEN (ANP) - Een koel hoofd en een warm hart, dat heeft Italië volgens aanvoerder Giorgio Chiellini zondag nodig in de EK-finale tegen Engeland op Wembley in Londen. "Er zullen in de wedstrijd fases zijn dat we lef moeten tonen en er zullen fases zijn dat we onszelf moeten inhouden. We kunnen tegen Engeland niet 90 minuten lang domineren", betoogt de 36-jarige verdediger van Juventus.
Chiellini beseft dat de wil om te winnen aan beide kanten heel groot zal zijn. Engeland veroverde in 1966 met de wereldtitel de laatste grootste prijs en Italië greep na de triomf bij het EK in 1968 steeds naast de Europese titel. "Als je aan een finale begint, zul je het enthousiasme in de ploeg een beetje moeten temperen. Dat geldt voor ons, maar ook voor Engeland. Je moet deze kansen koesteren en benutten. Maar om een finale te winnen, moet elk detail helemaal kloppen."
Chiellini: "De twee teams die het meest hebben laten zien en het ook het meest verdienen, staan in de EK-finale. Engeland is in fysiek opzicht een sterk collectief en beschikt op alle plaatsen in het elftal over veel kwaliteit. Wij moeten proberen om hun sterke eigenschappen af te zwakken. Het vonnis ligt op het veld."
Volgens Chiellini was de laatste oefenwedstrijd voor het EK tegen Tsjechië (4-0) van grote waarde voor de Italiaanse EK-selectie. "Ik voelde vanaf dat duel iets speciaals en magisch in de groep. We kregen het gevoel dat we samen iets groots konden bereiken. De drie groepswedstrijden in Rome hebben ons daarna nog een extra impuls gegeven. Nu zijn we nog maar enkele centimeters verwijderd van het grote doel."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft punten verloren in de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles (2-2). De club uit Amsterdam verspeelde na rust een voorsprong van 2-0.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft ook in de competitiewedstrijd op eigen veld tegen nummer 19 Burnley geen zege geboekt: 1-1. Het is al het vierde gelijkspel op rij voor de ploeg van trainer Arne Slot, die dit kalenderjaar nog niet won in de Premier League. Ondanks het nieuwe puntenverlies neemt Liverpool de vierde plek op de ranglijst weer over van Manchester United, dat eerder op zaterdag van Manchester City won.
1 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft het thuisduel met hekkensluiter FC St. Pauli ternauwernood in een overwinning omgezet. De belangrijkste concurrent van koploper Bayern München gaf een 2-0-voorsprong weg, maar won alsnog door een benutte strafschop van Emre Can in de blessuretijd: 3-2.
2 uur geledenUDINE (ANP) - De Italiaanse koploper Internazionale heeft een minimale zege geboekt bij middenmoter Udinese. Een knappe treffer van spits Lautaro Martínez in de twintigste minuut gaf de doorslag: 0-1.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis een 2-0-overwinning geboekt op degradatiekandidaat Levante. Na bijna een uur voetballen opende Kylian Mbappé de score met een strafschop die hij zelf had versierd. Niet veel later verdubbelde Raúl Asencio de voorsprong in het Bernabéu met een fraaie kopgoal uit een hoekschop.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Bij de hervatting van de Eredivisie Vrouwen na de winterstop is de topper tussen FC Twente en Ajax geëindigd in een 1-1-gelijkspel. Daardoor blijft Ajax de ranglijst aanvoeren met 2 punten voorsprong op Twente, dat nog een wedstrijd tegoed heeft.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de stadsderby met Manchester City gewonnen (2-0). Bryan Mbeumo en Patrick Dorgu maakten na rust de doelpunten in een sfeervol Old Trafford.
3 uur geleden