Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chiellini: Italië heeft in finale koel hoofd en warm hart nodig

Chiellini: Italië heeft in finale koel hoofd en warm hart nodig

LONDEN (ANP) - Een koel hoofd en een warm hart, dat heeft Italië volgens aanvoerder Giorgio Chiellini zondag nodig in de EK-finale tegen Engeland op Wembley in Londen. "Er zullen in de wedstrijd fases zijn dat we lef moeten tonen en er zullen fases zijn dat we onszelf moeten inhouden. We kunnen tegen Engeland niet 90 minuten lang domineren", betoogt de 36-jarige verdediger van Juventus.

Chiellini beseft dat de wil om te winnen aan beide kanten heel groot zal zijn. Engeland veroverde in 1966 met de wereldtitel de laatste grootste prijs en Italië greep na de triomf bij het EK in 1968 steeds naast de Europese titel. "Als je aan een finale begint, zul je het enthousiasme in de ploeg een beetje moeten temperen. Dat geldt voor ons, maar ook voor Engeland. Je moet deze kansen koesteren en benutten. Maar om een finale te winnen, moet elk detail helemaal kloppen."

Chiellini: "De twee teams die het meest hebben laten zien en het ook het meest verdienen, staan in de EK-finale. Engeland is in fysiek opzicht een sterk collectief en beschikt op alle plaatsen in het elftal over veel kwaliteit. Wij moeten proberen om hun sterke eigenschappen af te zwakken. Het vonnis ligt op het veld."

Volgens Chiellini was de laatste oefenwedstrijd voor het EK tegen Tsjechië (4-0) van grote waarde voor de Italiaanse EK-selectie. "Ik voelde vanaf dat duel iets speciaals en magisch in de groep. We kregen het gevoel dat we samen iets groots konden bereiken. De drie groepswedstrijden in Rome hebben ons daarna nog een extra impuls gegeven. Nu zijn we nog maar enkele centimeters verwijderd van het grote doel."

Meer uit Voetbal

Trump: FIFA wil 75 miljoen dollar bijdragen aan voetbal in Gaza

WASHINGTON (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA wil 75 miljoen dollar, ongeveer 63 miljoen euro, bijdragen aan voetbalgerelateerde projecten in Gaza. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump na de eerste bijeenkomst van een nieuwe Vredesraad over de wederopbouw van de Gazastrook.

2 uur geleden
Tot twee jaar cel geëist tegen voetbalfans Senegal op Afrika Cup

RABAT (ANP/AFP) - Tegen achttien supporters van de nationale voetbalploeg van Senegal zijn in Marokko celstraffen tot twee jaar geëist. Zij zouden zich tijdens de finale van de Afrika Cup in Rabat hebben misdragen.

2 uur geleden
Lagsir (22) stopt als profvoetballer na zware knieblessures

ZWOLLE (ANP) - Samir Lagsir neemt afscheid als profvoetballer. De 22-jarige aanvaller van PEC Zwolle voelt dat hij niet volledig meer is hersteld van twee zware knieblessures.

5 uur geleden
Trainer Verberne definitief weg bij FC Eindhoven na beenbreuk

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Maurice Verberne keert niet meer terug bij FC Eindhoven. De huidige nummer 14 van de eerste divisie maakt het seizoen af met Jan Poortvliet. Het is nog niet bekend hoe de technische staf voor het komende seizoen eruitziet.

8 uur geleden
Oranje-international Frimpong nadert rentree bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Oranje-international Jeremie Frimpong nadert zijn rentree bij Liverpool. De rechtervleugelverdediger liep eind vorige maand een spierblessure op in de Champions League-wedstrijd tegen FK Qarabag, waarna werd verwacht dat hij enkele weken zou moeten missen. "We hopen dat hij volgende week (tegen West Ham United) weer kan spelen. Dan moet wel alles gaan zoals gepland", zei trainer Arne Slot tijdens zijn persconferentie voor het competitieduel met Nottingham Forest van zondag.

8 uur geleden
AZ-trainer Echteld blij met terugkeer 'sterkhouders' voor FC Noah

JEREVAN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld is blij dat hij donderdag voor het uitduel met het Armeense FC Noah in de tussenronde van de Conference League weer een beroep kan doen op Kees Smit, Sven Mijnans en Mexx Meerdink. "Dat is natuurlijk fantastisch voor ons. Het zijn natuurlijk de sterkhouders", zei de coach woensdag.

23 uur geleden
Gordon helpt Newcastle met vier treffers aan 6-1-zege bij Qarabag

BAKOE (ANP) - Newcastle United heeft een zeer ruime zege geboekt in de eerste wedstrijd van de tussenronde van de Champions League bij FK Qarabag. De nummer 10 van Engeland won met 6-1 in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan. Anthony Gordon was nog voor rust goed voor vier doelpunten.

23 uur geleden