Chiellini: Italië heeft in finale koel hoofd en warm hart nodig
LONDEN (ANP) - Een koel hoofd en een warm hart, dat heeft Italië volgens aanvoerder Giorgio Chiellini zondag nodig in de EK-finale tegen Engeland op Wembley in Londen. "Er zullen in de wedstrijd fases zijn dat we lef moeten tonen en er zullen fases zijn dat we onszelf moeten inhouden. We kunnen tegen Engeland niet 90 minuten lang domineren", betoogt de 36-jarige verdediger van Juventus.
Chiellini beseft dat de wil om te winnen aan beide kanten heel groot zal zijn. Engeland veroverde in 1966 met de wereldtitel de laatste grootste prijs en Italië greep na de triomf bij het EK in 1968 steeds naast de Europese titel. "Als je aan een finale begint, zul je het enthousiasme in de ploeg een beetje moeten temperen. Dat geldt voor ons, maar ook voor Engeland. Je moet deze kansen koesteren en benutten. Maar om een finale te winnen, moet elk detail helemaal kloppen."
Chiellini: "De twee teams die het meest hebben laten zien en het ook het meest verdienen, staan in de EK-finale. Engeland is in fysiek opzicht een sterk collectief en beschikt op alle plaatsen in het elftal over veel kwaliteit. Wij moeten proberen om hun sterke eigenschappen af te zwakken. Het vonnis ligt op het veld."
Volgens Chiellini was de laatste oefenwedstrijd voor het EK tegen Tsjechië (4-0) van grote waarde voor de Italiaanse EK-selectie. "Ik voelde vanaf dat duel iets speciaals en magisch in de groep. We kregen het gevoel dat we samen iets groots konden bereiken. De drie groepswedstrijden in Rome hebben ons daarna nog een extra impuls gegeven. Nu zijn we nog maar enkele centimeters verwijderd van het grote doel."
Meer uit Voetbal
MEDELLÍN (ANP/AFP) - Een wedstrijd in de Copa Libertadores tussen Independiente Medellín uit Colombia en titelverdediger Flamengo uit Brazilië is donderdag afgelast na wangedrag van supporters. Die staken vuurwerk af en stichtten brand op de tribunes.
16 minuten geledenMADRID (ANP) - Real Madrid gaat een "disciplinaire procedure" in gang zetten naar aanleiding van het incident tussen spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouameni. Dat meldt de club donderdag op de eigen site. Eerder op donderdag berichtten Spaanse media over een opstootje op de training tussen de twee middenvelders, waarna Valverde naar het ziekenhuis zou zijn gebracht voor hechtingen.
11 uur geledenMONTERREY (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat na zijn vertrek als algemeen- en technisch directeur bij Feyenoord aan de slag bij Monterrey, waar hij sportief directeur wordt. Dat heeft de Mexicaanse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. Te Kloese treedt aan per 1 juli.
13 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Real Madrid-aanvoerder Federico Valverde (27) is donderdag naar het ziekenhuis gebracht na een confrontatie met zijn teamgenoot Aurélien Tchouaméni. Dat melden diverse Spaanse media. In het ziekenhuis is volgens de berichten een snijwond in Valverdes gezicht gehecht.
13 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain is klaar voor de finale van de Champions League, waarin het de titel verdedigt. Dat zei coach Luis Enrique nadat zijn ploeg Bayern München had uitgeschakeld in de halve finale. "We hebben iedereen laten zien dat we mooi voetbal kunnen spelen, maar ook kunnen vechten en afzien", zei de Spaanse trainer na de 1-1 in München, die volgde op de 5-4-overwinning een week eerder in Parijs.
1 dag geledenZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."
1 dag geledenZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.
1 dag geleden