
Chicago klaagt R. Kelly niet langer aan om al 'uitgebreide straf'
CHICAGO (ANP) - In de Amerikaanse staat Illinois zijn aanklachten om seksueel misbruik tegen de al veroordeelde zanger R. Kelly komen te vervallen. Openbaar aanklager Kim Foxx vertelde maandag aan Amerikaanse media dat "recht heeft geschied" door twee eerdere veroordelingen op federaal niveau en daarom besloten is tien lokale aanklachten tegen de zanger te laten vallen.
R. Kelly, een van de meest prominente Amerikanen die veroordeeld is na de opkomst van #MeToo, zit momenteel een celstraf van 30 jaar uit nadat hij vorig jaar in New York werd veroordeeld in een misbruikzaak. Vorig najaar oordeelde een jury in Chicago bovendien dat hij ook daar schuldig is aan seksuele misdrijven en in die federale zaak doet een rechter eind februari uitspraak. Kelly, die eigenlijk Robert Sylvester Kelly heet, riskeert in de zaak nog eens 10 tot 90 jaar gevangenisstraf.
De lokale zaak die in Chicago nu van tafel is, begon in 2019 met een oproep van Foxx. Zij vroeg slachtoffers naar voren te komen. Vier zwarte vrouwen, van wie drie tijdens het vermeende delict minderjarig, deden hun verhaal, schrijft The Los Angeles Times. Foxx erkent dat de beslissing om de zaken nu alsnog te laten vallen voor deze slachtoffers "misschien teleurstellend" kan zijn. Toch is hiertoe besloten, vanwege de "uitgebreide straf" die Kelly sowieso al uit moet zitten en de "beperkte middelen en tijd" van het kantoor van de aanklager.
Foxx bedankte maandag in een persconferentie de slachtoffers die naar voren waren gekomen en prees hun "moed en streven naar gerechtigheid, ongeacht hoe lang het duurde". Zij zei wel dat hun verklaringen in beperkte mate ook hadden geholpen bij de federale zaak die in Chicago tegen Kelly dient. De zanger komt zelf ook uit deze stad.
Meer uit Buitenland
DOHA (ANP/RTR/DPA) - Israël en Hamas onderhandelen in de Qatarese hoofdstad Doha opnieuw over een wapenstilstand in Gaza. Dat heeft de Israëlische minister van Defensie Israel Katz gezegd. Een vertegenwoordiger van Hamas heeft het bericht bevestigd.
1 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - De Spaanse regering wil dat het Internationaal Gerechtshof (ICJ) een uitspraak doet over de Israëlische hulpblokkade in Gaza. Dat zei premier Pedro Sánchez die te gast was op een top van de Arabische Liga in Bagdad.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Kremlin-woordvoerder Dmitri Peskov heeft zaterdag gezegd dat een ontmoeting tussen de Russische president Vladimir Poetin en zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky mogelijk is, mits "bepaalde resultaten" zijn bereikt en vastgelegd in akkoorden. Hij verduidelijkte niet wat die resultaten moeten zijn.
4 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - Tientallen Palestijnen zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag omgekomen door Israëlische aanvallen op de Gazastrook. Bij het Indonesische ziekenhuis in het noordelijke Beit Lahia zijn sinds middernacht 58 slachtoffers binnengebracht, zegt de ziekenhuisdirecteur. Volgens hem liggen veel mensen nog onder het puin van gebouwen. De Palestijnse autoriteiten meldden zeker tien doden in het naburige Jabalia en in Khan Younis, in het zuiden.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Drie Iraanse mannen die begin mei in het Verenigd Koninkrijk zijn aangehouden tijdens een grote antiterrorismeoperatie worden aangeklaagd voor spionage voor Iran. Dat heeft de Britse Metropolitan Police bekendgemaakt. De drie worden zaterdag voorgeleid.
6 uur geledenJEFFERSON CITY (ANP/DPA) - Een zware storm in de Amerikaanse staat Missouri heeft meerdere levens geëist, meldden Amerikaanse media vrijdag. In de stad St. Louis, met ongeveer 280.000 inwoners, zijn minstens vijf doden gevallen, meldden media zoals The New York Times en CNN, onder verwijzing naar de lokale autoriteiten. In Scott County, in het zuidwesten van de staat, kwamen twee mensen om het leven.
7 uur geledenANNAPOLIS (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft vrijdag gezegd dat de regering-Trump nog steeds onvoldoende details heeft verstrekt over de pogingen om een man terug te halen die ten onrechte uit de Verenigde Staten is gedeporteerd. De Salvadoraan Kilmar Abrego Garcia werd naar zijn thuisland gedeporteerd en wordt daar nu gevangengehouden.
13 uur geleden