
Chevron sluit Israëlisch gasveld in opdracht van regering
TEL AVIV (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Amerikaanse olie- en gasconcern Chevron heeft van Israël de opdracht gekregen om de productie in het Tamar-gasveld te staken vanwege de onrust in de regio. Chevron, dat het veld exploiteert, bevestigde dat het van het Israëlische ministerie van Energie de opdracht had gekregen om het veld, gelegen op zo'n 25 kilometer van de stad Ashdod langs de zuidelijke Middellandse Zeekust van Israël, te sluiten.
"Onze topprioriteit is de veiligheid van ons personeel, de gemeenschappen waarin we actief zijn, het milieu en onze faciliteiten", laat Chevron in een verklaring weten. Het grootste offshore-gasveld van Israël, Leviathan, blijft volgens Chevron wel normaal functioneren. Tamar produceert volgens de website van Chevron ongeveer 7,1 miljoen tot 8,5 miljoen kubieke meter aardgas per dag. De sluiting van het gasveld volgt op de aanval op Israël door de militante groepering Hamas afgelopen weekeinde.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR/DPA) - In de Russische regio Brjansk zijn zeker zeven doden en 69 gewonden gevallen toen een deel van een brug over een spoorlijn instortte na een explosie. Daardoor ontspoorde een voorbijrijdende passagierstrein. De gouverneur van de aan Oekraïne grenzende regio heeft tegen het Russische staatspersbureau Interfax gezegd dat het om een aanslag gaat.
30 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft na de overwinning van voetbalclub Paris Saint-Germain in de finale van de Champions League 559 mensen aangehouden, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken. Ook kwamen twee mensen om het leven. 192 anderen raakten gewond tijdens de uit de hand gelopen feestelijkheden, melden Franse media.
46 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump trekt de nominatie van techondernemer Jared Isaacman als topman van ruimtevaartorganisatie NASA in. Dat bevestigde het Witte Huis zaterdag na berichten in de media.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP/DPA) - Het Israëlische leger heeft opnieuw het vuur geopend op een menigte Palestijnen bij een hulpdistributiepunt van de Gaza Humanitarian Foundation (GHF) in de stad Rafah in Gaza. Volgens de Palestijnse organisatie Hamas vielen daarbij zeker 22 doden en 115 gewonden. De hulpdiensten in Gaza meldden eerder minstens tien doden.
2 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - Bij een brand in het Mariaziekenhuis in de Duitse stad Hamburg zijn drie patiënten om het leven gekomen. Dat heeft de brandweer in de nacht van zaterdag op zondag bekendgemaakt. Over eventuele gewonden is nog niets bekend.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - In Parijs heerst in de nacht van zaterdag op zondag her en der een gespannen sfeer na winst van voetbalclub Paris Saint-Germain in de finale van de Champions League. Bij ongeregeldheden in en rond de Franse hoofdstad zijn al zeker 131 mensen opgepakt, melden verschillende Franse media.
9 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Verenigde Koninkrijk gaat 1,5 miljard pond (1,75 miljard euro) investeren in de bouw van zes munitiefabrieken. Daarmee wil Londen zijn defensie-industrie versterken en de wapenvoorraden aanvullen om aan de toenemende vraag te voldoen, heeft het ministerie van Defensie zaterdag bekendgemaakt.
9 uur geleden