Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chevron sluit Israëlisch gasveld in opdracht van regering

Chevron sluit Israëlisch gasveld in opdracht van regering

TEL AVIV (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Amerikaanse olie- en gasconcern Chevron heeft van Israël de opdracht gekregen om de productie in het Tamar-gasveld te staken vanwege de onrust in de regio. Chevron, dat het veld exploiteert, bevestigde dat het van het Israëlische ministerie van Energie de opdracht had gekregen om het veld, gelegen op zo'n 25 kilometer van de stad Ashdod langs de zuidelijke Middellandse Zeekust van Israël, te sluiten.

"Onze topprioriteit is de veiligheid van ons personeel, de gemeenschappen waarin we actief zijn, het milieu en onze faciliteiten", laat Chevron in een verklaring weten. Het grootste offshore-gasveld van Israël, Leviathan, blijft volgens Chevron wel normaal functioneren. Tamar produceert volgens de website van Chevron ongeveer 7,1 miljoen tot 8,5 miljoen kubieke meter aardgas per dag. De sluiting van het gasveld volgt op de aanval op Israël door de militante groepering Hamas afgelopen weekeinde.

Meer uit Buitenland

Reuters: Amerikaanse taskforce hielp bij opsporen kartelbaas

WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse taskforce die inlichtingen verzamelt rond drugskartels heeft een rol gespeeld bij de opsporing van El Mencho. Dat meldt een anonieme legerbron aan persbureau Reuters. El Mencho, de leider van het Mexicaanse Jalisco-kartel, werd zondag bij de inval gedood.

2 uur geleden
Kim Jong-un herkozen als leider Arbeiderspartij

PYONGYANG (ANP) - De regerende Arbeiderspartij van Noord-Korea heeft leider Kim Jong-un zondag op het partijcongres herkozen tot secretaris-generaal van de partij. Dat meldt staatspersbureau KCNA.

2 uur geleden
BuZa aan Nederlanders in Mexico na dood drugsbaas: blijf binnen

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken waarschuwt Nederlanders in Mexico voor bendegeweld. Zondag heeft de Mexicaanse politie de beruchte drugsbaas El Mencho gedood, waarna het op diverse plekken onrustig is geworden.

4 uur geleden
Leider van Mexicaans Jalisco-kartel gedood bij politie-inval

MEXICO-STAD (ANP/BLOOMBERG/RTR/DPA) - Een topfiguur van een drugskartel is omgekomen tijdens een inval van de Mexicaanse autoriteiten in de westelijke staat Jalisco. De Mexicaanse autoriteiten hebben dat bevestigd na berichtgeving van Mexicaanse media.

4 uur geleden
One Battle wint zes BAFTA's, I Swear verrast met acteursprijs

LONDEN (ANP) - De misdaadkomedie One Battle After Another is zondagavond de grote winnaar geworden bij de uitreiking van de BAFTA's, de belangrijkste Britse filmprijzen. Het drama over een linkse revolutionair (Leonardo DiCaprio) die wordt opgejaagd door een gefrustreerde militair (Sean Penn), verzilverde zes van zijn dertien nominaties.

5 uur geleden
Activisten hangen foto van Andrew na arrestatie op in Louvre

PARIJS (ANP) - Activisten hebben in het Louvre in Parijs een foto van de Britse oud-prins Andrew opgehangen. Het gaat om een inmiddels bekende foto van afgelopen donderdag, waarop Andrew onderuitgezakt op de achterbank van zijn auto zit na een urenlang politieverhoor.

6 uur geleden
Ruim 200 gevangenen in Venezuela in hongerstaking om amnestiewet

CARACAS (ANP/AFP) - Meer dan tweehonderd politieke gevangenen in Venezuela zijn in hongerstaking gegaan om hun vrijlating te eisen. Dat zeggen familieleden van de gevangenen, enkele dagen nadat een nieuwe amnestiewet is ingegaan.

7 uur geleden