Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chery helpt Maccabi Haifa naar play-offs van Champions League

Chery helpt Maccabi Haifa naar play-offs van Champions League

HAIFA (ANP) - Tjaronn Chery heeft Maccabi Haifa naar de play-offs van de Champions League geholpen. De middenvelder, geboren in Den Haag, leverde de assists op de treffers van zijn ploeggenoten Frantzdy Pierrot en Dia Saba in de gewonnen thuiswedstrijd tegen Slovan Bratislava (3-1) van de derde voorronde van de koningsklasse. De club uit Israël won vorige week in Slowakije het uitduel al met 2-1.

De 35-jarige Chery bereidde de eerste twee treffers van zijn ploeg voor. Hij is begonnen aan zijn vijfde seizoen bij Maccabi Haifa. Hij speelde in Nederland voor FC Twente, Cambuur, RBC, FC Emmen, ADO Den Haag en FC Groningen. Vervolgens droeg hij het shirt van Queens Park Rangers en ging hij bij het Chinese Guizhou Hengfeng en Turkse Kayserispor aan de slag.

Bruma had met twee treffers een groot aandeel in de uitzege van SC Braga op het Servische TSC Backa Topola (1-4). De oud-aanvaller van PSV maakte het tweede en derde doelpunt van de Portugezen die vorige week voor eigen publiek al een zege van 3-0 vierden.

Nederlandse spelers

Dinamo Zagreb verloor het thuisduel met AEK Athene (1-2). Konstantinos Galanopoulos maakte in de laatste minuut van de reguliere speeltijd het winnende doelpunt. Bij de Kroaten hadden verdediger Josip Sutalo en aanvaller Luka Ivanusec een basisplaats. Sutalo wordt begeerd door Ajax en Ivanusec staat in de belangstelling van Feyenoord. Dinamo Zagreb wil beide spelers het liefst pas laten gaan als het wel of niet het hoofdtoernooi van de Champions League heeft bereikt.

Nordin Amrabat mocht invallen bij AEK Athene, waar Tom van Weert op de bank bleef. Beide ploegen treffen elkaar zaterdag in de hoofdstad van Griekenland voor de return. Die wedstrijd stond aanvankelijk voor vorige week op het programma. Maar dat duel werd uitgesteld nadat een fan van AEK Athene werd doodgestoken tijdens rellen met supporters van Dinamo Zagreb.

Kevin Diks bereikte de play-offs met FC Kopenhagen. De Denen wonnen een strafschoppenserie na een spectaculair uitduel met Sparta Praag (3-3). Beide ploegen speelden vorige week ook gelijk tegen elkaar in Denemarken (0-0). Diks benutte een penalty voor FC Kopenhagen, net als Nicolai Boilesen (ex-Ajax).

Meer uit Voetbal

Aanvoerder Van Dijk redelijk tevreden over oefenzege van Oranje

AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."

6 uur geleden
Engeland en Uruguay spelen gelijk, Spanje wint oefenduel

LONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.

6 uur geleden
Duitsland verslaat Zwitserland in doelpuntrijk oefenduel

BASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.

6 uur geleden
Oranje klopt Noorwegen in voorbereiding op WK

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.

6 uur geleden
Nederlands elftal in oefenduel met 2-1 te sterk voor Noorwegen

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap van komende zomer Noorwegen in een oefenwedstrijd verslagen. In de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam was het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-1 te sterk.

6 uur geleden
Iraans elftal protesteert bij oefenduel tegen schoolbombardement

BELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.

11 uur geleden
Trainer Van den Brom langer door bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.

17 uur geleden