Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chery helpt Maccabi Haifa naar play-offs van Champions League

Chery helpt Maccabi Haifa naar play-offs van Champions League

HAIFA (ANP) - Tjaronn Chery heeft Maccabi Haifa naar de play-offs van de Champions League geholpen. De middenvelder, geboren in Den Haag, leverde de assists op de treffers van zijn ploeggenoten Frantzdy Pierrot en Dia Saba in de gewonnen thuiswedstrijd tegen Slovan Bratislava (3-1) van de derde voorronde van de koningsklasse. De club uit Israël won vorige week in Slowakije het uitduel al met 2-1.

De 35-jarige Chery bereidde de eerste twee treffers van zijn ploeg voor. Hij is begonnen aan zijn vijfde seizoen bij Maccabi Haifa. Hij speelde in Nederland voor FC Twente, Cambuur, RBC, FC Emmen, ADO Den Haag en FC Groningen. Vervolgens droeg hij het shirt van Queens Park Rangers en ging hij bij het Chinese Guizhou Hengfeng en Turkse Kayserispor aan de slag.

Bruma had met twee treffers een groot aandeel in de uitzege van SC Braga op het Servische TSC Backa Topola (1-4). De oud-aanvaller van PSV maakte het tweede en derde doelpunt van de Portugezen die vorige week voor eigen publiek al een zege van 3-0 vierden.

Nederlandse spelers

Dinamo Zagreb verloor het thuisduel met AEK Athene (1-2). Konstantinos Galanopoulos maakte in de laatste minuut van de reguliere speeltijd het winnende doelpunt. Bij de Kroaten hadden verdediger Josip Sutalo en aanvaller Luka Ivanusec een basisplaats. Sutalo wordt begeerd door Ajax en Ivanusec staat in de belangstelling van Feyenoord. Dinamo Zagreb wil beide spelers het liefst pas laten gaan als het wel of niet het hoofdtoernooi van de Champions League heeft bereikt.

Nordin Amrabat mocht invallen bij AEK Athene, waar Tom van Weert op de bank bleef. Beide ploegen treffen elkaar zaterdag in de hoofdstad van Griekenland voor de return. Die wedstrijd stond aanvankelijk voor vorige week op het programma. Maar dat duel werd uitgesteld nadat een fan van AEK Athene werd doodgestoken tijdens rellen met supporters van Dinamo Zagreb.

Kevin Diks bereikte de play-offs met FC Kopenhagen. De Denen wonnen een strafschoppenserie na een spectaculair uitduel met Sparta Praag (3-3). Beide ploegen speelden vorige week ook gelijk tegen elkaar in Denemarken (0-0). Diks benutte een penalty voor FC Kopenhagen, net als Nicolai Boilesen (ex-Ajax).

Meer uit Voetbal

AZ na bekerwinst op zes posities gewijzigd tegen Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.

26 minuten geleden
Kort geding NAC tegen KNVB dinsdag te volgen via livestream

UTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.

2 uur geleden
Algemeen directeur Te Kloese verlaat Feyenoord na dit seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.

3 uur geleden
Real Madrid rest van het seizoen zonder Militão en Güler

MADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op ​Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.

3 uur geleden
Lamine Yamal mist rest seizoen, maar is op tijd hersteld voor WK

BARCELONA (ANP) - Lamine Yamal mist de rest van het seizoen bij FC Barcelona. De koploper van de Spaanse competitie bevestigde donderdag dat de 18-jarige aanvaller een hamstringblessure heeft opgelopen, maar verwacht ook dat hij op tijd hersteld is om met Spanje deel te nemen aan het WK voetbal, dat begint op 11 juni.

4 uur geleden
Ajax werkt mogelijke play-offs af in Volendam

AMSTERDAM (ANP) - Ajax zal mogelijke wedstrijden in de play-offs om een plaats in de voorronde van de Conference League in Volendam spelen. Dat heeft Ajax na eerdere berichten van De Telegraaf aan het ANP bevestigd.

4 uur geleden
De Jong gelooft in kansen Oranje op WK voetbal

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong gelooft dat Nederland het WK voetbal deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kan winnen. Dat vertelde de middenvelder van FC Barcelona in een interview op Ziggo Sport naar aanleiding van zijn 293e optreden voor Barça, waarmee hij de Nederlander is geworden met de meeste wedstrijden voor de Catalaanse club. "Als wij op onze top zijn, kunnen we verrassen", zei De Jong.

8 uur geleden