Chery helpt Maccabi Haifa naar play-offs van Champions League
HAIFA (ANP) - Tjaronn Chery heeft Maccabi Haifa naar de play-offs van de Champions League geholpen. De middenvelder, geboren in Den Haag, leverde de assists op de treffers van zijn ploeggenoten Frantzdy Pierrot en Dia Saba in de gewonnen thuiswedstrijd tegen Slovan Bratislava (3-1) van de derde voorronde van de koningsklasse. De club uit Israël won vorige week in Slowakije het uitduel al met 2-1.
De 35-jarige Chery bereidde de eerste twee treffers van zijn ploeg voor. Hij is begonnen aan zijn vijfde seizoen bij Maccabi Haifa. Hij speelde in Nederland voor FC Twente, Cambuur, RBC, FC Emmen, ADO Den Haag en FC Groningen. Vervolgens droeg hij het shirt van Queens Park Rangers en ging hij bij het Chinese Guizhou Hengfeng en Turkse Kayserispor aan de slag.
Bruma had met twee treffers een groot aandeel in de uitzege van SC Braga op het Servische TSC Backa Topola (1-4). De oud-aanvaller van PSV maakte het tweede en derde doelpunt van de Portugezen die vorige week voor eigen publiek al een zege van 3-0 vierden.
Nederlandse spelers
Dinamo Zagreb verloor het thuisduel met AEK Athene (1-2). Konstantinos Galanopoulos maakte in de laatste minuut van de reguliere speeltijd het winnende doelpunt. Bij de Kroaten hadden verdediger Josip Sutalo en aanvaller Luka Ivanusec een basisplaats. Sutalo wordt begeerd door Ajax en Ivanusec staat in de belangstelling van Feyenoord. Dinamo Zagreb wil beide spelers het liefst pas laten gaan als het wel of niet het hoofdtoernooi van de Champions League heeft bereikt.
Nordin Amrabat mocht invallen bij AEK Athene, waar Tom van Weert op de bank bleef. Beide ploegen treffen elkaar zaterdag in de hoofdstad van Griekenland voor de return. Die wedstrijd stond aanvankelijk voor vorige week op het programma. Maar dat duel werd uitgesteld nadat een fan van AEK Athene werd doodgestoken tijdens rellen met supporters van Dinamo Zagreb.
Kevin Diks bereikte de play-offs met FC Kopenhagen. De Denen wonnen een strafschoppenserie na een spectaculair uitduel met Sparta Praag (3-3). Beide ploegen speelden vorige week ook gelijk tegen elkaar in Denemarken (0-0). Diks benutte een penalty voor FC Kopenhagen, net als Nicolai Boilesen (ex-Ajax).
Meer uit Voetbal
BOEKAREST (ANP) - Mircea Lucescu is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Roemeense voetbalbond. Hij werd anderhalve week geleden als bondscoach met Roemenië uitgeschakeld door Turkije in de play-offs voor het WK van komend seizoen in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
59 minuten geledenPARIJS (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Liverpool in staat is om de hele wedstrijd goed te spelen tegen Paris Saint-Germain. "Want alleen dan hebben we een kans", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van woensdag in de kwartfinale van de Champions League.
1 uur geledenZURICH (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA is een tuchtprocedure gestart tegen de Spaanse voetbalbond vanwege racistische liederen die tijdens de vriendschappelijke oefeninterland tussen Spanje en Egypte vorige week te horen waren. Fans van de thuisploeg zongen in het stadion van Espanyol in Barcelona islamofobe spreekkoren. Ze schreeuwden onder meer: "wie niet springt, is moslim".
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Onder luid gejuich en applaus zijn de spelers en staf van PSV onthaald in het Philips Stadion in Eindhoven. De spelers, staf en trainer Peter Bosz kwamen op het podium, waar ze de kampioensschaal hebben ontvangen. Daarna maakte de selectie een ereronde door het stadion.
5 uur geledenNAPELS (ANP/DPA) - Antonio Conte keert graag terug als bondscoach van Italië. Dat zei de 56-jarige trainer van Napoli op een persconferentie.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse regering neemt pas een besluit over de deelname van het nationale team aan het WK voetbal zodra ze een reactie van de FIFA heeft ontvangen over de verplaatsing van de wedstrijden. Dat zegt Ahmad Donyamali, de Iraanse minister van Sport.
9 uur geleden