Chery bezorgt Maccabi Haifa zege in play-offs Champions League
HAIFA (ANP) - Tjaronn Chery heeft Maccabi Haifa een goede uitgangspositie bezorgd voor het bereiken van de groepsfase van de Champions League. De 34-jarige Chery, die in Nederland voor onder meer FC Twente, ADO Den Haag en FC Groningen voetbalde, maakte na een uur spelen het winnende doelpunt voor de Israëlische club in de thuiswedstrijd tegen Rode Ster Belgrado: 3-2. Volgende week dinsdag volgt de return in de Servische hoofdstad Belgrado.
Rode Ster gaf na rust een voorsprong van 2-1 weg. Chery, international van Suriname, schoot in de 61e minuut van buiten het strafschopgebied met links de 3-2 binnen.
Benfica zette een grote stap naar de groepsfase van de Champions League door de uitwedstrijd tegen Dinamo Kiev met 2-0 te winnen. Gilberto en Gonçalo Ramos, na een fraaie actie van oud-Ajacied David Neres, maakten in de eerste helft de doelpunten voor de ploeg van trainer Roger Schmidt (ex-PSV). Vanwege de oorlog in Oekraïne moest Dinamo Kiev voor de thuiswedstrijd uitwijken naar de Poolse stad Lódz. Volgende week treffen de clubs elkaar in Lissabon voor de return.
Meer uit Voetbal
SAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.
11 uur geledenRABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.
11 uur geledenRABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.
12 uur geledenTURIJN (ANP) - Donyell Malen heeft zijn debuut voor AS Roma opgeluisterd met een doelpunt. De aanvaller, overgekomen van Aston Villa, maakte de openingstreffer in het gewonnen uitduel met Torino (0-2).
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Quinten Timber heeft waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd voor Feyenoord gespeeld. "Er is veel beweging", zei hij na de nederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4) bij ESPN. "De kans is groot dat er de komende dagen iets gebeurt."
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie maakt zich niet druk over de kritiek op zijn functioneren als trainer van Feyenoord. "Ik heb deze film al twintig keer afgedraaid als speler", zei hij na de thuisnederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4). "Opgehemeld worden en weer afgebrand worden. Mij gaat aan het hart dat het slecht gaat met ons team. Dat wil ik omdraaien."
14 uur geleden