Chepngetich loopt tweede tijd ooit op marathon met alleen vrouwen
NAGOYA (ANP) - De Keniaanse atlete Ruth Chepngetich is in de marathon van Nagoya net boven het wereldrecord gebleven in een race alleen voor vrouwelijke hardlopers. Ze won de wedstrijd over 42,195 kilometer in de Japanse stad in 2.17.18, de tweede tijd ooit. Ze was 17 seconden langzamer dan de beste tijd ooit gelopen door Mary Keitany in Londen in 2017 (2.17.01).
Chepngetich verdiende met haar winst 250.000 dollar (omgerekend 229.000 euro), de grootste geldprijs ooit voor een vrouw in een marathon.
De regerend wereldkampioene nam al vroeg in de race de benen en leek aan een lange solo te beginnen. De Israëlische Lonah Chemtai Salpeter wist echter geleidelijk aan het gat kleiner te maken en sloot na 30 kilometer aan. Op een helling na 34 kilometer versnelde Chepngetich en loste ze Salpeter, die in de slotkilometers nog veel tijd verspeelde en in 2.18.45 als tweede over de finish kwam.
Het wereldrecord bij de vrouwen in een gemengde marathon ligt scherper. Dat staat met 2.14.04 op naam van de Keniaanse Brigid Kosgei.
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
1 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
2 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
5 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.
7 uur geledenOVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
10 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
11 uur geleden