
Chepngetich loopt tweede tijd ooit op marathon met alleen vrouwen
NAGOYA (ANP) - De Keniaanse atlete Ruth Chepngetich is in de marathon van Nagoya net boven het wereldrecord gebleven in een race alleen voor vrouwelijke hardlopers. Ze won de wedstrijd over 42,195 kilometer in de Japanse stad in 2.17.18, de tweede tijd ooit. Ze was 17 seconden langzamer dan de beste tijd ooit gelopen door Mary Keitany in Londen in 2017 (2.17.01).
Chepngetich verdiende met haar winst 250.000 dollar (omgerekend 229.000 euro), de grootste geldprijs ooit voor een vrouw in een marathon.
De regerend wereldkampioene nam al vroeg in de race de benen en leek aan een lange solo te beginnen. De Israëlische Lonah Chemtai Salpeter wist echter geleidelijk aan het gat kleiner te maken en sloot na 30 kilometer aan. Op een helling na 34 kilometer versnelde Chepngetich en loste ze Salpeter, die in de slotkilometers nog veel tijd verspeelde en in 2.18.45 als tweede over de finish kwam.
Het wereldrecord bij de vrouwen in een gemengde marathon ligt scherper. Dat staat met 2.14.04 op naam van de Keniaanse Brigid Kosgei.
Meer uit Sport
SANTIAGO (ANP) - De Nederlandse teamsprinters hebben bij de WK baanwielrennen in Chili de beste tijd neergezet in de kwalificaties. Roy van den Berg, Harrie Lavreysen en Jeffrey Hoogland kwamen uit op 41,860. Daarmee waren ze sneller dan Groot-Brittannië (42,131) en Australië (42,691).
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Wielrensters Mischa Bredewold, Puck Pieterse, Demi Vollering, Marianne Vos en Lorena Wiebes zijn genomineerd voor de Vélo d'Or, een Franse prijs voor de beste wielrenner van het jaar. Ze horen bij de tien finalisten die kans maken op de titel, onder wie ook de Franse tourwinnares Pauline Ferrand-Prévot.
7 uur geledenAUSTIN (ANP) - Franco Colapinto is door zijn team Alpine berispt voor het negeren van een teamorder tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten. Dat blijkt uit de vooruitblik van het Formule 1-team op de komende Grote Prijs van Mexico. "Instructies van het team moeten altijd worden opgevolgd, wat er ook gebeurt", zegt de Argentijn, die nog geen enkel punt heeft gescoord in het WK.
7 uur geledenJAKARTA (ANP) - Turner Daiki Hashimoto uit Japan heeft voor de derde keer in zijn loopbaan de wereldtitel op de meerkamp gewonnen. De Japanner kwam na een stabiele ronde langs de zes toestellen uit op een totaal van 85,131 punten. Daarmee bleef hij de Chinees Zhang Boheng (84,333) voor. De Zwitser Noe Seifert greep verrassend brons: 82,831.
9 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) stopt de dialoog met Indonesië over het organiseren van toekomstige Olympische Spelen in dat land en spoort alle overkoepelende sportbonden aan geen internationale kampioenschappen te houden in het Aziatische land. Dat staat in een verklaring van het IOC naar aanleiding van het weren van de Israëlische ploeg op het WK turnen.
9 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De mondiale schaakbond FIDE gaat de publieke aanvallen van voormalig wereldkampioen Vladimir Kramnik aan het adres van de zondag overleden Amerikaanse grootmeester Daniel Naroditsky nader bekijken.
10 uur geledenWENEN (ANP) - De Europese handbalfederatie (EHF) wil vanaf 2030 een nieuw vierjaarlijks toernooi organiseren onder de naam Europese Handbalspelen. De beste acht nationale ploegen van Europa bij de mannen en de vrouwen spelen om een startbewijs voor de Olympische Spelen.
11 uur geleden