Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chemieconcern DSM verliest op vlak Damrak

Chemieconcern DSM verliest op vlak Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is dinsdag vrijwel op dezelfde stand als een dag eerder geëindigd. DSM was van de hoofdfondsen de grote verliezer. Beleggers reageerden negatief op de jongste kwartaalresultaten van het speciaalchemieconcern. Elders in Europa lieten de belangrijkste beurzen een gemengd beeld zien.

Het aandeel DSM verloor uiteindelijk bijna 3 procent. De materialentak van het bedrijf had duidelijk te lijden onder de malaise in de auto-industrie, waardoor de groep als geheel een lager bedrijfsresultaat boekte.

De AEX sloot een fractie hoger op 557,94 punten. De MidKap daalde 0,1 procent tot 774,21 punten. De beurs in Frankfurt verloor 0,4 procent, terwijl Parijs en Londen juist tot 0,3 procent vooruit gingen.

URW

Van de hoofdfondsen was vastgoedinvesteerder Unibail-Rodamco-Westfield de sterkste stijger (plus 4,2 procent). Ook olie- en gasconcern Shell gooide hoge ogen met een koerswinst van 3,2 procent, waarbij het aandeel mogelijk profiteerde van meevallende kwartaalcijfers van branchegenoot BP. BP won 6,5 procent in Londen.

Olieprijzen gingen pas in een laat stadium van de Europese handel omhoog na eerdere verliezen. Een vat Amerikaanse olie werd 1,3 procent duurder op 41,56 dollar per vat. Brent steeg 0,5 procent tot 44,39 dollar per vat.

Air France-KLM

In de MidKap ging Air France-KLM aan kop met een winst van 5,2 procent. Volgens de Franse zakenkrant La Tribune rekent Air France op een operationeel verlies van 2,9 miljard euro voor heel het jaar. Branchegenoot easyJet klom 8,8 procent op de Britse beurs. De prijsvechter breidt zijn vluchtschema voor de zomer uit wegens een sterke vraag naar vakantievluchten.

In Frankfurt won Infineon 2,5 procent. De Duitse chipmaker presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht en ziet tekenen van herstel op de ook voor hem belangrijke automarkt. Het Duitse chemiebedrijf Bayer (min 2,4 procent) kampte tijdens de virusuitbraak met het wegvallen van de niet-coronagerelateerde geneeskunde en verkocht daardoor minder medicijnen.

De euro was 1,1767 dollar waard tegen 1,1743 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Techondernemer Nalden, bekend van WeTransfer, naar Prosus

AMSTERDAM (ANP) - Medeoprichter van bestandendeeldienst WeTransfer Nalden gaat aan de slag bij techinvesteerder Prosus. Hij wordt bij de eigenaar van maaltijdbezorger Thuisbezorgd de hoogste leidinggevende voor productontwikkeling.

7 minuten geleden
AEX-index verder omhoog na AI-rally op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag met winst begonnen. Beleggers trokken zich op aan de flink hogere slotstanden op Wall Street, waar de techgraadmeter Nasdaq een nieuw record bereikte dankzij een herstelrally in de AI-sector. Vorige week stonden de AI-aandelen nog onder druk na waarschuwingen van topbestuurders over de gevaren van de technologie en oproepen om de ontwikkeling te vertragen.

15 minuten geleden
Miljoenenboete voor Zwitserse bank UBS om hulp aan zwartspaarders

DEN HAAG (ANP) - De Zwitserse bank UBS heeft van het Nederlandse Openbaar Ministerie (OM) een boete van 5 miljoen euro gekregen. Volgens het OM maakte Credit Suisse, dat in 2023 is overgenomen door UBS, zich jarenlang schuldig aan hulp aan zwartspaarders.

32 minuten geleden
FT: door Kremlin gesteunde fintech omzeilde banksancties

LONDEN (ANP) - Internationale banken hebben miljarden dollars verwerkt die afkomstig waren van een door de Russische regering gesteund fintechbedrijf, schrijft de Financial Times op basis van eigen onderzoek. Volgens de Britse zakenkrant zorgde het bedrijf A7 er via een netwerk van dekmantelbedrijven en vervalste facturen voor dat Russisch geld ondanks sancties door het internationale banksysteem stroomde.

47 minuten geleden
Hyves keert na dertien jaar terug als sociaal netwerk

AMSTERDAM (ANP) - Hyves is na dertien jaar terug als sociaal netwerk. Eigenaar Mediahuis, bekend van kranten als De Telegraaf en De Limburger, denkt dat er in Nederland behoefte is aan een alternatief voor Facebook waarbij bewust niet is gekozen voor verslavende algoritmes en eindeloze scroll.

1 uur geleden
Alibaba lanceert nieuwe AI-chip voor uitbreiding datacenters

HANGZHOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Chinese tech- en webwinkelconcern Alibaba heeft een nieuwe AI-chip gelanceerd die de concurrentie moet aangaan met het Amerikaanse Nvidia en de enorme uitbreiding van datacentercapaciteit in de komende jaren moet ondersteunen. De chip werd gepresenteerd tijdens de jaarlijkse conferentie van Alibaba Cloud in de oostelijke stad Hangzhou.

1 uur geleden
Vertrouwen van consumenten verbetert opnieuw in september

DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten is in september opnieuw iets verder verbeterd ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het vertrouwen stond sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten, die eind februari begon, flink onder druk. Sinds juni is weer een verbetering te zien.

2 uur geleden