Chemieconcern Dow schrapt 132 banen in Nederland
TERNEUZEN (ANP) - Chemieconcern Dow schrapt 132 banen in Nederland. Dit maakt deel uit van een wereldwijde reorganisatie om de kosten te verlagen, wat volgens het Amerikaanse concern nodig is om concurrerend te blijven.
Dow, dat in de Benelux ongeveer 4000 medewerkers heeft, kondigde begin dit jaar een ingreep aan die voor 1 miljard dollar (bijna 900 miljoen euro) aan kostenbesparingen moet zorgen. Wereldwijd gaan daarbij ongeveer 1500 banen verloren.
De ondernemingsraad van Dow Nederland zei tegen de Zeeuwse krant PZC dat in Zeeuws-Vlaanderen waarschijnlijk de grootste klappen vallen. In Terneuzen heeft Dow een grote locatie met zestien fabrieken.
Dow zegt dat de aankondiging een gevolg is van economisch onzekere tijden, "zeker voor Nederland en Europa". Chemiebedrijven en raffinaderijen waarschuwen dat hun winstgevendheid in Nederland onder druk staat door de hoge productiekosten, wat onder andere het gevolg is van dure energie. In het gebied rond de Rotterdamse haven sloten al meerdere chemiefabrieken.
Afschaffing CO2-heffing
Net als andere bedrijven in de sector pleit Dow voor aanpassingen die de Nederlandse situatie gelijktrekt met die in buurlanden. Het gaat dan om lagere kosten voor het stroomnetwerk en de afschaffing van een nationale CO2-heffing.
"Dow doet een beroep op de Nederlandse overheid om een gelijk speelveld te creëren met de rest van Europa door de ongelijke lasten te verlichten, zoals extra nationale heffingen", stelt het bedrijf. "De industrie is de ruggengraat van de Nederlandse en ook vooral van de Zeeuwse economie. Samenwerking tussen industrie en overheid is essentieel om de uitdagingen aan te gaan."
Meer uit Financieel
TEHERAN (ANP) - Iran gaat alle bedrijven van Elon Musk in het Midden-Oosten, waaronder de internetdienst Starlink van SpaceX, als militaire doelwitten beschouwen. Dat melden Amerikaanse media CNBC en Forbes op basis van het Iraanse staatspersbureau Fars.
3 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen koopt het Amerikaanse factureringsplatform Orb voor 335 miljoen dollar, omgerekend ruim 290 miljoen euro. Volgens het Amsterdamse fintechbedrijf vullen betalingen en facturering elkaar logisch aan, maar opereren deze systemen nog los van elkaar. Door ze samen te voegen, levert dat volgens Adyen voordelen op.
5 minuten geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn donderdagavond gedaald, nadat de Amerikaanse president Donald Trump bekendmaakte dat hij een dreigende militaire escalatie tegen Iran had afgeblazen. Trump staakt de aangekondigde aanvallen om vorderingen in de gesprekken met Iran, stelt hij in een bericht op Truth Social.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - BlackRock heeft een order geplaatst om voor minstens 5 miljard dollar aan SpaceX-aandelen te kopen. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal. Andere vermogensbeheerders hebben vergelijkbare grote orders ingediend, volgens de krant.
3 uur geledenDÜSSELDORF/BREMEN (ANP/DPA) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall gaat een samenwerkingsverband aan met het Duitse satellietbedrijf OHB om communicatiediensten te leveren aan het Duitse leger. Het satellietproject genaamd OHB Rheinmetall Space Networks moet systemen verzorgen om soldaten, voertuigen, drones en andere apparatuur van de Bundeswehr met elkaar te verbinden.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is donderdag op de hoogste stand ooit gesloten, onder aanvoering van de chipbedrijven. Besi, ASMI en ASML wonnen tot 7,4 procent, na een flinke verhoging van de koersdoelen van de Nederlandse chipbedrijven door de Amerikaanse zakenbank Goldman Sachs.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische olieproductie is in mei gedaald naar het laagste niveau in een jaar, nadat Oekraïne de aanvallen op Russische olie-infrastructuur vorige maand aanzienlijk opvoerde. Oekraïne heeft in mei ten minste 31 aanvallen op onder meer raffinaderijen en pijpleidingen in Rusland uitgevoerd. Daarmee probeert Kiev de olie-inkomsten van Moskou te raken.
4 uur geleden