Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chemieconcern Dow, met vestiging in Terneuzen, schrapt 1500 banen

Chemieconcern Dow, met vestiging in Terneuzen, schrapt 1500 banen

MIDLAND (ANP/RTR) - Het Amerikaanse chemieconcern Dow schrapt wereldwijd 1500 banen als onderdeel van zijn plannen om 1 miljard dollar aan kosten te besparen vanwege tegenvallende vraag en margedruk. Mogelijk raakt deze reorganisatie ook de vestiging van het bedrijf in Terneuzen. Waar de ontslagen gaan vallen is nog niet bekend, maar Dow heeft wel gezegd het personeelsbestand vooral in Europa en Azië te willen inkrimpen.

De chemische industrie kampt met een zwakke vraag en hoge grondstofkosten, wat leidt tot lagere prijzen en margedruk. Dit speelt vooral in Europa waar lastige regelgeving sommige bedrijven ertoe zet hun strategieën te heroverwegen. Dow blijft nog wel optimistisch over de groei van de vraag in Noord-Amerika, vooral voor polyethyleen, een belangrijk materiaal dat in verpakkingen wordt gebruikt.

Dow Terneuzen is met zestien fabrieken de op een na grootste productielocatie van Dow wereldwijd. Op de Zeeuwse vestiging werken meer dan 3500 mensen. Wereldwijd telt het concern rond de 35.000 medewerkers.

Onderhoudsstop

Eerder deze week maakte werkgeversorganisatie VNO-NCW Zeeland zich al zorgen over de concurrentiepositie van bedrijven in de regio. Volgens de Zeeuwse werkgevers verslechtert die door hoge energieprijzen, de krappe arbeidsmarkt en de regelgeving die steeds ingewikkelder wordt.

"We merken al enige tijd dat investeringen in Zeeland worden uitgesteld of verplaatst naar het buitenland", zei Eric de Ruijsscher, voorzitter van VNO-NCW Zeeland. Als voorbeeld noemde hij de eerdere aankondiging van Dow om een geplande onderhoudsstop bij een ethyleenkraker uit te stellen. "Het plotselinge uitstel van deze stop heeft directe gevolgen voor onderaannemers en toeleveringsbedrijven in de regio", aldus De Ruijsscher.

Dow maakte onlangs bekend dat het een geplande onderhoudsstop bij een van zijn ethyleenkrakers in Terneuzen uitstelt. Het chemieconcern had besloten de "uitgaven in 2025 te verminderen vanwege aanhoudende verzwakte marktomstandigheden in de regio". Bij dit soort groot onderhoud betrekt Dow gewoonlijk honderden extra werknemers van andere bedrijven.

Meer uit Financieel

VS versoepelen sancties tegen Venezuela na gekrompen aanbod olie

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben Venezuela toestemming gegeven om meststoffen en olie aan Amerikaanse bedrijven te verkopen. Het Amerikaanse ministerie van Financiën meldt dat de sancties tegen Venezuela verder worden versoepeld. Sinds de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran staat het wereldwijde aanbod van deze producten onder druk en zijn de prijzen flink gestegen.

7 uur geleden
Amerikaanse rechter blokkeert dagvaardingen tegen Fed en Powell

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse federale rechter heeft vrijdag de dagvaardingen van het ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve en voorzitter Jerome Powell geblokkeerd. De kwestie gaat over de renovatie van het hoofdkantoor van de Amerikaanse centrale bank in Washington en de verklaring van Powell hierover. Het ministerie wil in beroep gaan tegen de beslissing.

8 uur geleden
Wall Street sluit lager in afwachting van voortgang Iranoorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met verliezen geëindigd. Beleggers wachtten verdere ontwikkelingen rond de Iranoorlog af, die nu bijna twee weken duurt. De olieprijzen namen verder toe.

9 uur geleden
Slechts 77 schepen passeren Straat van Hormuz, meldt databedrijf

LONDEN (ANP/AFP) - Deze maand zijn tot nu toe slechts 77 schepen door de Straat van Hormuz gevaren, blijkt uit cijfers van het maritieme databedrijf Lloyd's List. Dat is een forse daling vergeleken met een jaar geleden. Volgens het bedrijf ging het tussen 1 en 11 maart vorig jaar nog om 1229 doortochten.

9 uur geleden
Installateur Feenstra waarschuwt voor oplichting door nepmonteurs

LELYSTAD (ANP) - Installatiebedrijf Feenstra, een van de grootste installateurs in Nederland, waarschuwt consumenten voor nepmonteurs die mensen voor duizenden euro's oplichten. Feenstra meldt op zijn website een "zeer sterke toename" te zien van mensen die denken dat iemand van het bedrijf aan de deur staat. Maar in werkelijkheid betalen zij nepmonteurs honderden tot zelfs duizenden euro's voor werkzaamheden die niet of slecht worden uitgevoerd, aldus het bedrijf.

11 uur geleden
AEX sluit licht hoger rond aanhoudende zorgen over Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag iets hoger gesloten. Beleggers bleven zich zorgen maken over de Iranoorlog die nu bijna twee weken duurt. De olieprijzen stegen verder, uit angst over de aanvoer uit het Midden-Oosten.

12 uur geleden
China ziet 'positieve signalen' Nederland na gesprek met minister

BEIJING (ANP/RTR) - China waardeert de "positieve signalen" die het nieuwe Nederlandse kabinet heeft afgegeven over de betrekkingen met China en is bereid de communicatie en wederzijds vertrouwen te verdiepen. Dit heeft de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi gezegd, die vrijdag met zijn Nederlandse evenknie Tom Berendsen heeft gebeld.

13 uur geleden