Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chemieconcern Dow, met vestiging in Terneuzen, schrapt 1500 banen

Chemieconcern Dow, met vestiging in Terneuzen, schrapt 1500 banen

MIDLAND (ANP/RTR) - Het Amerikaanse chemieconcern Dow schrapt wereldwijd 1500 banen als onderdeel van zijn plannen om 1 miljard dollar aan kosten te besparen vanwege tegenvallende vraag en margedruk. Mogelijk raakt deze reorganisatie ook de vestiging van het bedrijf in Terneuzen. Waar de ontslagen gaan vallen is nog niet bekend, maar Dow heeft wel gezegd het personeelsbestand vooral in Europa en Azië te willen inkrimpen.

De chemische industrie kampt met een zwakke vraag en hoge grondstofkosten, wat leidt tot lagere prijzen en margedruk. Dit speelt vooral in Europa waar lastige regelgeving sommige bedrijven ertoe zet hun strategieën te heroverwegen. Dow blijft nog wel optimistisch over de groei van de vraag in Noord-Amerika, vooral voor polyethyleen, een belangrijk materiaal dat in verpakkingen wordt gebruikt.

Dow Terneuzen is met zestien fabrieken de op een na grootste productielocatie van Dow wereldwijd. Op de Zeeuwse vestiging werken meer dan 3500 mensen. Wereldwijd telt het concern rond de 35.000 medewerkers.

Onderhoudsstop

Eerder deze week maakte werkgeversorganisatie VNO-NCW Zeeland zich al zorgen over de concurrentiepositie van bedrijven in de regio. Volgens de Zeeuwse werkgevers verslechtert die door hoge energieprijzen, de krappe arbeidsmarkt en de regelgeving die steeds ingewikkelder wordt.

"We merken al enige tijd dat investeringen in Zeeland worden uitgesteld of verplaatst naar het buitenland", zei Eric de Ruijsscher, voorzitter van VNO-NCW Zeeland. Als voorbeeld noemde hij de eerdere aankondiging van Dow om een geplande onderhoudsstop bij een ethyleenkraker uit te stellen. "Het plotselinge uitstel van deze stop heeft directe gevolgen voor onderaannemers en toeleveringsbedrijven in de regio", aldus De Ruijsscher.

Dow maakte onlangs bekend dat het een geplande onderhoudsstop bij een van zijn ethyleenkrakers in Terneuzen uitstelt. Het chemieconcern had besloten de "uitgaven in 2025 te verminderen vanwege aanhoudende verzwakte marktomstandigheden in de regio". Bij dit soort groot onderhoud betrekt Dow gewoonlijk honderden extra werknemers van andere bedrijven.

Meer uit Financieel

Wall Street veert op na verliezen door AI-angst en handelsonrust

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger geëindigd. Beleggers leken eerdere zorgen over de gevolgen van kunstmatige intelligentie en de handelsonrust van zich af te schudden. Maandag zakten de graadmeters op Wall Street hierdoor nog diep in het rood.

7 uur geleden
Rechter VS wijst zaak xAI tegen OpenAI over bedrijfsgeheimen af

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Een rechter in de Verenigde Staten heeft dinsdag een rechtszaak van Elon Musks startup xAI afgewezen. In de zaak werd rivaal OpenAI beschuldigd van het stelen van bedrijfsgeheimen.

7 uur geleden
Franse miljardair Arnault vergroot belang in luxeconcern LVMH

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse miljardair Bernard Arnault heeft zijn greep op luxeconcern LVMH verder verstevigd. De rijkste man van Europa en topman van het bedrijf achter merken als Louis Vuitton, Christian Dior, Hennessy en Tiffany & Co heeft zijn belang in LVMH verhoogd tot boven de 50 procent, is dinsdag bekendgemaakt.

9 uur geleden
Toename meldingen over Odido bij meldpunt voor identiteitsfraude

DEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen bij het Centraal Meldpunt Identiteitsfraude (CMI) na het Odido-lek is in een week tijd ruim verdubbeld. Het meldpunt, waar mensen terechtkunnen die vermoeden slachtoffer te zijn van misbruik van gestolen identiteitsgegevens, heeft tot nu toe 590 meldingen binnengekregen over de telecomprovider. Een week geleden waren dat er nog 245.

10 uur geleden
AEX sluit hoger na onzekerheid over handelsbeleid VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag licht hoger de handelsdag uitgegaan. Beleggers bleven het wel voorzichtig aandoen na de onzekerheid rond het handelsbeleid van Donald Trump. Het Amerikaanse Hooggerechtshof zette een streep door veel van de importheffingen van de president en hij kondigde daarop nieuwe wereldwijde heffingen aan.

11 uur geleden
Warner Bros. ontvangt nieuw overnamevoorstel van Paramount

NEW YORK (ANP/AFP) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft een herzien overnamevoorstel van Paramount Skydance ontvangen. Warner Bros. zegt het nieuwe bod te bekijken, maar de raad van bestuur liet weten de overnameovereenkomst met Netflix te blijven steunen. Details over het nieuwe voorstel zijn niet bekendgemaakt.

12 uur geleden
EU-handelschef: regering-Trump wil zich aan handelsdeal houden

BRUSSEL (ANP/RTR) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump wil zich aan de handelsdeal met de EU houden, ondanks de nieuwe importtarieven. Dat stelt Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) dinsdag tijdens een hoorzitting in het Europees Parlement.

12 uur geleden