Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chemieconcern Dow, met vestiging in Terneuzen, schrapt 1500 banen

Chemieconcern Dow, met vestiging in Terneuzen, schrapt 1500 banen

MIDLAND (ANP/RTR) - Het Amerikaanse chemieconcern Dow schrapt wereldwijd 1500 banen als onderdeel van zijn plannen om 1 miljard dollar aan kosten te besparen vanwege tegenvallende vraag en margedruk. Mogelijk raakt deze reorganisatie ook de vestiging van het bedrijf in Terneuzen. Waar de ontslagen gaan vallen is nog niet bekend, maar Dow heeft wel gezegd het personeelsbestand vooral in Europa en Azië te willen inkrimpen.

De chemische industrie kampt met een zwakke vraag en hoge grondstofkosten, wat leidt tot lagere prijzen en margedruk. Dit speelt vooral in Europa waar lastige regelgeving sommige bedrijven ertoe zet hun strategieën te heroverwegen. Dow blijft nog wel optimistisch over de groei van de vraag in Noord-Amerika, vooral voor polyethyleen, een belangrijk materiaal dat in verpakkingen wordt gebruikt.

Dow Terneuzen is met zestien fabrieken de op een na grootste productielocatie van Dow wereldwijd. Op de Zeeuwse vestiging werken meer dan 3500 mensen. Wereldwijd telt het concern rond de 35.000 medewerkers.

Onderhoudsstop

Eerder deze week maakte werkgeversorganisatie VNO-NCW Zeeland zich al zorgen over de concurrentiepositie van bedrijven in de regio. Volgens de Zeeuwse werkgevers verslechtert die door hoge energieprijzen, de krappe arbeidsmarkt en de regelgeving die steeds ingewikkelder wordt.

"We merken al enige tijd dat investeringen in Zeeland worden uitgesteld of verplaatst naar het buitenland", zei Eric de Ruijsscher, voorzitter van VNO-NCW Zeeland. Als voorbeeld noemde hij de eerdere aankondiging van Dow om een geplande onderhoudsstop bij een ethyleenkraker uit te stellen. "Het plotselinge uitstel van deze stop heeft directe gevolgen voor onderaannemers en toeleveringsbedrijven in de regio", aldus De Ruijsscher.

Dow maakte onlangs bekend dat het een geplande onderhoudsstop bij een van zijn ethyleenkrakers in Terneuzen uitstelt. Het chemieconcern had besloten de "uitgaven in 2025 te verminderen vanwege aanhoudende verzwakte marktomstandigheden in de regio". Bij dit soort groot onderhoud betrekt Dow gewoonlijk honderden extra werknemers van andere bedrijven.

Meer uit Financieel

Nvidia eindigt opnieuw hoger op Wall Street na Saudische AI-deal

NEW YORK (ANP) - Nvidia is woensdag 4,2 procent hoger geëindigd op Wall Street. Dat gebeurde onder meer nadat bekend was geworden dat olieconcern Saudi Aramco overeenkomsten heeft gesloten ter waarde van ongeveer 90 miljard dollar met verschillende grote Amerikaanse bedrijven, waaronder het chipconcern. De overeenkomst met Nvidia heeft betrekking op infrastructuur rond kunstmatige intelligentie (AI).

8 uur geleden
Farmaceut Sanofi wil komende jaren 20 miljard investeren in VS

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse farmaceut Sanofi heeft woensdag aangekondigd tot 2030 minstens 20 miljard dollar (omgerekend bijna 18 miljard euro) te willen investeren in zijn activiteiten in de Verenigde Staten. Met dat geld moeten onder andere onderzoeks- en productiecapaciteit worden uitgebreid.

10 uur geleden
Witte Huis: 1,2 biljoen dollar aan economische deals met Qatar

DOHA (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag deals ondertekend die zullen "leiden tot een economische uitwisseling ter waarde van minstens 1,2 biljoen dollar" (omgerekend bijna 1100 miljard euro) tussen de Verenigde Staten en Qatar. Dat staat in een bericht van het Witte Huis waarin details van enkele deals zijn uiteengezet.

11 uur geleden
Ubisoft verlieslatend ondanks succes nieuwe Assassin's Creed

PARIJS (ANP/AFP) - Gameontwikkelaar Ubisoft heeft het afgelopen boekjaar verlieslatend afgesloten, ondanks een succesvolle lancering van zijn nieuwe game in de Assassin's Creed-reeks. Dat komt naar voren uit de jaarresultaten die het Franse bedrijf woensdag heeft gepubliceerd.

12 uur geleden
ABN AMRO eindigt flink hoger in AEX na kwartaalcijfers

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO is de handelsdag woensdag hoger geëindigd in de AEX, de hoofdgraadmeter op de aandelenbeurs in Amsterdam. De bank presenteerde zijn kwartaalcijfers, waaruit naar voren kwam dat het resultaat beter was dan analisten hadden verwacht. Dit ondanks dat ABN AMRO in het eerste kwartaal van dit jaar een lagere winst boekte dan een jaar eerder. Het aandeel klom 5,5 procent.

13 uur geleden
Qatar tekent deal van 200 miljard dollar voor aankoop Boeings

DOHA (ANP/RTR) - Qatar heeft woensdag een overeenkomst getekend voor de aankoop van 160 vliegtuigen van de Amerikaanse fabrikant Boeing. Dat gebeurde tijdens een bezoek van de Amerikaanse president Donald Trump aan de golfstaat. Met de deal is een waarde van 200 miljard dollar gemoeid, ongeveer 178 miljard euro.

14 uur geleden
'Goed' gesprek advocaten Gillis en koper vakantieparken over deal

ASTEN (ANP) - Peter Gillis en zijn advocaat hebben woensdag een "goed" gesprek gevoerd met de advocaat van Taeke Dijkstra, de koper van Gillis' vakantieparken. Ze gaan er verder over praten met de bedoeling dat de koop doorgaat, melden de advocaten. Eerder wilde Dijkstra niet betalen vanwege de problemen van Gillis met de Belastingdienst.

14 uur geleden