Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chemiebedrijf Avantium grote winnaar op Damrak na resultaten

Chemiebedrijf Avantium grote winnaar op Damrak na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - Avantium behoorde woensdag tot de grote winnaars op de Amsterdamse beurs, met een koerswinst van bijna 9 procent. Het chemiebedrijf zag de omzet in de eerste jaarhelft stijgen, maar leed ook meer verlies. Dat kwam vooral door de start van de bouw van de fabriek voor de productie van plantaardige plastics in Delfzijl. Het bedrijf kondigde tevens aan de Braziliaanse brouwer AmBev en het Franse luxeconcern LVMH als nieuwe klanten te hebben binnengehaald voor de nieuwe fabriek, die eind 2023 klaar moet zijn.

Beleggers zijn daarnaast in afwachting van de economische groeicijfers van de eurozone en de Nederlandse economie over het tweede kwartaal. Later op de dag verschuift de aandacht naar de Amerikaanse winkelverkopen over juli en na de slotbel op de Europese beursvloeren komen nog de notulen van de laatste rentevergadering van de Amerikaanse centrale bank naar buiten.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,3 procent hoger op 730,13 punten. De MidKap klom 0,2 procent tot 980,28 punten. De graadmeters in Frankfurt en Parijs daalden 0,1 procent. De Londense beurs won 0,1 procent ondanks een verdere toename van de inflatie in het Verenigd Koninkrijk. De Britse consumentenprijzen stegen in juli met 10,1 procent op jaarbasis. Dat was meer dan verwacht.

Hoofdfondsen

Verzekeraar Aegon was de sterkste stijger bij de hoofdfondsen op het Damrak, met een plus van 1,4 procent. Philips volgde met een winst van 1,1 procent. Het zorgtechnologieconcern won een dag eerder al 2 procent na de bekendmaking dat topman Frans van Houten per 15 oktober vertrekt en wordt vervangen door Roy Jakobs. Techinvesteerder Prosus klom 0,5 procent in afwachting van de resultaten van het Chinese internet- en gamesbedrijf Tencent, waarin Prosus een groot belang heeft. Dataleverancier Wolters Kluwer sloot de rij met een min van 0,4 procent.

In Frankfurt zakte Uniper 5,5 procent. Het noodlijdende Duitse energiebedrijf leed in de eerste zes maanden een nettoverlies van 12 miljard euro. Uniper kwam in de problemen doordat Rusland de gasleveringen via de Nord Stream-pijplijn fors heeft verminderd. Het bedrijf moet daardoor gas bijkopen op de vrije markt tegen flink hogere prijzen.

De euro was 1,0165 dollar waard, tegen 1,0192 dollar een dag eerder. De olieprijzen toonden wat herstel door een groter dan verwachte afname van de Amerikaanse olievoorraden. Een vat Amerikaanse olie werd 1 procent duurder op 87,40 dollar. Brent-olie kostte 0,9 procent meer op 93,13 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Chinese centrale bank blijft goud opkopen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De centrale bank van China is in januari doorgegaan met het opkopen van goud. Volgens een verklaring van de People's Bank of China op zaterdag ging het om een hoeveelheid van 40.000 troy ounces (elk 31,1 gram) die vorige maand werd ingekocht.

21 minuten geleden
Trump trekt strafheffing tegen India om aankoop Russische olie in

WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft de extra 25 procent strafheffing op Indiase goederen, die hij had opgelegd vanwege de aankopen van Russische olie door het land, opgeheven.

7 uur geleden
Dow-Jonesindex sluit voor het eerst boven de 50.000 punten

NEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.

10 uur geleden
Ledenparlement FNV naar Hoge Raad in verzet tegen hervorming

UTRECHT (ANP) - Oud-leden van het ledenparlement van FNV leggen zich niet neer bij een hervorming van de grootste vakbond van Nederland en stappen naar de Hoge Raad. Daarmee vechten ze een eerdere uitspraak van de ondernemingskamer aan. Die oordeelde eind vorig jaar dat de tijdelijke toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts eenmalig de statuten bij FNV mochten wijzigen om een bestuurscrisis te bezweren.

14 uur geleden
Staalmaker Aperam hard omhoog op positief Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Roestvrijstaalproducent Aperam is vrijdag met dubbele cijfers gestegen op de beurs in Amsterdam na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Bovendien ziet de markt er voor de staalmaker goed uit, dankzij investeringen in defensie. Het aandeel is bijna 12 procent gestegen.

15 uur geleden
Ahold Delhaize spant arbitragezaak tegen Servië aan om marges

ZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize heeft een arbitragezaak aangespannen tegen Servië omdat het land de winstmarges van supermarkten beperkt. Volgens het moederbedrijf van Albert Heijn, Delhaize en bol schendt de Servische regering met die maatregel een investeringsverdrag met Nederland.

15 uur geleden
Amazon onderuit op Wall Street na forse AI-investeringen

NEW YORK (ANP) - Amazon ging vrijdag ruim 9 procent onderuit op de beurs in New York. Het bedrijf voert de investeringen in AI-infrastructuur fors op, waardoor de kapitaaluitgaven dit jaar oplopen tot 200 miljard dollar. De enorme investeringen van Amerikaanse techconcerns in AI houden de gemoederen flink bezig.

17 uur geleden