Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chemicaliëndistributeur IMCD koploper in licht lagere AEX

Chemicaliëndistributeur IMCD koploper in licht lagere AEX

AMSTERDAM (ANP) - IMCD was vrijdag koploper in een licht lager gesloten AEX-index op de beurs in Amsterdam, dankzij een koopadvies voor de chemicaliëndistributeur van zakenbank Kepler Cheuvreux. Het aandeel IMCD werd 3,7 procent hoger gezet. De aandacht van beleggers ging verder vooral uit naar het Amerikaanse banenrapport. De banengroei in de Verenigde Staten speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Federal Reserve.

De banengroei in 's werelds grootste economie viel in november iets sterker uit dan verwacht. De Amerikaanse centrale bank vergadert later deze maand opnieuw over de rente. Een tegenvallende banengroei zou de Fed daarbij meer ruimte geven om de rente verder te verlagen om de economie te ondersteunen. De Europese Centrale Bank (ECB) vergadert volgende week over de rente en verlaagt naar verwachting opnieuw de leenkosten in het eurogebied.

De AEX eindigde 0,3 procent lager op 891,67 punten. De MidKap klom 0,9 procent tot 881,77 punten. De DAX in Frankfurt steeg 0,1 procent, ondanks een onverwachte daling van de Duitse industriële productie in oktober. Volgens ING-econoom Carsten Brzeski is het risico op een recessie in de grootste Europese economie daarmee toegenomen. Londen verloor 0,5 procent.

Nieuwe premier

De CAC40 in Parijs won 1,3 procent. De Franse president Emmanuel Macron verklaarde dat hij binnen enkele dagen met de naam van een nieuwe premier komt, na de val van de regering eerder deze week. Macron zei verder niet van plan te zijn om zelf op te stappen.

Andere stijgers in de AEX waren bijvoorbeeld uitzender Randstad en chipbedrijf ASMI met plussen tot 2,1 procent. Supermarktconcern Ahold Delhaize sloot de rij in de hoofdgraadmeter met een min van 2,3 procent.

Alfen

In de MidKap gingen laadpalenmaker Alfen en Thuisbezorgd-eigenaar Just Eat Takeaway aan kop met koerswinsten tot 5,4 procent. Maritiem oliedienstverlener SBM Offshore was de grootste daler bij de middelgrote fondsen op het Damrak met een verlies van 1,6 procent.

De euro was 1,0567 dollar waard, tegen 1,0570 dollar een dag eerder. Amerikaanse olie werd 1,5 procent goedkoper op 67,33 dollar per vat. Een vat Brentolie daalde 1,2 procent in prijs tot 71,21 dollar.

Meer uit Financieel

Boete voor logistiek bedrijf uit Amsterdam na dodelijk ongeval

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft een boete van 50.000 euro opgelegd aan een logistiek bedrijf uit Amsterdam na een dodelijk arbeidsongeval. Het incident, waarbij een medewerker om het leven kwam na een val van een laadklep, vond plaats op 20 december 2024.

47 minuten geleden
Lange rijen en ontruiming op eerste dag AI-top New Delhi

NEW DELHI (ANP/RTR) - De eerste dag van de AI-top in India is maandag rommelig verlopen. Bezoekers klaagden over lange rijen, verwarring en drukte bij het begin van het evenement in New Delhi.

56 minuten geleden
Heinen: snel kapitaalmarktunie, maar liefst als hele EU

BRUSSEL (ANP) - Demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) vindt dat er "echt stappen" moeten worden gezet om tot een kapitaalmarktunie te komen. Mede daarom zijn zes ministers van Financiën van de zes grootste economieën in de EU maandag voor de tweede keer met elkaar in overleg gegaan, zei Heinen. Zijn voorkeur gaat wel uit naar besluitvorming door alle EU-lidstaten.

1 uur geleden
Duizenden gebruikers X klagen over problemen met app

DEN HAAG (ANP) - Socialemediaplatform X lijkt te kampen met een storing. Gebruikers melden onder meer problemen met de app en het laden van hun tijdlijn.

2 uur geleden
Oude legeruniformen worden bouwmateriaal voor rijksgebouwen

DEN HAAG (ANP) - Oude uniformen van militairen en de politie worden bouwmateriaal voor rijksgebouwen. Producent Agricon Nederland gaat de afgedragen kleding verwerken tot constructiepanelen. De rijksoverheid wil hiermee de textielafvalberg verkleinen.

2 uur geleden
Chevron tekent contract voor gasexploratie voor Griekse kust

ATHENE (ANP/RTR) - Een consortium onder leiding van de Amerikaanse oliemaatschappij Chevron heeft exclusieve leaseovereenkomsten getekend om naar aardgas te zoeken voor de kust van Zuid-Griekenland. De overeenkomst verdubbelt de hoeveelheid Grieks zeegebied dat beschikbaar is voor exploratie en is de tweede in enkele maanden waarbij een Amerikaanse oliemaatschappij betrokken is.

3 uur geleden
Fatbikeverkoper La Souris maakt bezwaar tegen lokale verboden

DOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris gaat geplande lokale verboden voor fatbikes aanvechten. Dat bevestigt eigenaar Armando Muis na berichtgeving in het AD. Volgens Muis moet niet het voertuig, maar de gebruiker worden aangepakt.

5 uur geleden