Chemicaliëndistributeur IMCD flink hoger in AEX na cijfers
AMSTERDAM (ANP) - Chemicaliëndistributeur IMCD was vrijdag een flinke stijger in de Amsterdamse AEX-index dankzij goed ontvangen resultaten. Roestvrijstaalbedrijf Aperam kwam eveneens met cijfers en ging ook flink omhoog op het Damrak.
IMCD werd 6 procent hoger gezet en was daarmee koploper bij de hoofdfondsen. De onderneming zag de omzet stijgen in de eerste negen maanden van het jaar. Topvrouw Valerie Diele-Braun sprak van solide resultaten, ondanks de uitdagende wereldwijde economische situatie. Aperam klom ruim 5 procent in de MidKap. Het bedrijf behaalde meer nettowinst in het derde kwartaal en rekent op een verdere verbetering van de winstgevendheid in het huidige kwartaal.
De AEX eindigde 0,5 procent lager op 874,18 punten. De MidKap zakte 0,2 procent tot 867,36 punten. Op de beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs waren minnen tot 1,2 procent op de koersenborden te zien.
UMG
Muziekbedrijf Universal Music Group (UMG), dat sterren als Taylor Swift en Billie Eilish vertegenwoordigt, won 2 procent in de AEX. Aandeelhouder Bill Ackman wil dat UMG zijn hoofdkantoor uit Nederland verhuist naar de Verenigde Staten. Dan zou UMG een notering op Wall Street moeten krijgen in plaats van in Amsterdam. Ackman bezit meer dan 10 procent van UMG en zegt dat het bedrijf wordt ondergewaardeerd op de Amsterdamse beurs.
Bij de lokale fondsen zakte het investeringsbedrijf Pershing Square Holdings van Ackman 0,8 procent. De Amerikaanse miljardair van Joodse komaf wil de notering van Pershing Square in Amsterdam schrappen. Hij verwees daarbij naar de gewelddadigheden tegen Israëlische voetbalsupporters van afgelopen nacht. Ackman wil dat Pershing Square alleen nog een notering heeft op de Londense beurs omdat daar het overgrote deel van de aandelen wordt verhandeld.
Ebusco
Verder ging Alfen bij de middelgrote fondsen 13,7 procent onderuit. Op donderdag won de laadpalenmaker nog ruim 19 procent na cijfers en een nieuw financieringsakkoord met banken.
Bij de kleinere bedrijven zakte Ebusco 12 procent. De bussenfabrikant heeft de eerder aangekondigde aandelenuitgifte gelanceerd. Het noodlijdende bedrijf wil daarmee 36 miljoen euro ophalen om te kunnen overleven. Oprichter en oud-topman Peter Bijvelds, ING en hotelketen Van der Valk zijn onder meer bereid extra te investeren in Ebusco.
De euro was 1,0702 dollar waard, tegen 1,0793 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 3 procent minder op 70,16 dollar. Brentolie werd 2,7 procent goedkoper op 73,62 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/RTR/DPA) - China waarschuwt dat het tegenmaatregelen zal nemen als de Europese Unie besluit de handelsbeperkingen met China verder uit te breiden. Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken beschuldigt het Europese landenblok ook van het "selectief gebruiken" van gegevens om de beweringen over onevenwichtige handelsbetrekkingen tussen China en de EU te rechtvaardigen.
59 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - ING beperkt de mogelijkheden bij het afsluiten van een aflossingsvrije hypotheek en volgt daarmee het voorbeeld van andere Nederlandse banken. Binnenkort kunnen klanten tot maximaal 30 procent van de woningwaarde financieren met een lening waarover ze tussentijds alleen de rente hoeven te betalen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) legt een boete van 270.000 euro op aan het bedrijf achter de inmiddels gestopte veilingwebsite Ticketveiling.nl. Volgens de ACM heeft dat bedrijf, House of Tickets, consumenten misleid doordat deelnemers dachten dat zij opboden tegen andere mensen. Maar in werkelijkheid boden zij op tegen een zogeheten biedbot die onder wisselende namen meebood om de prijs onrechtmatig te verhogen.
1 uur geledenHAARLEM (ANP) - Transavia heeft de rechtszaak die donderdag zou worden behandeld in Haarlem over de halvering van het aantal grondafhandelaren op Schiphol ingetrokken. Een woordvoerster van Transavia zegt dat de luchtvaartmaatschappij dat heeft besloten nadat "een heroverweging" is gemaakt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een klein verlies begonnen na nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iran. De aanvallen waren gericht op een militaire locatie die volgens de Amerikanen een bedreiging vormde voor hun troepen en het commerciële scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz. Iran meldde daarnaast een Amerikaanse luchtmachtbasis te hebben aangevallen. De olieprijzen gingen omhoog door de afnemende hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten.
2 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde investeringen in olieprojecten zullen naar verwachting in 2026 voor het derde jaar op rij dalen, meldt het Internationaal Energieagentschap (IEA). Ondanks de hogere olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten nemen de uitgaven aan olieprojecten volgens het IEA dit jaar af tot onder de 500 miljard dollar (ongeveer 431 miljard euro).
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Meer dan de helft van de mensen die in Nederland van baan wisselen, gaat aan de slag in een andere sector. Per bedrijfstak zijn daarin wel grote verschillen, schrijft De Nederlandsche Bank (DNB) na een analyse van arbeidsmarktcijfers van 2011 tot 2025.
3 uur geleden