Chemicaliëndistributeur IMCD flink hoger in AEX na cijfers
AMSTERDAM (ANP) - Chemicaliëndistributeur IMCD was vrijdag een flinke stijger in de Amsterdamse AEX-index dankzij goed ontvangen resultaten. Roestvrijstaalbedrijf Aperam kwam eveneens met cijfers en ging ook flink omhoog op het Damrak.
IMCD werd 6 procent hoger gezet en was daarmee koploper bij de hoofdfondsen. De onderneming zag de omzet stijgen in de eerste negen maanden van het jaar. Topvrouw Valerie Diele-Braun sprak van solide resultaten, ondanks de uitdagende wereldwijde economische situatie. Aperam klom ruim 5 procent in de MidKap. Het bedrijf behaalde meer nettowinst in het derde kwartaal en rekent op een verdere verbetering van de winstgevendheid in het huidige kwartaal.
De AEX eindigde 0,5 procent lager op 874,18 punten. De MidKap zakte 0,2 procent tot 867,36 punten. Op de beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs waren minnen tot 1,2 procent op de koersenborden te zien.
UMG
Muziekbedrijf Universal Music Group (UMG), dat sterren als Taylor Swift en Billie Eilish vertegenwoordigt, won 2 procent in de AEX. Aandeelhouder Bill Ackman wil dat UMG zijn hoofdkantoor uit Nederland verhuist naar de Verenigde Staten. Dan zou UMG een notering op Wall Street moeten krijgen in plaats van in Amsterdam. Ackman bezit meer dan 10 procent van UMG en zegt dat het bedrijf wordt ondergewaardeerd op de Amsterdamse beurs.
Bij de lokale fondsen zakte het investeringsbedrijf Pershing Square Holdings van Ackman 0,8 procent. De Amerikaanse miljardair van Joodse komaf wil de notering van Pershing Square in Amsterdam schrappen. Hij verwees daarbij naar de gewelddadigheden tegen Israëlische voetbalsupporters van afgelopen nacht. Ackman wil dat Pershing Square alleen nog een notering heeft op de Londense beurs omdat daar het overgrote deel van de aandelen wordt verhandeld.
Ebusco
Verder ging Alfen bij de middelgrote fondsen 13,7 procent onderuit. Op donderdag won de laadpalenmaker nog ruim 19 procent na cijfers en een nieuw financieringsakkoord met banken.
Bij de kleinere bedrijven zakte Ebusco 12 procent. De bussenfabrikant heeft de eerder aangekondigde aandelenuitgifte gelanceerd. Het noodlijdende bedrijf wil daarmee 36 miljoen euro ophalen om te kunnen overleven. Oprichter en oud-topman Peter Bijvelds, ING en hotelketen Van der Valk zijn onder meer bereid extra te investeren in Ebusco.
De euro was 1,0702 dollar waard, tegen 1,0793 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 3 procent minder op 70,16 dollar. Brentolie werd 2,7 procent goedkoper op 73,62 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag flink lager geopend door de vrees voor een verdere escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten. In zijn eerste televisietoespraak sinds de Amerikaans-Israëlische oorlog met Iran zei president Donald Trump Iran de komende twee tot drie weken nog "extreem hard" te treffen en terug te brengen naar het stenen tijdperk. Trump herhaalde ook dat de Amerikaanse doelstellingen in Iran bijna zijn bereikt, maar gaf geen einddatum voor het conflict.
13 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs stijgt donderdagochtend flink omdat president Donald Trump heeft gewaarschuwd dat de Verenigde Staten Iran de komende twee tot drie weken "extreem hard" zullen aanpakken. Door die opmerking lijkt een snelle oplossing van het conflict in het Midden-Oosten weer verder uit beeld te zijn geraakt.
18 minuten geledenDEURNE (ANP) - De bouwer van elektrische bussen Ebusco heeft ruim 27 miljoen euro aan nieuw kapitaal opgehaald, onder meer door een lening van bestaande aandeelhouders van het bedrijf uit het Noord-Brabantse Deurne. Ebusco zegt dat het opgehaalde werkkapitaal gebruikt zal worden om bestaande busorders uit te kunnen voeren en nieuwe zakelijke mogelijkheden na te jagen.
40 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De grootste Nederlandse supermarkten doen te weinig voor vrouwenrechten in hun toeleveringsketens. Dat concluderen onderzoeksbureau Questionmark en organisaties Oxfam Novib en Solidaridad in een onderzoek naar naleving van mensenrechten. Supermarkten zeggen de aanbevelingen van het rapport serieus te nemen, maar dat het rapport ook dingen buiten beschouwing laat.
42 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Bitcoin en andere cryptomunten zijn donderdag scherp in waarde gedaald nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangegeven dat er de komende weken zwaardere aanvallen op Iran zouden plaatsvinden. De belangrijkste digitale munt zakte 2,5 procent tot ongeveer 66.500 dollar (omgerekend 57.330 euro).
1 uur geledenTOKIO (ANP) - De olieprijzen zijn donderdag hard gestegen nadat de Amerikaanse president Donald Trump dreigde met een escalatie van de oorlog in Iran in de komende weken. Dit temperde de hoop op een snelle oplossing van het conflict.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse cao-lonen stegen in het eerste kwartaal van 2026 met 4,5 procent ten opzichte van een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Driekwart van de Nederlandse werknemers valt onder een cao.
3 uur geleden