Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chemicaliëndistributeur IMCD flink hoger in AEX na cijfers

Chemicaliëndistributeur IMCD flink hoger in AEX na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Chemicaliëndistributeur IMCD was vrijdag een flinke stijger in de Amsterdamse AEX-index dankzij goed ontvangen resultaten. Roestvrijstaalbedrijf Aperam kwam eveneens met cijfers en ging ook flink omhoog op het Damrak.

IMCD werd 6 procent hoger gezet en was daarmee koploper bij de hoofdfondsen. De onderneming zag de omzet stijgen in de eerste negen maanden van het jaar. Topvrouw Valerie Diele-Braun sprak van solide resultaten, ondanks de uitdagende wereldwijde economische situatie. Aperam klom ruim 5 procent in de MidKap. Het bedrijf behaalde meer nettowinst in het derde kwartaal en rekent op een verdere verbetering van de winstgevendheid in het huidige kwartaal.

De AEX eindigde 0,5 procent lager op 874,18 punten. De MidKap zakte 0,2 procent tot 867,36 punten. Op de beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs waren minnen tot 1,2 procent op de koersenborden te zien.

UMG

Muziekbedrijf Universal Music Group (UMG), dat sterren als Taylor Swift en Billie Eilish vertegenwoordigt, won 2 procent in de AEX. Aandeelhouder Bill Ackman wil dat UMG zijn hoofdkantoor uit Nederland verhuist naar de Verenigde Staten. Dan zou UMG een notering op Wall Street moeten krijgen in plaats van in Amsterdam. Ackman bezit meer dan 10 procent van UMG en zegt dat het bedrijf wordt ondergewaardeerd op de Amsterdamse beurs.

Bij de lokale fondsen zakte het investeringsbedrijf Pershing Square Holdings van Ackman 0,8 procent. De Amerikaanse miljardair van Joodse komaf wil de notering van Pershing Square in Amsterdam schrappen. Hij verwees daarbij naar de gewelddadigheden tegen Israëlische voetbalsupporters van afgelopen nacht. Ackman wil dat Pershing Square alleen nog een notering heeft op de Londense beurs omdat daar het overgrote deel van de aandelen wordt verhandeld.

Ebusco

Verder ging Alfen bij de middelgrote fondsen 13,7 procent onderuit. Op donderdag won de laadpalenmaker nog ruim 19 procent na cijfers en een nieuw financieringsakkoord met banken.

Bij de kleinere bedrijven zakte Ebusco 12 procent. De bussenfabrikant heeft de eerder aangekondigde aandelenuitgifte gelanceerd. Het noodlijdende bedrijf wil daarmee 36 miljoen euro ophalen om te kunnen overleven. Oprichter en oud-topman Peter Bijvelds, ING en hotelketen Van der Valk zijn onder meer bereid extra te investeren in Ebusco.

De euro was 1,0702 dollar waard, tegen 1,0793 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 3 procent minder op 70,16 dollar. Brentolie werd 2,7 procent goedkoper op 73,62 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Iran-oorlog zorgt voor hevige koersbewegingen in New York

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben een bewogen handelssessie achter de rug. De belangrijkste graadmeters schommelden dinsdag hevig tussen winsten en verliezen, opgejaagd door nieuws over de situatie rond Iran en de energieprijzen.

37 minuten geleden
Uitzendconcern Randstad degradeert uit AEX

AMSTERDAM (ANP) - Uitzendconcern Randstad verdwijnt uit de AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. De maritiem dienstverlener voor de energiesector SBM Offshore keert terug in de hoofdindex.

2 uur geleden
Vakbond roept piloten Lufthansa op tot tweedaagse staking

KEULEN (ANP/DPA) - Piloten van Lufthansa in Duitsland hebben de oproep gekregen om donderdag en vrijdag 48 uur lang te staken. Vakbond Vereinigung Cockpit doet die oproep vanwege een oplopend conflict over pensioenen. Naar verwachting raakt de actie vluchten die vanuit Duitsland vertrekken.

2 uur geleden
Olieprijs daalt flink na verwijderd bericht energieminister VS

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De olieprijs is dinsdag kortstondig scherp gedaald na het bericht van de Amerikaanse energieminister Chris Wright dat de Amerikaanse marine met succes een olietanker door de Straat van Hormuz had geëscorteerd. Wright meldde dat op X, maar verwijderde de post snel daarna weer.

3 uur geleden
Tanker-vloot voor olie onderweg naar alternatieve Saudische haven

YANBU (ANP/BLOOMBERG) - Een vloot van minstens 25 tankers is onderweg naar de Saudische haven Yanbu. Die haven aan de Rode Zee fungeert als alternatief nu de Straat van Hormuz en daardoor de Perzische Golf zijn afgesloten. Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco transporteert olie via een pijpleiding naar Yanbu en wil de hoeveelheid op korte termijn opvoeren.

3 uur geleden
BKR ziet nog geen kredietfraude na datalek bij Odido

TIEL (ANP) - Het Bureau Krediet Registratie (BKR) heeft vooralsnog geen signalen dat er momenteel kredietfraude wordt gepleegd na het grote datalek bij telecomprovider Odido. Consumenten dienen wel alert te blijven op verdachte mails en eventuele niet-bekende afschrijvingen van de bankrekening, waarschuwt BKR.

3 uur geleden
Techinvesteerder Prosus grote winnaar op positief Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Na de forse verliezen van vorige week lieten de Europese aandelenmarkten dinsdag een krachtig herstel zien. Ook op Wall Street gingen de beursgraadmeters verder omhoog. Beleggers trokken zich op aan uitlatingen van Donald Trump. De Amerikaanse president gaf maandag aan dat de oorlog met Iran snel voorbij zal zijn. De angst voor een langdurige strijd in het olierijke Midden-Oosten nam daardoor af en zorgde voor een forse daling van de olieprijs.

4 uur geleden