Chemicaliëndistributeur IMCD flink hoger in AEX na cijfers
AMSTERDAM (ANP) - Chemicaliëndistributeur IMCD was vrijdag een flinke stijger in de Amsterdamse AEX-index dankzij goed ontvangen resultaten. Roestvrijstaalbedrijf Aperam kwam eveneens met cijfers en ging ook flink omhoog op het Damrak.
IMCD werd 6 procent hoger gezet en was daarmee koploper bij de hoofdfondsen. De onderneming zag de omzet stijgen in de eerste negen maanden van het jaar. Topvrouw Valerie Diele-Braun sprak van solide resultaten, ondanks de uitdagende wereldwijde economische situatie. Aperam klom ruim 5 procent in de MidKap. Het bedrijf behaalde meer nettowinst in het derde kwartaal en rekent op een verdere verbetering van de winstgevendheid in het huidige kwartaal.
De AEX eindigde 0,5 procent lager op 874,18 punten. De MidKap zakte 0,2 procent tot 867,36 punten. Op de beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs waren minnen tot 1,2 procent op de koersenborden te zien.
UMG
Muziekbedrijf Universal Music Group (UMG), dat sterren als Taylor Swift en Billie Eilish vertegenwoordigt, won 2 procent in de AEX. Aandeelhouder Bill Ackman wil dat UMG zijn hoofdkantoor uit Nederland verhuist naar de Verenigde Staten. Dan zou UMG een notering op Wall Street moeten krijgen in plaats van in Amsterdam. Ackman bezit meer dan 10 procent van UMG en zegt dat het bedrijf wordt ondergewaardeerd op de Amsterdamse beurs.
Bij de lokale fondsen zakte het investeringsbedrijf Pershing Square Holdings van Ackman 0,8 procent. De Amerikaanse miljardair van Joodse komaf wil de notering van Pershing Square in Amsterdam schrappen. Hij verwees daarbij naar de gewelddadigheden tegen Israëlische voetbalsupporters van afgelopen nacht. Ackman wil dat Pershing Square alleen nog een notering heeft op de Londense beurs omdat daar het overgrote deel van de aandelen wordt verhandeld.
Ebusco
Verder ging Alfen bij de middelgrote fondsen 13,7 procent onderuit. Op donderdag won de laadpalenmaker nog ruim 19 procent na cijfers en een nieuw financieringsakkoord met banken.
Bij de kleinere bedrijven zakte Ebusco 12 procent. De bussenfabrikant heeft de eerder aangekondigde aandelenuitgifte gelanceerd. Het noodlijdende bedrijf wil daarmee 36 miljoen euro ophalen om te kunnen overleven. Oprichter en oud-topman Peter Bijvelds, ING en hotelketen Van der Valk zijn onder meer bereid extra te investeren in Ebusco.
De euro was 1,0702 dollar waard, tegen 1,0793 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 3 procent minder op 70,16 dollar. Brentolie werd 2,7 procent goedkoper op 73,62 dollar per vat.
Meer uit Financieel
ENSCHEDE (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft een rechtszaak aangespannen tegen de gemeente Enschede vanwege het fatbikeverbod in de binnenstad. Dat bevestigt de eigenaar van het bedrijf Armando Muis na berichtgeving van RTV Oost. La Souris wil dat het verbod wordt opgeheven.
18 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Bij veel tankstations in Duitsland is de literprijs voor benzine vrijdag onder de 2 euro gezakt. Dat komt door een tijdelijke accijnsverlaging van ongeveer 17 cent om de pijn te verzachten van de gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Die al eerder aangekondigde maatregel ging vrijdag in en geldt tot eind volgende maand.
1 uur geledenMONTREAL (ANP/BLOOMBERG) - Air Canada heeft zijn vooruitzichten voor dit jaar opgeschort. De luchtvaartmaatschappij doet dit vanwege de stijgende prijzen van vliegtuigbrandstof, die het gevolg zijn van de oorlog in Iran.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Winkeliers hebben in maart duidelijk meer omgezet dan in dezelfde maand vorig jaar. Van een mogelijke 'shopdip' door geschrokken reacties op de oorlog in het Midden-Oosten was dus absoluut geen sprake, volgt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrapt zijn importheffingen op Schotse whisky. Hij zegt dat te doen ter ere van de Britse koning Charles en koningin Camilla, die hun staatsbezoek aan de Verenigde Staten hebben afgesloten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen zullen naar verwachting de rest van dit jaar niet meer stijgen, voorspelt ING in een rapport over de woningmarkt. In de grote steden blijft de huizenprijsontwikkeling naar verwachting achter bij het landelijk gemiddelde en zouden de prijzen kortstondig zelfs wat kunnen zakken, stellen de marktkenners van de bank. Na jaren van groei is het voor het eerst in lange tijd dat een bank verwacht dat de huizenmarkt niet verder groeit.
7 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De Nederlandse technologische industrie heeft steeds meer last van de handelsoorlog die de Amerikaanse president Donald Trump vorig jaar ontketende. Dat meldt FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, na een onderzoek onder 156 bedrijven dat eerder deze maand is uitgevoerd.
10 uur geleden