Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chemicaliëndistributeur IMCD daalt in vlakke AEX na cijfers

Chemicaliëndistributeur IMCD daalt in vlakke AEX na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - IMCD werd dinsdag lager gezet op de Amsterdamse beurs. Beleggers leken aanvankelijk positief te reageren op de resultaten van de chemicaliëndistributeur, maar stuurden het aandeel na een hogere opening toch omlaag. Beleggers namen verder weinig risico in afwachting van de belangrijke Amerikaanse inflatiecijfers. Dinsdag staan de producentenprijzen uit de Verenigde Staten op het programma en woensdag volgen de consumentenprijzen.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel een fractie lager op 817,36 punten. De MidKap daalde 0,2 procent tot 1082,92 punten. Frankfurt en Londen wonnen 0,1 procent, en Parijs verloor 0,1 procent.

IMCD verloor 0,7 procent. Topman Piet van der Slikke sprak van sterke resultaten. Tegenover de problemen in de toeleveringsketens wereldwijd stond volgens hem een sterke vraag waarvan het bedrijf wist te profiteren. Hij rekent voor de rest van het jaar nog wel op "uitdagende omstandigheden" in de toeleveringsketens.

DSM

DSM won 0,2 procent. Het speciaalchemieconcern liet op de klimaattop in Glasgow weten de bestaande productiefaciliteiten in het Schotse Dalry uit te breiden, waar voedingsadditieven met methaanreducerende bestanddelen voor herkauwers zoals koeien worden geproduceerd.

In de MidKap zakte Basic-Fit 4,5 procent. Aandeelhouder 3i heeft een belang van 6,8 procent in de fitnessketen verkocht voor 44,25 euro per aandeel aan institutionele beleggers. Renewi steeg 9 procent op de lokale Amsterdamse markt. Het afvalverwerkings- en recyclingbedrijf profiteerde afgelopen kwartaal van het verdere herstel van de coronacrisis en schroefde zijn verwachtingen op.

Bayer

In Frankfurt steeg Bayer dik 2 procent. Het Duitse chemieconcern verhoogde de verwachtingen na een sterk derde kwartaal. De Duitse herverzekeraar Munich Re voorziet hogere verliezen gerelateerd aan de coronapandemie dit jaar, maar houdt desondanks wel vertrouwen in de winstdoelstelling voor 2021. Het aandeel zakte 2,8 procent.

AB Foods klom 6,5 procent in Londen. Het Britse moederbedrijf van kledingketen Primark keert een speciaal dividend uit na een sterk herstel van de coronacrisis. Ceconomy (min 1,5 procent) zette de daling voort. Het Duitse moederbedrijf van onder meer MediaMarkt verloor een dag eerder al dik 4 procent vanwege een cyberaanval bij de elektronicaketen.

De euro was 1,1582 dollar waard, tegen 1,1593 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,3 procent tot 82,17 dollar. Brentolie kostte 0,2 procent meer op 83,60 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Exxon-topman tempert verwachtingen rond groene investeringen

HOUSTON (ANP) - Het Amerikaanse olie- en gasconcern ExxonMobil tempert de verwachtingen rond de investeringen die het bedrijf de komende jaren doet in projecten die weinig CO2 uitstoten. Vorig jaar kondigde Exxon aan tot en met 2030 30 miljard dollar te investeren in CO2-arme energie. In een interview met Financial Times zegt topman Darren Woods nu dat hij het tempo van die investeringen aanpast aan de tegenvallende vraag naar bijvoorbeeld waterstof en biobrandstoffen.

9 uur geleden
China heft exportverbod Nexperia voor groot deel op

BEIJING (ANP/RTR) - China heeft bevestigd dat het exportverbod voor chipmaker Nexperia grotendeels wordt opgeheven. Alle chips die voor niet-militaire doeleinden worden gebruikt, mogen weer vanuit een Chinese fabriek van de Nederlandse halfgeleiderfabrikant naar het buitenland, zei het Chinese ministerie van Handel. Eerder dit weekend meldde Eurocommissaris Maroš Šefčovič de versoepeling ook al.

12 uur geleden
China hervat export gallium, germanium en antimoon naar VS

BEIJING (ANP/AFP) - China heeft een verbod op de export van drie metaalsoorten naar de Verenigde Staten opgeschort. Daarmee doet het Aziatische land opnieuw een concessie richting de VS in de handelsoorlog tussen de twee grootmachten.

14 uur geleden
Verduurzamingsprojecten via failliet bedrijf krijgen weer geld

HAARLEM (ANP) - Projecten die via het failliete Winst Uit Je Woning liepen, kunnen binnenkort weer geld ontvangen. Als tussenpersoon regelde Winst Uit Je Woning voor tal van gemeenten en hun inwoners subsidies, adviseurs of vaklieden voor verduurzamingsprojecten. Maar het bedrijf ging deze week failliet, waardoor alle activiteiten stil kwamen te liggen.

14 uur geleden
EU en China worden lid van nieuwe coalitie rond emissiehandel

BELÉM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie en China sluiten zich aan bij een nieuwe coalitie die gericht is op het verbeteren van de handel in CO2-rechten. Het initiatief streeft ernaar landen samen te brengen om praktijken en standaarden in zogenoemde koolstofmarkten op elkaar af te stemmen.

1 dag geleden
China onderzoekt mogelijkheden diepzeemijnbouw bij Cookeilanden

AVARUA (ANP/AFP) - Een Chinees onderzoeksschip meerde zaterdag aan bij de Cookeilanden om de mogelijkheden voor diepzeemijnbouw bij de archipel in de Grote Oceaan te onderzoeken. Dit betreft een opkomende industrie die zowel China als de Verenigde Staten steeds meer interesseert.

1 dag geleden
Toerisme naar Cuba zakt onder druk van economische problemen

HAVANA (ANP/BLOOMBERG) - Het internationale toerisme naar Cuba zakt in onder druk van de economische problemen in het land. Het communistische eiland lijkt dit jaar op weg naar het laagste bezoekersaantal sinds de coronapandemie.

1 dag geleden