Chelsea ziet vooralsnog af van loonmaatregelen
LONDEN (ANP/RTR) - Chelsea, vanaf 1 juli de nieuwe club van Ajacied Hakim Ziyech, is vooralsnog niet van plan om loonmaatregelen te nemen vanwege de ingrijpende coronacrisis. "Op dit moment staan de spelers uit onze A-selectie geen geld af aan de club. Ook de stafleden krijgen 100 procent van hun salaris", liet de directie weten.
Chelsea reageerde met deze huishoudelijke mededeling op berichten in de Britse media dat de spelers om een loonoffer van 10 procent was gevraagd om de financiële pijn voor de club iets te verzachten in deze periode zonder voetbalactiviteiten. "We hebben wel het team verzocht om zich te richten op het ondersteunen van andere sociale doelen."
Chelsea sluit echter niet uit dat er in de nabije toekomst wellicht toch een beroep wordt gedaan op de spelers om salaris in te leveren. "We blijven tijdens deze crisis met de spelers in gesprek over wat ze in financieel opzicht voor de club kunnen betekenen."
Bij Aston Villa leveren spelers, coaches en seniormanagers al wel fors in. Zaterdag werd er bij de degradatiekandidaat een akkoord bereikt over een loonsvermindering van 25 procent in vier maanden voor deze drie groepen. Na afloop van die periode worden de salarismaatregelen opnieuw bekeken. Bij Aston Villa staat aanvaller Anwar El Ghazi (ex-Ajax) onder contract.
Meer uit Voetbal
DOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).
1 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.
2 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.
3 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft de eerste wedstrijd als kampioen in de Serie A ook ruim gewonnen. In het Stadio Olimpico in Rome versloeg de club van trainer Cristian Chivu Lazio met 3-0.
3 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Bournemouth blijft in de race om een ticket voor Europees voetbal volgend seizoen. De club verstevigde met een uitzege op Fulham (0-1) de zesde positie in de Premier League.
4 uur geleden