Chelsea ziet vooralsnog af van loonmaatregelen
LONDEN (ANP/RTR) - Chelsea, vanaf 1 juli de nieuwe club van Ajacied Hakim Ziyech, is vooralsnog niet van plan om loonmaatregelen te nemen vanwege de ingrijpende coronacrisis. "Op dit moment staan de spelers uit onze A-selectie geen geld af aan de club. Ook de stafleden krijgen 100 procent van hun salaris", liet de directie weten.
Chelsea reageerde met deze huishoudelijke mededeling op berichten in de Britse media dat de spelers om een loonoffer van 10 procent was gevraagd om de financiële pijn voor de club iets te verzachten in deze periode zonder voetbalactiviteiten. "We hebben wel het team verzocht om zich te richten op het ondersteunen van andere sociale doelen."
Chelsea sluit echter niet uit dat er in de nabije toekomst wellicht toch een beroep wordt gedaan op de spelers om salaris in te leveren. "We blijven tijdens deze crisis met de spelers in gesprek over wat ze in financieel opzicht voor de club kunnen betekenen."
Bij Aston Villa leveren spelers, coaches en seniormanagers al wel fors in. Zaterdag werd er bij de degradatiekandidaat een akkoord bereikt over een loonsvermindering van 25 procent in vier maanden voor deze drie groepen. Na afloop van die periode worden de salarismaatregelen opnieuw bekeken. Bij Aston Villa staat aanvaller Anwar El Ghazi (ex-Ajax) onder contract.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot kan donderdag spits Alexander Isak weer verwelkomen op het trainingsveld. De Zweedse international sluit voor de eerste keer aan bij de groepstraining na een kuitbeenbreuk. De dure zomeraankoop liep de blessure in december op bij een tackle van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB begrijpt dat er bij clubs in het betaald voetbal zorgen bestaan over spelers die mogelijk niet meer over de Nederlandse nationaliteit beschikken omdat ze voor een ander land hebben gekozen, maar wijst naar de bestuurders en de voetballers. "Wij begrijpen dat dit impact heeft op clubs en spelers", zegt een woordvoerder van de voetbalbond in antwoord op vragen van het ANP. "Spelers zijn zelf verantwoordelijk om een wijziging in hun nationaliteit te melden bij de bevoegde instanties, en clubs zijn verantwoordelijk om spelers op te stellen waarvan zij hebben vastgesteld dat zij speelgerechtigd zijn."
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De selectie van FC Den Bosch is getroffen door een voedselvergiftiging. De Brabanders hebben te weinig spelers die fit genoeg zijn om te kunnen voetballen. Om die reden is het duel in de eerste divisie van komende vrijdag tegen Jong FC Utrecht uitgesteld. De KNVB heeft al een nieuwe datum vastgesteld; de wedstrijd wordt ingehaald op maandag 20 april.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft vorig seizoen een verlies geleden van 262,4 miljoen Engelse pond, omgerekend 300 miljoen euro; een record in de geschiedenis van het Engelse profvoetbal. Nooit eerder rapporteerde een club een dergelijk groot verlies. Het bedrag overtrof de 194,9 miljoen pond (223 miljoen euro) die Manchester City in het seizoen 2010/11 als verlies noteerde.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP/BELGA) - De Italiaanse sportminister Andrea Abodi vindt dat de voorzitter van de nationale voetbalbond (FIGC) moet aftreden. Dat zei Abodi woensdag, nadat de nationale ploeg zich voor de derde keer op rij niet heeft gekwalificeerd voor het WK voetbal. Na strafschoppen verloren de Italianen dinsdag de finale van de play-off van Bosnië en Herzegovina.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente (26) speelt voorlopig niet voor sc Heerenveen omdat niet duidelijk is of de aanvaller van de club over de Nederlandse nationaliteit beschikt. Dat heeft de club uit de Eredivisie naar aanleiding van berichtgeving van de Leeuwarder Courant bevestigd aan het ANP. Vente speelt als Surinamer voor het nationale elftal van dat land.
5 uur geledenZÜRICH (ANP/AFP) - Het Franse voetbalelftal heeft voor het eerst sinds 2018 weer de eerste plek van de FIFA-wereldranglijst in handen. 'Les Bleus' passeerden Europees kampioen Spanje dankzij oefenzeges op Brazilië (2-1) en Colombia (3-1). Spanje won van Servië (3-0) en speelde gelijk tegen Egypte (0-0).
7 uur geleden