Chelsea ziet vooralsnog af van loonmaatregelen
LONDEN (ANP/RTR) - Chelsea, vanaf 1 juli de nieuwe club van Ajacied Hakim Ziyech, is vooralsnog niet van plan om loonmaatregelen te nemen vanwege de ingrijpende coronacrisis. "Op dit moment staan de spelers uit onze A-selectie geen geld af aan de club. Ook de stafleden krijgen 100 procent van hun salaris", liet de directie weten.
Chelsea reageerde met deze huishoudelijke mededeling op berichten in de Britse media dat de spelers om een loonoffer van 10 procent was gevraagd om de financiƫle pijn voor de club iets te verzachten in deze periode zonder voetbalactiviteiten. "We hebben wel het team verzocht om zich te richten op het ondersteunen van andere sociale doelen."
Chelsea sluit echter niet uit dat er in de nabije toekomst wellicht toch een beroep wordt gedaan op de spelers om salaris in te leveren. "We blijven tijdens deze crisis met de spelers in gesprek over wat ze in financieel opzicht voor de club kunnen betekenen."
Bij Aston Villa leveren spelers, coaches en seniormanagers al wel fors in. Zaterdag werd er bij de degradatiekandidaat een akkoord bereikt over een loonsvermindering van 25 procent in vier maanden voor deze drie groepen. Na afloop van die periode worden de salarismaatregelen opnieuw bekeken. Bij Aston Villa staat aanvaller Anwar El Ghazi (ex-Ajax) onder contract.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriƫn Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
4 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.
6 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.
6 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.
7 uur geleden