Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chelsea wint wereldkampioenschap voor clubs

Chelsea wint wereldkampioenschap voor clubs

ABU DHABI (ANP/BELGA) - Chelsea heeft het wereldkampioenschap voetbal voor clubs gewonnen. In Abu Dhabi won het elftal van de Duitse trainer Thomas Tuchel in de finale van het Braziliaanse Palmeiras. Kai Havertz besliste het duel in verlenging, door een strafschop te benutten, 2-1. Het is de eerste keer dat Chelsea de betreffende trofee wint. De Engelsen volgen Bayern München op.

De doelpunten in reguliere speeltijd vielen na de rust. De Belg Romelu Lukaku zette de Engelsen in de 54e minuut op voorsprong. Raphael Veiga zorgde 10 minuten later voor de 1-1 door een strafschop te benutten.

Havertz was ook al de matchwinner voor Chelsea in de finale van de Champions League, eind vorig seizoen. "Dit is geweldig", zei de Duitser. "In zulke belangrijke wedstrijden het winnende doelpunt maken is iets waar ik als kind van droomde. Nu is het opnieuw gelukt. Ik moet zeggen dat ik zeer gespannen was toen ik de penalty nam. Maar het is mooi dat ik het vertrouwen van mijn medespelers kreeg om het te doen."

Derde Engelse club

Na Manchester United (2008) en Liverpool (2019) is Chelsea de derde Engelse club die zich tot wereldkampioen kroont. In 2012 stond de Londense club al eens in de finale, maar verloor met 1-0 van het Braziliaanse Corinthians.

Hakim Ziyech speelde in de verlenging mee met Chelsea. Luan van Palmeiras kreeg ver in de extra tijd van de verlenging nog de rode kaart.

Meer uit Voetbal

Voetbalsters Ajax tweede achter kampioen PSV, Feyenoord derde

HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.

2 uur geleden
Voetbalsters Hera United degraderen na één seizoen uit Eredivisie

AMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.

2 uur geleden
Verdediger Alaba (33) na vijf jaar weg bij Real Madrid

MADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.

5 uur geleden
Aanvaller De Jong (35) na één seizoen weg bij FC Porto

PORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.

6 uur geleden
Vitesse kan driekwart van de aandelen overdragen aan sterkhouders

ARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.

9 uur geleden
De Graafschap stelt Duivenvoorden aan als nieuwe hoofdtrainer

DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.

9 uur geleden
Liverpool-coach Slot roemt fitheid Oranje-aanvoerder Van Dijk

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.

11 uur geleden