Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chelsea wint wereldkampioenschap voor clubs

Chelsea wint wereldkampioenschap voor clubs

ABU DHABI (ANP/BELGA) - Chelsea heeft het wereldkampioenschap voetbal voor clubs gewonnen. In Abu Dhabi won het elftal van de Duitse trainer Thomas Tuchel in de finale van het Braziliaanse Palmeiras. Kai Havertz besliste het duel in verlenging, door een strafschop te benutten, 2-1. Het is de eerste keer dat Chelsea de betreffende trofee wint. De Engelsen volgen Bayern München op.

De doelpunten in reguliere speeltijd vielen na de rust. De Belg Romelu Lukaku zette de Engelsen in de 54e minuut op voorsprong. Raphael Veiga zorgde 10 minuten later voor de 1-1 door een strafschop te benutten.

Havertz was ook al de matchwinner voor Chelsea in de finale van de Champions League, eind vorig seizoen. "Dit is geweldig", zei de Duitser. "In zulke belangrijke wedstrijden het winnende doelpunt maken is iets waar ik als kind van droomde. Nu is het opnieuw gelukt. Ik moet zeggen dat ik zeer gespannen was toen ik de penalty nam. Maar het is mooi dat ik het vertrouwen van mijn medespelers kreeg om het te doen."

Derde Engelse club

Na Manchester United (2008) en Liverpool (2019) is Chelsea de derde Engelse club die zich tot wereldkampioen kroont. In 2012 stond de Londense club al eens in de finale, maar verloor met 1-0 van het Braziliaanse Corinthians.

Hakim Ziyech speelde in de verlenging mee met Chelsea. Luan van Palmeiras kreeg ver in de extra tijd van de verlenging nog de rode kaart.

Meer uit Voetbal

Real Madrid onderzoekt incident tussen Valverde en Tchouameni

MADRID (ANP) - Real Madrid gaat een "disciplinaire procedure" in gang zetten naar aanleiding van het incident tussen spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouameni. Dat meldt de club donderdag op de eigen site. Eerder op donderdag berichtten Spaanse media over een opstootje op de training tussen de twee middenvelders, waarna Valverde naar het ziekenhuis zou zijn gebracht voor hechtingen.

44 minuten geleden
Te Kloese na vertrek bij Feyenoord naar Mexicaanse club Monterrey

MONTERREY (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat na zijn vertrek als algemeen- en technisch directeur bij Feyenoord aan de slag bij Monterrey, waar hij sportief directeur wordt. Dat heeft de Mexicaanse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. Te Kloese treedt aan per 1 juli.

3 uur geleden
Real Madrid-middenvelder Valverde gehecht na ruzie met Tchouaméni

MADRID (ANP/RTR/AFP) - Real Madrid-aanvoerder Federico Valverde (27) is donderdag naar het ziekenhuis gebracht na een confrontatie met zijn teamgenoot Aurélien Tchouaméni. Dat melden diverse Spaanse media. In het ziekenhuis is volgens de berichten een snijwond in Valverdes gezicht gehecht.

3 uur geleden
Coach Enrique: PSG klaar om titel Champions League te verdedigen

MÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain is klaar voor de finale van de Champions League, waarin het de titel verdedigt. Dat zei coach Luis Enrique nadat zijn ploeg Bayern München had uitgeschakeld in de halve finale. "We hebben iedereen laten zien dat we mooi voetbal kunnen spelen, maar ook kunnen vechten en afzien", zei de Spaanse trainer na de 1-1 in München, die volgde op de 5-4-overwinning een week eerder in Parijs.

13 uur geleden
De Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal bij KNVB

ZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."

1 dag geleden
FIFA maakt schorsing Prestianni om racisme wereldwijd

ZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.

1 dag geleden
FIFA-baas Infantino noemt peperdure WK-tickets 'marktconform'

BEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.

1 dag geleden