Chelsea wint wereldkampioenschap voor clubs
ABU DHABI (ANP/BELGA) - Chelsea heeft het wereldkampioenschap voetbal voor clubs gewonnen. In Abu Dhabi won het elftal van de Duitse trainer Thomas Tuchel in de finale van het Braziliaanse Palmeiras. Kai Havertz besliste het duel in verlenging, door een strafschop te benutten, 2-1. Het is de eerste keer dat Chelsea de betreffende trofee wint. De Engelsen volgen Bayern München op.
De doelpunten in reguliere speeltijd vielen na de rust. De Belg Romelu Lukaku zette de Engelsen in de 54e minuut op voorsprong. Raphael Veiga zorgde 10 minuten later voor de 1-1 door een strafschop te benutten.
Havertz was ook al de matchwinner voor Chelsea in de finale van de Champions League, eind vorig seizoen. "Dit is geweldig", zei de Duitser. "In zulke belangrijke wedstrijden het winnende doelpunt maken is iets waar ik als kind van droomde. Nu is het opnieuw gelukt. Ik moet zeggen dat ik zeer gespannen was toen ik de penalty nam. Maar het is mooi dat ik het vertrouwen van mijn medespelers kreeg om het te doen."
Derde Engelse club
Na Manchester United (2008) en Liverpool (2019) is Chelsea de derde Engelse club die zich tot wereldkampioen kroont. In 2012 stond de Londense club al eens in de finale, maar verloor met 1-0 van het Braziliaanse Corinthians.
Hakim Ziyech speelde in de verlenging mee met Chelsea. Luan van Palmeiras kreeg ver in de extra tijd van de verlenging nog de rode kaart.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).
4 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is zo goed als zeker van een vervolg in de Eredivisie. Het elftal van coach Henry van der Vegt speelde zondag in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Excelsior. PEC Zwolle staat na dertig wedstrijden met 34 punten op de dertiende plaats. Excelsior is de nummer 16 van de Eredivisie met 7 punten minder dan PEC Zwolle. Er staan nog vier speelronden op het programma.
4 uur geledenDORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.
6 uur geledenSITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.
7 uur geleden