Chelsea wint wereldkampioenschap voor clubs
ABU DHABI (ANP/BELGA) - Chelsea heeft het wereldkampioenschap voetbal voor clubs gewonnen. In Abu Dhabi won het elftal van de Duitse trainer Thomas Tuchel in de finale van het Braziliaanse Palmeiras. Kai Havertz besliste het duel in verlenging, door een strafschop te benutten, 2-1. Het is de eerste keer dat Chelsea de betreffende trofee wint. De Engelsen volgen Bayern München op.
De doelpunten in reguliere speeltijd vielen na de rust. De Belg Romelu Lukaku zette de Engelsen in de 54e minuut op voorsprong. Raphael Veiga zorgde 10 minuten later voor de 1-1 door een strafschop te benutten.
Havertz was ook al de matchwinner voor Chelsea in de finale van de Champions League, eind vorig seizoen. "Dit is geweldig", zei de Duitser. "In zulke belangrijke wedstrijden het winnende doelpunt maken is iets waar ik als kind van droomde. Nu is het opnieuw gelukt. Ik moet zeggen dat ik zeer gespannen was toen ik de penalty nam. Maar het is mooi dat ik het vertrouwen van mijn medespelers kreeg om het te doen."
Derde Engelse club
Na Manchester United (2008) en Liverpool (2019) is Chelsea de derde Engelse club die zich tot wereldkampioen kroont. In 2012 stond de Londense club al eens in de finale, maar verloor met 1-0 van het Braziliaanse Corinthians.
Hakim Ziyech speelde in de verlenging mee met Chelsea. Luan van Palmeiras kreeg ver in de extra tijd van de verlenging nog de rode kaart.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Arne Slot heeft in een open brief afscheid genomen van Liverpool. De Nederlandse trainer, die zaterdag na twee jaar werd ontslagen, keek terug op zijn periode bij de Engelse club en bedankte de supporters, spelers, staf, clublegendes en clubleiding.
1 uur geledenMAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.
11 uur geledenZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.
11 uur geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.
12 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
15 uur geleden