Chelsea wint met scorende Ziyech ruim van Krasnodar
KRASNODAR (ANP) - Met Hakim Ziyech in de basisopstelling heeft Chelsea in de groepsfase van de Champions League gewonnen van Krasnodar. In Rusland werd het 0-4 voor de Engelsen. De doelpunten werden gemaakt door Callum Hudson-Odoi, Timo Werner, Ziyech en Christian Pulisic. Chelsea speelde de eerste wedstrijd in de groepsfase gelijk tegen Sevilla (0-0).
Ziyech stond voor de eerste keer in een officiële wedstrijd in de basis van Chelsea. De van Ajax overgenomen speler liet meteen een goede indruk achter en was bij meerdere dreigende acties voor het Russische doel betrokken. In de Premier League was de Marokkaans international tot nu toe een paar keer ingevallen, nadat hij in de voorbereiding op het seizoen geblesseerd raakte.
Na bijna een kwartier had de Londense formatie van trainer Frank Lampard een aardige kans op voorsprong te komen, maar Jorginho schoot uit een strafschop op de paal. Kort voor rust kwam Chelsea alsnog op 1-0. Hudson-Odoi schoot raak met behulp van doelman Matvei Safonov, die stevig in de fout ging. Voor de thuisclub was Tonny Vilhena eerder dichtbij de openingstreffer geweest. De oud-Feyenoorder schoot net naast.
Ongeveer een kwartier voor tijd kreeg Chelsea opnieuw een penalty. Deze keer liet Jorginho de klus over aan Werner. De Duitser, vorig seizoen nog spelend voor RB Leipzig, schoot onberispelijk raak. Ziyech besliste het duel vervolgens met een goede individuele actie, waarbij Werner tekende voor de assist. Tien minuten voor tijd werd Ziyech vervangen. In het restant zorgde Pulisic voor 0-4.
In deze groep wordt later nog Sevilla - Rennes gespeeld.
Meer uit Voetbal
HARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.
8 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.
8 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vindt het soms lastig dat hij nu op grote afstand leeft van zijn vrouw Bartina, die aan chronische borstkanker lijdt. "Soms is het best moeilijk omdat ze iedere week behandelingen heeft", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van maandag tegen Oezbekistan. "Dat is ook de reden dat ze nu deze kant niet op komt. Daar heb je contact over, dat is voor haar soms ook moeilijk."
8 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Het Nederlands elftal begint maandag grotendeels met zijn beoogde basisploeg voor het eerste WK-duel aan de vriendschappelijke interland tegen Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman wilde op een persconferentie nog niet vertellen of Memphis Depay en Jurriën Timber al uitmaken van zijn plannen.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft trainer Robin van Persie per direct ontslagen. Dat bevestigt de Rotterdamse voetbalclub, nadat eerder meerdere media daar zondag al over hadden bericht. Van Persie was sinds eind februari vorig jaar hoofdcoach van Feyenoord, dat hem tussentijds weghaalde bij sc Heerenveen om de ontslagen Brian Priske op te volgen.
10 uur geledenODENSE (ANP/RTR) - Voetballer Christian Eriksen is opnieuw in elkaar gezakt. Dat gebeurde tijdens de interland tussen Denemarken en Oekraïne in Odense. Eriksen is bij bewustzijn en maakt het, gezien de omstandigheden, goed, meldt de Deense voetbalbond.
10 uur geledenNEW JERSEY (ANP/RTR) - Brazilië kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Wesley. De rechtervleugelverdediger heeft in de oefenwedstrijd van zaterdag tegen Egypte een dijbeenblessure opgelopen, meldt de Braziliaanse voetbalbond CBF. Bondscoach Carlo Ancelotti heeft middenvelder Ederson van Atalanta opgeroepen als vervanger.
11 uur geleden