Chelsea wint met scorende Ziyech ruim van Krasnodar
KRASNODAR (ANP) - Met Hakim Ziyech in de basisopstelling heeft Chelsea in de groepsfase van de Champions League gewonnen van Krasnodar. In Rusland werd het 0-4 voor de Engelsen. De doelpunten werden gemaakt door Callum Hudson-Odoi, Timo Werner, Ziyech en Christian Pulisic. Chelsea speelde de eerste wedstrijd in de groepsfase gelijk tegen Sevilla (0-0).
Ziyech stond voor de eerste keer in een officiële wedstrijd in de basis van Chelsea. De van Ajax overgenomen speler liet meteen een goede indruk achter en was bij meerdere dreigende acties voor het Russische doel betrokken. In de Premier League was de Marokkaans international tot nu toe een paar keer ingevallen, nadat hij in de voorbereiding op het seizoen geblesseerd raakte.
Na bijna een kwartier had de Londense formatie van trainer Frank Lampard een aardige kans op voorsprong te komen, maar Jorginho schoot uit een strafschop op de paal. Kort voor rust kwam Chelsea alsnog op 1-0. Hudson-Odoi schoot raak met behulp van doelman Matvei Safonov, die stevig in de fout ging. Voor de thuisclub was Tonny Vilhena eerder dichtbij de openingstreffer geweest. De oud-Feyenoorder schoot net naast.
Ongeveer een kwartier voor tijd kreeg Chelsea opnieuw een penalty. Deze keer liet Jorginho de klus over aan Werner. De Duitser, vorig seizoen nog spelend voor RB Leipzig, schoot onberispelijk raak. Ziyech besliste het duel vervolgens met een goede individuele actie, waarbij Werner tekende voor de assist. Tien minuten voor tijd werd Ziyech vervangen. In het restant zorgde Pulisic voor 0-4.
In deze groep wordt later nog Sevilla - Rennes gespeeld.
Meer uit Voetbal
DENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
2 uur geledenSEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.
10 uur geledenAUXERRE (ANP) - Doelpuntenmaakster Wieke Kaptein houdt "kippenvel" over aan het gelijkspel van de voetbalsters in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk (1-1). "We hebben ons zo op onszelf gefocust en we zijn zo streng geweest voor onszelf. Om dan dit te presteren als team, kippenvel", zei de gelegenheidsaanvoerster van Oranje bij de NOS.
10 uur geledenAUXERRE (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink vindt dat de voetbalsters van Oranje "een hele goede uitgangspositie" hebben in de WK-kwalificatie na het 1-1-gelijkspel in Frankrijk. "We hebben nog niks, maar dit is heel erg goed voor ons", zei Veurink voor de camera van de NOS. Oranje staat na vier van de zes duels bovenaan in de groep. Alleen de groepswinnaar plaatst zich direct voor het WK van volgend jaar in Brazilië.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.
11 uur geledenAUXERRE (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben de uitwedstrijd tegen Frankrijk knap gelijkgespeeld: 1-1. Wieke Kaptein bezorgde de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Auxerre een punt door de enige kans van Oranje in de tweede helft te benutten. Daardoor houdt Nederland directe plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in Brazilië in eigen hand.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.
13 uur geleden