Chelsea wint Europese Supercup na strafschoppen
BELFAST (ANP) - Chelsea heeft voor de tweede keer in de geschiedenis de Europese Supercup gewonnen. De Londenaren versloegen in Belfast het Spaanse Villarreal. Na de reguliere speeltijd en de verlenging was de stand 1-1. Chelsea nam de strafschoppen beter en won met 6-5.
Voor Chelsea miste alleen Kai Havertz van 11 meter. Bij Villarreal ging het mis bij Aïssa Mandi en aanvoerder Raúl Albiol.
Chelsea won vorig seizoen de Champions League en Villarreal de Europa League. De vorige keer dat Chelsea de Europese Supercup binnenhaalde was in 1998, daarna verloor de club die wedstrijd drie keer waarvan twee maal na strafschoppen.
Ziyech
Hakim Ziyech speelde in de eerste helft een hoofdrol bij Chelsea. De 28-jarige oud-speler van Ajax opende in de 27e minuut de score. Havertz gaf vanaf de linkerkant laag voor, waarna Ziyech (die de bal niet goed raakte) doelman Sergio Asenjo passeerde. Ziyech bracht na die treffer met twee goede voorzetten Marcos Alonso en Kurt Zouma in staat te scoren, maar dat deden ze allebei niet.
Kort voor rust zat de wedstrijd er opeens op voor de middenvelder. Na een botsing met de Argentijnse verdediger Juan Foyth kon Ziyech vanaf de 40e minuut niet meer verder omdat hij veel pijn had aan zijn linkerbovenarm. Eerst leek er een brancard aan te pas te moeten komen, maar Ziyech kon uiteindelijk onder begeleiding zelf het veld verlaten.
Chelsea had tot dat moment de overhand. Villarreal leek in blessuretijd van de eerste helft langszij te komen, maar Alberto Moreno schoot de bal met links hard tegen de lat.
Na rust lag het initiatief bij de Spanjaarden. Gerard Moreno schoot de bal in de 52e minuut tegen de paal. Moreno profiteerde daarmee niet van een slechte uittrap van doelman Edouard Mendy, die uitgleed.
Moreno zorgde een kwartier voor tijd alsnog voor de 1-1. Na een goede combinatie met Boulaye Dia schoot de aanvaller de bal fraai binnen.
Verlenging
In de verlenging was voormalig Vitesse-speler Mason Mount, die was ingevallen, dicht bij een treffer. Zijn inzet in de 107e minuut werd gekeerd door Asenjo. Chelsea-trainer Thomas Tuchel haalde daarna Mendy naar de kant en bracht de Spaanse keeper Kepa Arrizabalaga in het veld voor de strafschoppen, zoals Louis van Gaal in de kwartfinale van het WK van 2014 Jasper Cillessen slachtofferde voor Tim Krul.
Die wissel pakte uiteindelijk goed uit, Arrizabalaga stopte twee strafschoppen en bezorgde Chelsea de winst.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NAC Breda is na een nieuwe nederlaag naar de laatste plaats in de Eredivisie gezakt. De kwakkelende ploeg van coach Carl Hoefkens verloor in eigen huis van Excelsior met 2-0. NAC speelde het overgrote deel van de wedstrijd met tien man, omdat Rio Hillen in de 12e minuut de rode kaart kreeg. Excelsior nam de drie punten dankbaar aan; het elftal van trainer Ruben den Uil klom naar de tiende plaats.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid kan voorlopig geen beroep doen op de Braziliaan Rodrygo. De aanvaller heeft een peesontsteking in zijn rechterhamstring, meldt de Spaanse voetbalclub op zijn website. Real doet geen mededeling over de duur van zijn afwezigheid, maar de aard van de blessure vraagt om een zorgvuldige behandeling.
3 uur geledenRIYAD (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo mist vrijdag ook de thuiswedstrijd van Al Nassr tegen Al Ittihad. Volgens veel media is de Portugese vedette nog steeds teleurgesteld in het staatsinvesteringsfonds PIF uit Saudi-Arabië.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Thijs Kraaijeveld definitief naar de selectie van het eerste elftal gehaald. De 18-jarige verdediger trainde al vaak mee met de ploeg van trainer Robin van Persie.
5 uur geledenTURIJN (ANP) - Perr Schuurs heeft per direct afscheid genomen van Torino. Dat meldt de nummer 13 van de Serie A op de eigen website.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie veroordeelt de bedreigingen aan het adres van directeur Dennis te Kloese van Feyenoord. "Ik vind het respectloos tegenover Dennis", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van zondag met FC Utrecht.
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Bram Nuytinck (35) keert terug in de selectie van NEC voor de Eredivisiewedstrijd tegen Heracles Almelo van zaterdag. De ervaren centrale verdediger scheurde zijn kruisband in april vorig jaar en is nu voldoende hersteld.
10 uur geleden