Chelsea wint Europese Supercup na strafschoppen
BELFAST (ANP) - Chelsea heeft voor de tweede keer in de geschiedenis de Europese Supercup gewonnen. De Londenaren versloegen in Belfast het Spaanse Villarreal. Na de reguliere speeltijd en de verlenging was de stand 1-1. Chelsea nam de strafschoppen beter en won met 6-5.
Voor Chelsea miste alleen Kai Havertz van 11 meter. Bij Villarreal ging het mis bij Aïssa Mandi en aanvoerder Raúl Albiol.
Chelsea won vorig seizoen de Champions League en Villarreal de Europa League. De vorige keer dat Chelsea de Europese Supercup binnenhaalde was in 1998, daarna verloor de club die wedstrijd drie keer waarvan twee maal na strafschoppen.
Ziyech
Hakim Ziyech speelde in de eerste helft een hoofdrol bij Chelsea. De 28-jarige oud-speler van Ajax opende in de 27e minuut de score. Havertz gaf vanaf de linkerkant laag voor, waarna Ziyech (die de bal niet goed raakte) doelman Sergio Asenjo passeerde. Ziyech bracht na die treffer met twee goede voorzetten Marcos Alonso en Kurt Zouma in staat te scoren, maar dat deden ze allebei niet.
Kort voor rust zat de wedstrijd er opeens op voor de middenvelder. Na een botsing met de Argentijnse verdediger Juan Foyth kon Ziyech vanaf de 40e minuut niet meer verder omdat hij veel pijn had aan zijn linkerbovenarm. Eerst leek er een brancard aan te pas te moeten komen, maar Ziyech kon uiteindelijk onder begeleiding zelf het veld verlaten.
Chelsea had tot dat moment de overhand. Villarreal leek in blessuretijd van de eerste helft langszij te komen, maar Alberto Moreno schoot de bal met links hard tegen de lat.
Na rust lag het initiatief bij de Spanjaarden. Gerard Moreno schoot de bal in de 52e minuut tegen de paal. Moreno profiteerde daarmee niet van een slechte uittrap van doelman Edouard Mendy, die uitgleed.
Moreno zorgde een kwartier voor tijd alsnog voor de 1-1. Na een goede combinatie met Boulaye Dia schoot de aanvaller de bal fraai binnen.
Verlenging
In de verlenging was voormalig Vitesse-speler Mason Mount, die was ingevallen, dicht bij een treffer. Zijn inzet in de 107e minuut werd gekeerd door Asenjo. Chelsea-trainer Thomas Tuchel haalde daarna Mendy naar de kant en bracht de Spaanse keeper Kepa Arrizabalaga in het veld voor de strafschoppen, zoals Louis van Gaal in de kwartfinale van het WK van 2014 Jasper Cillessen slachtofferde voor Tim Krul.
Die wissel pakte uiteindelijk goed uit, Arrizabalaga stopte twee strafschoppen en bezorgde Chelsea de winst.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Jeremie Frimpong keert na twee maanden afwezigheid terug in de wedstrijdselectie van Liverpool. Dat zei trainer Arne Slot vrijdag op een persconferentie.
45 minuten geledenNYON (ANP) - Het Europees kampioenschap voetbal voor vrouwen van afgelopen zomer heeft de clubs van de speelsters een recordbedrag van 9 miljoen euro opgeleverd. Het bedrag is een verdubbeling van het vorige EK in 2022. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
1 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - Voormalig bondscoach van de Deense en Noorse voetballers Age Hareide is op 72-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie aan Noorse media laten weten.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ speelt in de tussenronde van de Conference League tegen FC Noah uit Armenië of FC Drita uit Kosovo. Dat is duidelijk geworden nu de laatste speelronde in het hoofdtoernooi is afgewerkt.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft zich geplaatst voor de tussenronde van de Conference League. De Alkmaarders speelden in de laatste wedstrijd in het hoofdtoernooi doelpuntloos gelijk (0-0) tegen Jagiellonia Bialystok uit Polen.
13 uur geledenSPAKENBURG (ANP) - Op het veld van SV Spakenburg is donderdagavond na de wedstrijd tegen FC Twente een grote vechtpartij uitgebroken. De politie hield een persoon aan voor vernieling van een hek, aldus een woordvoerder.
13 uur geledenRIYAD (ANP) - Napoli heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. In Riyad in Saudi-Arabië versloeg de ploeg van trainer Antonio Conte AC Milan (2-0), de winnaar van de Supercup vorig seizoen.
14 uur geleden