Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chelsea wint Europese Supercup na strafschoppen

Chelsea wint Europese Supercup na strafschoppen

BELFAST (ANP) - Chelsea heeft voor de tweede keer in de geschiedenis de Europese Supercup gewonnen. De Londenaren versloegen in Belfast het Spaanse Villarreal. Na de reguliere speeltijd en de verlenging was de stand 1-1. Chelsea nam de strafschoppen beter en won met 6-5.

Voor Chelsea miste alleen Kai Havertz van 11 meter. Bij Villarreal ging het mis bij Aïssa Mandi en aanvoerder Raúl Albiol.

Chelsea won vorig seizoen de Champions League en Villarreal de Europa League. De vorige keer dat Chelsea de Europese Supercup binnenhaalde was in 1998, daarna verloor de club die wedstrijd drie keer waarvan twee maal na strafschoppen.

Ziyech

Hakim Ziyech speelde in de eerste helft een hoofdrol bij Chelsea. De 28-jarige oud-speler van Ajax opende in de 27e minuut de score. Havertz gaf vanaf de linkerkant laag voor, waarna Ziyech (die de bal niet goed raakte) doelman Sergio Asenjo passeerde. Ziyech bracht na die treffer met twee goede voorzetten Marcos Alonso en Kurt Zouma in staat te scoren, maar dat deden ze allebei niet.

Kort voor rust zat de wedstrijd er opeens op voor de middenvelder. Na een botsing met de Argentijnse verdediger Juan Foyth kon Ziyech vanaf de 40e minuut niet meer verder omdat hij veel pijn had aan zijn linkerbovenarm. Eerst leek er een brancard aan te pas te moeten komen, maar Ziyech kon uiteindelijk onder begeleiding zelf het veld verlaten.

Chelsea had tot dat moment de overhand. Villarreal leek in blessuretijd van de eerste helft langszij te komen, maar Alberto Moreno schoot de bal met links hard tegen de lat.

Na rust lag het initiatief bij de Spanjaarden. Gerard Moreno schoot de bal in de 52e minuut tegen de paal. Moreno profiteerde daarmee niet van een slechte uittrap van doelman Edouard Mendy, die uitgleed.

Moreno zorgde een kwartier voor tijd alsnog voor de 1-1. Na een goede combinatie met Boulaye Dia schoot de aanvaller de bal fraai binnen.

Verlenging

In de verlenging was voormalig Vitesse-speler Mason Mount, die was ingevallen, dicht bij een treffer. Zijn inzet in de 107e minuut werd gekeerd door Asenjo. Chelsea-trainer Thomas Tuchel haalde daarna Mendy naar de kant en bracht de Spaanse keeper Kepa Arrizabalaga in het veld voor de strafschoppen, zoals Louis van Gaal in de kwartfinale van het WK van 2014 Jasper Cillessen slachtofferde voor Tim Krul.

Die wissel pakte uiteindelijk goed uit, Arrizabalaga stopte twee strafschoppen en bezorgde Chelsea de winst.

Meer uit Voetbal

Real Madrid blijft in spoor van Barcelona met zege bij Valencia

VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.

11 uur geleden
Juventus redt in blessuretijd punt in thuisduel met Lazio

TURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.

11 uur geleden
PSG veel te sterk voor Marseille van De Lange en Timber: 5-0

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.

11 uur geleden
Koploper Internazionale boekt ruime zege bij Sassuolo

REGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.

14 uur geleden
Manchester City wint bij Liverpool na hectische slotfase

LIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.

14 uur geleden
Bayern München herpakt zich met zege op tien man van Hoffenheim

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft na twee competitieduels zonder zege weer een overwinning geboekt. De koploper van de Bundesliga was met 5-1 te sterk voor tien man van nummer 3 Hoffenheim. Topscorer Harry Kane benutte twee strafschoppen, Luis Díaz maakte een hattrick.

14 uur geleden
Bosz noemt overwinning van PSV bij Groningen 'zwaar bevochten'

GRONINGEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz noemde de zege van PSV bij FC Groningen "een zwaar bevochten overwinning". "Dat we winnen is bevredigend", zei Bosz bij ESPN na de 2-1-overwinning in de Euroborg. PSV won voor de zestiende keer op rij een uitduel in de Eredivisie.

15 uur geleden