Chelsea wint Europese Supercup na strafschoppen
BELFAST (ANP) - Chelsea heeft voor de tweede keer in de geschiedenis de Europese Supercup gewonnen. De Londenaren versloegen in Belfast het Spaanse Villarreal. Na de reguliere speeltijd en de verlenging was de stand 1-1. Chelsea nam de strafschoppen beter en won met 6-5.
Voor Chelsea miste alleen Kai Havertz van 11 meter. Bij Villarreal ging het mis bij Aïssa Mandi en aanvoerder Raúl Albiol.
Chelsea won vorig seizoen de Champions League en Villarreal de Europa League. De vorige keer dat Chelsea de Europese Supercup binnenhaalde was in 1998, daarna verloor de club die wedstrijd drie keer waarvan twee maal na strafschoppen.
Ziyech
Hakim Ziyech speelde in de eerste helft een hoofdrol bij Chelsea. De 28-jarige oud-speler van Ajax opende in de 27e minuut de score. Havertz gaf vanaf de linkerkant laag voor, waarna Ziyech (die de bal niet goed raakte) doelman Sergio Asenjo passeerde. Ziyech bracht na die treffer met twee goede voorzetten Marcos Alonso en Kurt Zouma in staat te scoren, maar dat deden ze allebei niet.
Kort voor rust zat de wedstrijd er opeens op voor de middenvelder. Na een botsing met de Argentijnse verdediger Juan Foyth kon Ziyech vanaf de 40e minuut niet meer verder omdat hij veel pijn had aan zijn linkerbovenarm. Eerst leek er een brancard aan te pas te moeten komen, maar Ziyech kon uiteindelijk onder begeleiding zelf het veld verlaten.
Chelsea had tot dat moment de overhand. Villarreal leek in blessuretijd van de eerste helft langszij te komen, maar Alberto Moreno schoot de bal met links hard tegen de lat.
Na rust lag het initiatief bij de Spanjaarden. Gerard Moreno schoot de bal in de 52e minuut tegen de paal. Moreno profiteerde daarmee niet van een slechte uittrap van doelman Edouard Mendy, die uitgleed.
Moreno zorgde een kwartier voor tijd alsnog voor de 1-1. Na een goede combinatie met Boulaye Dia schoot de aanvaller de bal fraai binnen.
Verlenging
In de verlenging was voormalig Vitesse-speler Mason Mount, die was ingevallen, dicht bij een treffer. Zijn inzet in de 107e minuut werd gekeerd door Asenjo. Chelsea-trainer Thomas Tuchel haalde daarna Mendy naar de kant en bracht de Spaanse keeper Kepa Arrizabalaga in het veld voor de strafschoppen, zoals Louis van Gaal in de kwartfinale van het WK van 2014 Jasper Cillessen slachtofferde voor Tim Krul.
Die wissel pakte uiteindelijk goed uit, Arrizabalaga stopte twee strafschoppen en bezorgde Chelsea de winst.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - Oranje-international Donyell Malen verruilt Aston Villa op huurbasis voor AS Roma. De nummer 5 van de Serie A heeft een koopoptie opgenomen in de overeenkomst van de 26-jarige aanvaller. Dat meldt de Italiaanse club op de eigen website.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - FC Volendam heeft in de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker voor een verrassing gezorgd. De Noord-Hollanders waren op Het Kasteel te sterk voor Sparta Rotterdam: 1-2.
11 uur geledenCOMO (ANP) - AC Milan heeft de achterstand op koploper Internazionale in de Italiaanse voetbalcompetitie weer tot 3 punten verkleind. Het elftal van trainer Massimiliano Allegri won na een achterstand bij Como: 1-3. Milan speelde de twee vorige competitieduels gelijk, tegen Genoa (1-1) en Fiorentina (1-1).
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De Friezen wonnen in het Abe Lenstra Stadion met 3-1 van RKC Waalwijk, de huidige nummer 10 uit de eerste divisie. Vorig seizoen verloor Heerenveen in de achtste finales van de amateurs van Quick Boys.
13 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA is in de ogen van voormalig UEFA-voorzitter Michel Platini de voorbije jaren "meer een autocraat geworden". Dat zegt de Fransman in een interview met de Britse krant The Guardian.
15 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.
16 uur geledenISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.
17 uur geleden