Chelsea wint bij Lille en gaat verder in Champions League
VILLENEUVE-D'ASCQ (ANP) - Chelsea heeft de kwartfinales van de Champions League bereikt. De geplaagde formatie van de Duitse trainer Thomas Tuchel won in Frankrijk bij Lille, 1-2. Chelsea had de thuiswedstrijd al met 2-0 gewonnen.
Halverwege was het gelijk, 1-1. Burak Yilmaz zette Lille op voorsprong uit een strafschop. Christian Pulisic zorgde voor de 1-1. Na de hervatting kwam Chelsea op voorsprong door César Azpilicueta.
De Nederlandse verdediger Sven Botman viel kort na rust geblesseerd uit bij Lille. Hakim Ziyech viel in de slotfase in bij Chelsea.
De situatie van Chelsea is verre van rooskleuring. De Russische eigenaar van de club, Roman Abramovitsj, is op een Britse sanctielijst gezet wegens de inval in Oekraïne. Daardoor heeft Chelsea te maken met tal van ingrijpende restricties.
Meer uit Voetbal
DUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.
3 uur geledenGOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.
7 uur geledenCARDIFF (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil strengere regels voor voetballers die hun mond bedekken als ze praten. "Als een speler zijn mond bedekt en iets zegt, en dat heeft een racistisch gevolg, dan moet hij van het veld worden gestuurd", zei Infantino zondag tegen Sky News bij een vergadering van de IFAB, het orgaan dat de regels in het voetbal opstelt.
11 uur geleden