Chelsea wacht in Abu Dhabi op trainer Tuchel en keeper Mendy
ABU DHABI (ANP) - Chelsea heeft 23 spelers meegenomen naar Abu Dhabi voor het WK voor clubs. De Engelse club vloog zondag zonder Thomas Tuchel naar het emiraat. De Duitser testte positief op het coronavirus en ontbrak daardoor zaterdag al in de FA Cup-wedstrijd tegen Plymouth Argyle, die Chelsea pas na verlenging won (2-1).
Aanvoerder César Azpilicueta en middenvelder Mason Mount vielen tegen de derdeklasser geblesseerd uit en ook Hakim Ziyech hield fysieke problemen over aan het duel. Zij stapten zondag wel allemaal in het vliegtuig naar Abu Dhabi.
Keeper Édouard Mendy sluit later aan bij de selectie van de winnaar van de Champions League. Mendy speelt zondagavond in Kameroen met Senegal de finale van het toernooi om de Afrika Cup tegen Egypte. Chelsea start het WK woensdag in de halve finales, drie dagen later zijn de finale en de wedstrijd om het brons. Het is onduidelijk of Tuchel zijn ploeg nog kan leiden in Abu Dhabi. "We weten niet wanneer Thomas er is, hij volgt de overheidsregels en zit in isolatie", aldus zijn assistent Arno Michels.
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
1 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda neemt na de degradatie afscheid van assistent-trainer Tomasz Kaczmarek, keeperstrainer Gabor Babos en aanvalstrainer Matthew Amoah. Dat maakte de club dinsdag bekend.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II-fans blijven niet welkom bij de finale van de play-offs om promotie/degradatie zaterdag bij FC Volendam. De gemeente Edam-Volendam houdt vast aan dat besluit van maandag na eerdere ongeregeldheden. Na aandringen van het competitiebestuur betaald voetbal ging de gemeente wel akkoord met uitfans bij het play-offduel tussen Ajax en FC Groningen, dat donderdag in hetzelfde stadion wordt gespeeld.
3 uur geledenGLASGOW (ANP) - Schotland heeft een ervaren selectie opgeroepen voor de eerste WK-deelname in 28 jaar. Een aanzienlijk deel van de selectie was al geboren toen Schotland in 1998 in Frankrijk niet verder kwam dan de groepsfase. De Schotten bereikten dit WK door in een enerverende kwalificatiewedstrijd met Denemarken af te rekenen.
4 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Fans van FC Groningen zijn donderdag toch welkom bij het play-offduel met Ajax in Volendam. Dat heeft de burgemeester van Volendam besloten, meldt FC Groningen op de website. Maandag had de gemeente Edam-Volendam nog bekendgemaakt dat er vanwege eerdere ongeregeldheden geen uitfans welkom waren, maar daar was zowel FC Groningen als voetbalbond KNVB het niet mee eens.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keept bij Duitsland tijdens het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat verrassende besluit heeft bondscoach Julian Nagelsmann genomen, meldt de Duitse krant Bild. Neuer (40) nam na het EK van 2024 in eigen land afscheid van de nationale ploeg en speelde sindsdien geen interland meer.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.
17 uur geleden