
Chelsea wacht in Abu Dhabi op trainer Tuchel en keeper Mendy
ABU DHABI (ANP) - Chelsea heeft 23 spelers meegenomen naar Abu Dhabi voor het WK voor clubs. De Engelse club vloog zondag zonder Thomas Tuchel naar het emiraat. De Duitser testte positief op het coronavirus en ontbrak daardoor zaterdag al in de FA Cup-wedstrijd tegen Plymouth Argyle, die Chelsea pas na verlenging won (2-1).
Aanvoerder César Azpilicueta en middenvelder Mason Mount vielen tegen de derdeklasser geblesseerd uit en ook Hakim Ziyech hield fysieke problemen over aan het duel. Zij stapten zondag wel allemaal in het vliegtuig naar Abu Dhabi.
Keeper Édouard Mendy sluit later aan bij de selectie van de winnaar van de Champions League. Mendy speelt zondagavond in Kameroen met Senegal de finale van het toernooi om de Afrika Cup tegen Egypte. Chelsea start het WK woensdag in de halve finales, drie dagen later zijn de finale en de wedstrijd om het brons. Het is onduidelijk of Tuchel zijn ploeg nog kan leiden in Abu Dhabi. "We weten niet wanneer Thomas er is, hij volgt de overheidsregels en zit in isolatie", aldus zijn assistent Arno Michels.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De bekerfinale bij de vrouwen tussen FC Twente en PSV wordt zaterdag niet voor een uitverkocht stadion gespeeld. Volgens de KNVB zijn er circa 3500 kaartjes verkocht voor het duel tussen de nummer 1 en 2 van de Vrouwen Eredivisie in Het Kasteel van Sparta. Daar is plaats voor 11.000 toeschouwers. Beide ploegen reizen pas op de dag van de eindstrijd af naar Rotterdam. De aftrap is om 14.00 uur.
44 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV moet zondag winnen bij Feyenoord om kans te blijven houden op de landstitel. Trainer Peter Bosz kent het belang van de topper in de Eredivisie.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Francesco Farioli voelt geen extra druk nu Ajax zondag voor de 37e keer kampioen van Nederland kan worden. "Ik heb de druk gevoeld om Ajax terug te brengen naar de Champions League", vertelde de 36-jarige Italiaan op een persconferentie op het trainingscomplex De Toekomst van de koploper van de Eredivisie. "Dat is gelukt. Nu willen we ons ook voor de groepsfase van dat toernooi plaatsen en zo hoog mogelijk eindigen."
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nummer 3 Feyenoord kan zondag bij winst op nummer 2 PSV het gat op de ranglijst met de Eindhovenaren verkleinen tot 2 punten. Trainer Robin van Persie had op de persconferentie goed nieuws over Calvin Stengs. Hij keert na een enkelblessure terug in de wedstrijdselectie.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oliver Edvardsen komt dit seizoen niet meer in actie voor Ajax. De linksbuiten heeft een blessure opgelopen op een training en mist de resterende duels met NEC, FC Groningen en FC Twente.
2 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Xabi Alonso heeft zijn vertrek bij Bayer Leverkusen bevestigd. De Spaanse oefenmeester deed dat tijdens de persconferentie voor het competitieduel met Borussia Dortmund.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Eredivisieclub AZ heeft het contract van trainer Maarten Martens opengebroken en verlengd tot de zomer van 2028. De Alkmaarders laten ook weten dat de overige stafleden langer blijven, onder wie assistenten Kenneth Goudmijn, Jan Sierksma en Robert Franssen.
3 uur geleden