Chelsea vindt duel met Liverpool van doorslaggevende betekenis
LONDEN (ANP) - Volgens Chelsea kan het duel met Liverpool donderdagavond in de Premier League wel eens doorslaggevend zijn voor een plaats bij de eerste vier in de eindstand. "Voor beide elftallen zal het resultaat een enorme positieve impact hebben", zegt Thomas Tuchel, de Duitse trainer van de Londenaren.
De eerste vier plaatsen in de Premier League zijn goed voor deelname aan de Champions League. Beide grootmachten, die elkaar op Anfield treffen, zijn inmiddels ver achteropgeraakt bij koploper Manchester City. "De concurrentie voor de overige topplaatsen is groot", zegt Tuchel. "Elke wedstrijd telt, maar deze telt volgens mij in het bijzonder."
Sinds de komst van Tuchel, als opvolger van de ontslagen Frank Lampard, gaat het beter met Chelsea. Liverpool, regerend kampioen, is mede als gevolg van de vele blessures nog steeds wisselvallig. "De laatste wedstrijden hebben we veerkracht en inzet getoond", zegt Tuchel. "Dat hebben we bij Liverpool ook hard nodig."
In het duel spelen mogelijk ook oud-PSV'er Georginio Wijnaldum (Liverpool) en voormalig Ajacied Hakim Ziyech tegen elkaar.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Real Oviedo gewonnen. Gonzalo García en Jude Bellingham maakten de doelpunten voor de thuisploeg (2-0).
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk gaat zonder Eduardo Camavinga naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De middenvelder van Real Madrid maakt geen deel uit van de selectie van bondscoach Didier Deschamps.
6 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Carlo Ancelotti blijft tot en met het WK van 2030 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Brazilië. De voetbalbond van de vijfvoudig wereldkampioen heeft het contract van de 66-jarige Italiaan nog voor de mondiale eindronde van volgende maand in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verlengd.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Doelman Kjell Scherpen heeft met Union Sint-Gillis de Belgische beker gewonnen. Hij versloeg met zijn ploeg Anderlecht in de finale (3-1). Mohammed Fuseini en Kevin Rodriguez scoorden in de verlenging in het Koning Boudewijnstadion in Brussel.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.
16 uur geleden