Chelsea viert rentree van Lukaku met uitzege op Arsenal
LONDEN (ANP) - Chelsea heeft de rentree van Romelu Lukaku met een uitzege op Arsenal gevierd (0-2). De Belgische spits, overgekomen van Internazionale, tekende voor de openingstreffer. Reece James, de aangever van de 0-1, maakte nog voor rust de 0-2.
Lukaku vierde zijn eerste competitietreffer voor de club uit Londen die hij zeven jaar geleden verliet. Chelsea is na twee speelronden nog zonder puntenverlies, net als Tottenham Hotspur, Liverpool en Brighton & Hove Albion. Arsenal, de nummer 8 van vorig seizoen, is nog puntloos.
Arsenal miste Alexandre Lacazette vanwege een positieve coronatest. Aanwinst Martin Ødegaard was nog niet speelgerechtigd. Pierre-Emerick Aubameyang is hersteld van corona maar kon maar een half uur spelen. Trainer Mikel Arteta komt door de nederlaag steeds meer onder druk te staan. Gelet op het krachtsverschil tussen beide ploegen had de nederlaag van zijn ploeg hoger kunnen uitvallen. Zo schoot Lukaku nog op de lat.
Hakim Ziyech, hersteld van een schouderblessure, viel in de 82e minuut in bij Chelsea.
Meer uit Voetbal
HARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.
3 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.
4 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vindt het soms lastig dat hij nu op grote afstand leeft van zijn vrouw Bartina, die aan chronische borstkanker lijdt. "Soms is het best moeilijk omdat ze iedere week behandelingen heeft", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van maandag tegen Oezbekistan. "Dat is ook de reden dat ze nu deze kant niet op komt. Daar heb je contact over, dat is voor haar soms ook moeilijk."
4 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Het Nederlands elftal begint maandag grotendeels met zijn beoogde basisploeg voor het eerste WK-duel aan de vriendschappelijke interland tegen Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman wilde op een persconferentie nog niet vertellen of Memphis Depay en Jurriën Timber al uitmaken van zijn plannen.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft trainer Robin van Persie per direct ontslagen. Dat bevestigt de Rotterdamse voetbalclub, nadat eerder meerdere media daar zondag al over hadden bericht. Van Persie was sinds eind februari vorig jaar hoofdcoach van Feyenoord, dat hem tussentijds weghaalde bij sc Heerenveen om de ontslagen Brian Priske op te volgen.
5 uur geledenODENSE (ANP/RTR) - Voetballer Christian Eriksen is opnieuw in elkaar gezakt. Dat gebeurde tijdens de interland tussen Denemarken en Oekraïne in Odense. Eriksen is bij bewustzijn en maakt het, gezien de omstandigheden, goed, meldt de Deense voetbalbond.
6 uur geledenNEW JERSEY (ANP/RTR) - Brazilië kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Wesley. De rechtervleugelverdediger heeft in de oefenwedstrijd van zaterdag tegen Egypte een dijbeenblessure opgelopen, meldt de Braziliaanse voetbalbond CBF. Bondscoach Carlo Ancelotti heeft middenvelder Ederson van Atalanta opgeroepen als vervanger.
7 uur geleden