Chelsea verspeelt punten bij debuut trainer Tuchel
LONDEN (ANP) - Voor het eerst onder leiding van de net benoemde Duitse trainer Thomas Tuchel heeft Chelsea opnieuw punten verspeeld. De Londense club kwam op eigen veld tegen Wolverhampton Wanderers niet verder dan 0-0. Chelsea heeft 11 punten achterstand op koploper Manchester City.
Toch had hij genoten, zei Tuchel. "We hebben een enorme inzet getoond, gevoetbald met passie en er alles aangedaan om te winnen. Ook kwalitatief hebben we goed gespeeld. De organisatie was goed, we veroverden steeds snel de bal en hebben de kans gehad om te winnen. Ik kan niet wachten om echt met dit elftal aan de slag te gaan."
Na een minuut of twintig zorgde Hakim Ziyech voor het eerste gevaar voor Chelsea. Het schot van de oud-Ajacied werd echter gekeerd door doelman Rui Patríc, die vlak voor rust een inzet van Antonio Rüdiger onschadelijk maakte.
Hakim Ziyech
Ziyech was meteen opgesteld door de nieuwe coach, die zijn landgenoot Timo Werner op de bank zette. Daar zat ook oud-Vitessenaar Mason Mount. Ziyech speelde meer vanaf het midden dan in zijn voorgaande duels bij de Londense club. Tuchel zei dat er aan zijn keuzes niet te veel waarde moest worden gehecht. "Ik moest na een training de opstelling maken, dat is eigenlijk niet fair naar de spelers toe."
Vanwege tegenvallende resultaten had Chelsea trainer en oud-speler Frank Lampard, een icoon bij de club, weggestuurd. Tuchel was een maand geleden ontslagen bij Paris Saint-Germain, waarmee hij twee keer Frans kampioen werd en vorig seizoen nog in de finale van de Champions League stond.
Ki-Jana Hoever kwam meteen na rust in het veld bij de Wolves.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool kan de komende weken geen beroep doen op Cody Gakpo. De Oranje-international kampt met een blessure. Dat meldde Slot een dag voor de uitwedstrijd in de Champions League bij Internazionale. Gakpo reisde niet mee met de ploeg naar Milaan.
3 uur geledenZÜRICH (ANP) - Alle wedstrijden tijdens het WK voetbal van volgend jaar worden twee keer onderbroken voor drinkpauzes. Dat maakte wereldvoetbalbond FIFA maandag bekend. De pauzes duren drie minuten en vinden in elke helft na 22 minuten plaats.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Vedette Mohamed Salah ontbreekt in de selectie van Liverpool voor het duel met Internazionale in de Champions League. De 33-jarige Egyptenaar had kritiek geuit op trainer Arne Slot en de club nadat hij bij de afgelopen wedstrijden op de reservebank moest zitten. Ook Cody Gakpo ontbreekt in de selectie van Liverpool.
8 uur geledenZEIST (ANP) - De Eredivisie CV en Coöperatie Eerste Divisie hebben een oproep gedaan aan de overheid, politie en het Openbaar Ministerie om daders bij ernstige ongeregeldheden strafrechtelijk te vervolgen. De clubs uit het betaald voetbal zijn het er "unaniem" over eens dat er strenger gestraft moet worden. "De huidige sancties zijn niet afschrikwekkend genoeg."
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim kan woensdag in de uitwedstrijd tegen Qarabag FK in de Champions League niet beschikken over Josip Sutalo, Kenneth Taylor en Wout Weghorst. Het drietal is niet fit genoeg om mee te reizen naar Azerbeidzjan, meldt de Amsterdamse club. Ook James McConnell, Gerald Alders en Steven Berghuis blijven achter in Nederland.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Serdar Gözübüyük leidt de Klassieker Ajax - Feyenoord. De Eredivisiewedstrijd in de Johan Cruijff ArenA staat voor zondag om 14.30 uur op het programma.
9 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan de komende twee wedstrijden niet beschikken over Justin Hubner. De verdediger kreeg zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Ajax (1-3) als invaller een rode kaart voor een harde tackle op Rayane Bounida.
10 uur geleden