Chelsea verspeelt diep in blessuretijd zege op Spurs
LONDEN (ANP) - Chelsea heeft diep in blessuretijd een thuiszege op Tottenham Hotspur verspeeld. Harry Kane bezorgde de bezoekers in de 96e minuut alsnog een punt (2-2).
Chelsea kwam in de 19e minuut op voorsprong dankzij twee aanwinsten. Kalidou Koulibaly, overgekomen van Napoli, opende de score. Hij werd goed aangespeeld door Marc Cucurella, die het afgelopen seizoen nog voor Brighton & Hove Albion speelde. Pierre-Emile Højbjerg maakte gelijk voor de Spurs.
Reece James zette Chelsea opnieuw op voorsprong, op aangeven van de van Manchester City overgekomen Raheem Sterling. Die treffer leek lang voldoende voor de zege, totdat Kane doel trof. Hakim Ziyech zat de hele wedstrijd op de bank bij Chelsea.
Trainers Thomas Tuchel (Chelsea) en Antonio Conte (Spurs) kregen een rode kaart. Beide coaches hadden het tijdens de wedstrijd al voortdurend met elkaar aan de stok. De scheidsrechter greep in toen ze na het duel bijna met elkaar op de vuist gingen. Conte was van 2016 tot en 2018 hoofdtrainer van Chelsea.
"Ik heb helemaal geen problemen met Conte", zei Tuchel na de wedstrijd. "Ik wilde hem een hand geven en toen ging het fout." Conte wilde weinig woorden aan het incident vuil maken. "Ik denk dat we goed zijn weggekomen", analyseerde hij. "Want Chelsea was wel de betere ploeg."
Manchester City en Arsenal zijn na twee speelronden de enige clubs zonder puntenverlies in de Premier League.
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.
3 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.
3 uur geledenANTALYA (ANP) - Het Iraanse voetbalelftal heeft zijn basiskamp tijdens het komende WK niet in de Verenigde Staten, maar in Mexico. Voor die verplaatsing heeft de nationale voetbalbond naar eigen zeggen toestemming gekregen van wereldvoetbalbond FIFA. De officiële reden is dat het Mexicaanse Tijuana dichter bij Los Angeles ligt, waar Iran het opneemt tegen Nieuw-Zeeland en België. De verplaatsing maakt de visumaanvragen ook makkelijker.
3 uur geledenOSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Hull City heeft op Wembley de finale van de play-offs om promotie naar de Premier League gewonnen van Middlesbrough: 1-0. Dat levert de nummer 6 van de Championship enkele honderden miljoenen euro's op aan televisiegelden en andere commerciële inkomsten die horen bij het uitkomen op het hoogste Engelse niveau.
6 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II is na een jaar terug in de Eredivisie. De ploeg van trainer John Stegeman won de finale van de play-offs om promotie/degradatie na strafschoppen van FC Volendam. De stand na verlenging was 2-1 voor de Tilburgers. FC Volendam, dat woensdag het eerste duel in Tilburg met 2-1 had gewonnen, degradeert daardoor na een jaar weer van het hoogste niveau.
6 uur geleden