Chelsea verslaat United en treft Arsenal in finale van FA Cup
LONDEN (ANP) - Chelsea heeft zich geplaatst voor de finale van de FA Cup. De club was op een leeg Wembley veel effectiever dan Manchester United (3-1).
Chelsea stuit op 1 augustus in de eindstrijd van het belangrijkste Engelse bekertoernooi op Arsenal, dat zaterdag al Manchester City de baas was (2-0). Beide clubs troffen elkaar vorig jaar ook in de finale van de Europa League. Chelsea versloeg Arsenal toen met 4-1.
Chelsea kwam in de elfde minuut van de blessuretijd op voorsprong. Olivier Giroud scoorde op aangeven van César Azpilicueta, Het spel lag in de eerste helft lang stil vanwege een hoofdblessure van Eric Bailly, de verdediger van United uit Ivoorkust.
Openingsfase
Mason Mount, oud-speler van Vitesse, tekende in de openingsfase van de tweede helft voor 2-0. Doelman David de Gea mocht zich dat doelpunt aanrekenen. Hij liet de bal zo maar langs zijn handen glippen. De Spaanse keeper werd ook nog gepasseerd door zijn ongelukkige ploeggenoot Harry Maguire, die een inzet van Antonio Rüdiger in zijn eigen doel werkte.
Bruno Fernandes benutte in de 85e minuut nog een strafschop voor Manchester United. Hij mocht vanaf elf meter aanleggen omdat zijn ploeggenoot Callum Hudson-Odoi aanvaller Anthony Martial van United had gevloerd. De Nederlandse verdediger Timothy Fosu-Mensah kwam na 79 minuten als invaller in het veld voor United.
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.
5 uur geledenBERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.
5 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.
6 uur geledenANTALYA (ANP) - Het Iraanse voetbalelftal heeft zijn basiskamp tijdens het komende WK niet in de Verenigde Staten, maar in Mexico. Voor die verplaatsing heeft de nationale voetbalbond naar eigen zeggen toestemming gekregen van wereldvoetbalbond FIFA. De officiële reden is dat het Mexicaanse Tijuana dichter bij Los Angeles ligt, waar Iran het opneemt tegen Nieuw-Zeeland en België. De verplaatsing maakt de visumaanvragen ook makkelijker.
6 uur geledenOSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Hull City heeft op Wembley de finale van de play-offs om promotie naar de Premier League gewonnen van Middlesbrough: 1-0. Dat levert de nummer 6 van de Championship enkele honderden miljoenen euro's op aan televisiegelden en andere commerciële inkomsten die horen bij het uitkomen op het hoogste Engelse niveau.
8 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II is na een jaar terug in de Eredivisie. De ploeg van trainer John Stegeman won de finale van de play-offs om promotie/degradatie na strafschoppen van FC Volendam. De stand na verlenging was 2-1 voor de Tilburgers. FC Volendam, dat woensdag het eerste duel in Tilburg met 2-1 had gewonnen, degradeert daardoor na een jaar weer van het hoogste niveau.
9 uur geleden