Chelsea verslaat United en treft Arsenal in finale van FA Cup
LONDEN (ANP) - Chelsea heeft zich geplaatst voor de finale van de FA Cup. De club was op een leeg Wembley veel effectiever dan Manchester United (3-1).
Chelsea stuit op 1 augustus in de eindstrijd van het belangrijkste Engelse bekertoernooi op Arsenal, dat zaterdag al Manchester City de baas was (2-0). Beide clubs troffen elkaar vorig jaar ook in de finale van de Europa League. Chelsea versloeg Arsenal toen met 4-1.
Chelsea kwam in de elfde minuut van de blessuretijd op voorsprong. Olivier Giroud scoorde op aangeven van César Azpilicueta, Het spel lag in de eerste helft lang stil vanwege een hoofdblessure van Eric Bailly, de verdediger van United uit Ivoorkust.
Openingsfase
Mason Mount, oud-speler van Vitesse, tekende in de openingsfase van de tweede helft voor 2-0. Doelman David de Gea mocht zich dat doelpunt aanrekenen. Hij liet de bal zo maar langs zijn handen glippen. De Spaanse keeper werd ook nog gepasseerd door zijn ongelukkige ploeggenoot Harry Maguire, die een inzet van Antonio Rüdiger in zijn eigen doel werkte.
Bruno Fernandes benutte in de 85e minuut nog een strafschop voor Manchester United. Hij mocht vanaf elf meter aanleggen omdat zijn ploeggenoot Callum Hudson-Odoi aanvaller Anthony Martial van United had gevloerd. De Nederlandse verdediger Timothy Fosu-Mensah kwam na 79 minuten als invaller in het veld voor United.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Marokko speelt zondag de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Het gastland won woensdagavond in Rabat na strafschoppen (4-2) van Nigeria. Doelman Yassine Bounou was met twee gestopte penalty's de held van Marokko.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.
12 uur geledenALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.
12 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.
12 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - PSV heeft met een 4-1-overwinning tegen FC Den Bosch de kwartfinale van de KNVB-beker bereikt. De kampioen van Nederland kwam in Stadion De Vliert geen moment in de problemen tegen de huidige nummer 7 van de eerste divisie.
12 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft voor de derde keer op rij gelijkgespeeld in de Serie A. De regerend kampioen kwam in Napels niet verder dan 0-0 tegen Parma. Vorige week speelde de nummer 3 van Italië gelijk tegen Hellas Verona (2-2) en Internazionale (2-2).
15 uur geledenTANGER (ANP) - Senegal staat zondag in de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van Teranga' wonnen woensdag in Tanger in de halve finale met 1-0 van Egypte. Senegal speelt in de eindstrijd tegen de winnaar van de wedstrijd tussen gastland Marokko en Nigeria. Die twee landen spelen woensdagavond tegen elkaar in Rabat.
15 uur geleden