Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chelsea verslaat United en treft Arsenal in finale van FA Cup

Chelsea verslaat United en treft Arsenal in finale van FA Cup

LONDEN (ANP) - Chelsea heeft zich geplaatst voor de finale van de FA Cup. De club was op een leeg Wembley veel effectiever dan Manchester United (3-1).

Chelsea stuit op 1 augustus in de eindstrijd van het belangrijkste Engelse bekertoernooi op Arsenal, dat zaterdag al Manchester City de baas was (2-0). Beide clubs troffen elkaar vorig jaar ook in de finale van de Europa League. Chelsea versloeg Arsenal toen met 4-1.

Chelsea kwam in de elfde minuut van de blessuretijd op voorsprong. Olivier Giroud scoorde op aangeven van César Azpilicueta, Het spel lag in de eerste helft lang stil vanwege een hoofdblessure van Eric Bailly, de verdediger van United uit Ivoorkust.

Openingsfase

Mason Mount, oud-speler van Vitesse, tekende in de openingsfase van de tweede helft voor 2-0. Doelman David de Gea mocht zich dat doelpunt aanrekenen. Hij liet de bal zo maar langs zijn handen glippen. De Spaanse keeper werd ook nog gepasseerd door zijn ongelukkige ploeggenoot Harry Maguire, die een inzet van Antonio Rüdiger in zijn eigen doel werkte.

Bruno Fernandes benutte in de 85e minuut nog een strafschop voor Manchester United. Hij mocht vanaf elf meter aanleggen omdat zijn ploeggenoot Callum Hudson-Odoi aanvaller Anthony Martial van United had gevloerd. De Nederlandse verdediger Timothy Fosu-Mensah kwam na 79 minuten als invaller in het veld voor United.

Meer uit Voetbal

KNVB en grote steden werken aan meer ruimte voor amateurvoetbal

ZEIST (ANP) - De KNVB wil samen met de zes grootste Nederlandse gemeenten zorgen dat velden voor amateurvoetbal beter worden benut. Door de groei van steden is de beschikbare ruimte beperkt en staat deze onder druk, ziet de voetbalbond. Met 'Elk veld telt - Samen voor voetbal' wil de bond samen met Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Eindhoven en Groningen onder meer de capaciteit vergroten.

3 minuten geleden
Voetballer Chery per direct weer speelgerechtigd voor NEC

NIJMEGEN (ANP) - NEC meldt dat aanvoerder Tjaronn Chery per direct weer inzetbaar is voor de club. De aanvaller van de Nijmeegse club heeft toestemming gekregen nadat er een oplossing is gevonden in de zogenoemde paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. Het gaat hierbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die kinderen met een Nederlandse nationaliteit hebben.

28 minuten geleden
Internationals met Nederlandse kinderen snel weer in actie

DEN HAAG (ANP) - Voor een aantal Surinaamse of Indonesische internationals is er zo'n snelle oplossing in de zogenoemde paspoortkwestie mogelijk dat ze dit weekend gewoon in actie kunnen komen. Dat heeft een woordvoerder van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) aan het ANP laten weten. Het gaat daarbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die kinderen met Nederlandse nationaliteit hebben.

1 uur geleden
Coach Slegers met Arsenal naar halve finales Champions League

LONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.

16 uur geleden
Aanvaller Isak sluit aan bij training Liverpool na kuitbeenbreuk

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot kan donderdag spits Alexander Isak weer verwelkomen op het trainingsveld. De Zweedse international sluit voor de eerste keer aan bij de groepstraining na een kuitbeenbreuk. De dure zomeraankoop liep de blessure in december op bij een tackle van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven.

20 uur geleden
KNVB: clubs en spelers verantwoordelijk bij paspoortenkwestie

ZEIST (ANP) - De KNVB begrijpt dat er bij clubs in het betaald voetbal zorgen bestaan over spelers die mogelijk niet meer over de Nederlandse nationaliteit beschikken omdat ze voor een ander land hebben gekozen, maar wijst naar de bestuurders en de voetballers. "Wij begrijpen dat dit impact heeft op clubs en spelers", zegt een woordvoerder van de voetbalbond in antwoord op vragen van het ANP. "Spelers zijn zelf verantwoordelijk om een wijziging in hun nationaliteit te melden bij de bevoegde instanties, en clubs zijn verantwoordelijk om spelers op te stellen waarvan zij hebben vastgesteld dat zij speelgerechtigd zijn."

20 uur geleden
Duel FC Den Bosch uitgesteld door voedselvergiftiging selectie

DEN BOSCH (ANP) - De selectie van FC Den Bosch is getroffen door een voedselvergiftiging. De Brabanders hebben te weinig spelers die fit genoeg zijn om te kunnen voetballen. Om die reden is het duel in de eerste divisie van komende vrijdag tegen Jong FC Utrecht uitgesteld. De KNVB heeft al een nieuwe datum vastgesteld; de wedstrijd wordt ingehaald op maandag 20 april.

21 uur geleden