Chelsea verslaat United en treft Arsenal in finale van FA Cup
LONDEN (ANP) - Chelsea heeft zich geplaatst voor de finale van de FA Cup. De club was op een leeg Wembley veel effectiever dan Manchester United (3-1).
Chelsea stuit op 1 augustus in de eindstrijd van het belangrijkste Engelse bekertoernooi op Arsenal, dat zaterdag al Manchester City de baas was (2-0). Beide clubs troffen elkaar vorig jaar ook in de finale van de Europa League. Chelsea versloeg Arsenal toen met 4-1.
Chelsea kwam in de elfde minuut van de blessuretijd op voorsprong. Olivier Giroud scoorde op aangeven van César Azpilicueta, Het spel lag in de eerste helft lang stil vanwege een hoofdblessure van Eric Bailly, de verdediger van United uit Ivoorkust.
Openingsfase
Mason Mount, oud-speler van Vitesse, tekende in de openingsfase van de tweede helft voor 2-0. Doelman David de Gea mocht zich dat doelpunt aanrekenen. Hij liet de bal zo maar langs zijn handen glippen. De Spaanse keeper werd ook nog gepasseerd door zijn ongelukkige ploeggenoot Harry Maguire, die een inzet van Antonio Rüdiger in zijn eigen doel werkte.
Bruno Fernandes benutte in de 85e minuut nog een strafschop voor Manchester United. Hij mocht vanaf elf meter aanleggen omdat zijn ploeggenoot Callum Hudson-Odoi aanvaller Anthony Martial van United had gevloerd. De Nederlandse verdediger Timothy Fosu-Mensah kwam na 79 minuten als invaller in het veld voor United.
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag is weer een stap dichter bij de titel in de eerste divisie gekomen. De koploper won ook de thuiswedstrijd tegen FC Eindhoven (4-0). Daryl van Mieghem, Steven van der Sloot, Jesse Bal en Nigel Thomas maakten de doelpunten.
22 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/RTR) - Harry Kane is naar verwachting speelklaar bij Bayern München in de kwartfinale van de Champions League tegen Real Madrid. De Engelse aanvaller trainde maandag mee met de groep in de laatste sessie voorafgaand aan de eerste wedstrijd in Spanje op dinsdag. Bayern meldde op zijn website alleen de afwezigheid van de geblesseerde Sven Ulreich.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.
22 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.
22 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.
22 uur geleden