Chelsea verslaat Spurs opnieuw in League Cup en bereikt finale
LONDEN (ANP) - Chelsea heeft Tottenham Hotspur ook in de tweede wedstrijd van de halve finale van de League Cup verslagen. Na de 2-0 op eigen veld werd het in het Tottenham Hotspur Stadium 1-0 voor de ploeg van trainer Thomas Tuchel.
De Duitse verdediger Antonio Rüdiger kopte na ruim een kwartier raak uit een corner. De Italiaanse Tottenham-keeper Pierluigi Gollini zag er bij het uitkomen niet overtuigend uit en miste de bal.
In de slotfase werd het duel tijdelijk stilgelegd wegens "een medisch noodgeval" op de tribune. Na een paar minuten werd de wedstrijd hervat.
Chelsea, waar Hakim Ziyech halverwege de tweede helft inviel, neemt het in de finale van de League Cup op tegen de winnaar van de ontmoeting tussen Liverpool en Arsenal. Die twee clubs treffen elkaar donderdag voor het eerst. De eerste wedstrijd zou vorige week al gespeeld worden, maar Liverpool had te maken met een corona-uitbraak in de selectie.
Manchester City won de afgelopen vier edities van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. Tottenham stond vorig seizoen in de finale.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
15 minuten geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
52 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.
57 minuten geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
19 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
20 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
21 uur geleden