Chelsea verliest voor het eerst sinds 2003 op Boxing Day
LONDEN (ANP) - Chelsea heeft voor het eerst sinds 2003 een nederlaag moeten incasseren op Boxing Day. De ploeg van manager Frank Lampard ging op het eigen Stamford Bridge onderuit tegen Southampton: 0-2. Voor Chelsea, de nummer 4 van de Premier League, betekende het al de derde nederlaag in de laatste vier competitieduels. De 'Blues' verloren twee weken geleden voor eigen publiek ook al met 1-0 van Bournemouth en hebben nu voor het eerst sinds 1998 in twee thuiswedstrijden op rij niet gescoord.
Michael Obafemi opende na een half uur de score. De 19-jarige Ier met Nigeriaanse roots schoot de bal vanaf de rand van het strafschopgebied met zijn linkervoet langs keeper Kepa Arrizabalaga (0-1). Nathan Redmond verdubbelde in de 73e minuut de voorsprong van Southampton, dat maar net boven de degradatiestreep staat. Chelsea-middenvelder N'Golo Kanté tikte de bal onbedoeld precies over teamgenoot César Azpilicueta in de voeten van de vrijstaande Redmond, die beheerst afrondde.
De laatste nederlaag van Chelsea op tweede kerstdag was in 2003, bij Charlton Athletic (4-2). Sindsdien wonnen de 'Blues' negen keer op Boxing Day, vijf keer speelden ze gelijk. De ploeg van Lampard begon goed aan dit seizoen, maar de laatste weken verloor de blauwe brigade vijf keer. Southampton is de derde ploeg in een maand tijd die met een zege Stamford Bridge verlaat. West Ham United en Bournemouth wonnen beide met 1-0 in de thuishaven van Chelsea.
Het jonge elftal van Lampard won zondag met 2-0 bij stadgenoot Tottenham Hotspur. Die ploeg van trainer José Mourinho herstelde zich op tweede kerstdag met winst op Brighton & Hove Albion (2-1) en verkleinde het gat met Chelsea daardoor weer tot drie punten.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax accepteert het schikkingsvoorstel van de KNVB van één duel schorsing voor Takehiro Tomiyasu. De Japanner kreeg zaterdag een rode kaart voor een overtreding op aanvaller Lequincio Zeefuik van Heracles Almelo.
11 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie leidt zondag de bekerfinale tussen AZ en NEC. Hij staat voor zijn vierde eindstrijd van de KNVB-beker, na duels tussen AZ en Vitesse (2017), Ajax - PSV (2022) en AZ - Go Ahead Eagles (2025).
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
1 dag geleden