Chelsea verliest voor het eerst sinds 2003 op Boxing Day
LONDEN (ANP) - Chelsea heeft voor het eerst sinds 2003 een nederlaag moeten incasseren op Boxing Day. De ploeg van manager Frank Lampard ging op het eigen Stamford Bridge onderuit tegen Southampton: 0-2. Voor Chelsea, de nummer 4 van de Premier League, betekende het al de derde nederlaag in de laatste vier competitieduels. De 'Blues' verloren twee weken geleden voor eigen publiek ook al met 1-0 van Bournemouth en hebben nu voor het eerst sinds 1998 in twee thuiswedstrijden op rij niet gescoord.
Michael Obafemi opende na een half uur de score. De 19-jarige Ier met Nigeriaanse roots schoot de bal vanaf de rand van het strafschopgebied met zijn linkervoet langs keeper Kepa Arrizabalaga (0-1). Nathan Redmond verdubbelde in de 73e minuut de voorsprong van Southampton, dat maar net boven de degradatiestreep staat. Chelsea-middenvelder N'Golo Kanté tikte de bal onbedoeld precies over teamgenoot César Azpilicueta in de voeten van de vrijstaande Redmond, die beheerst afrondde.
De laatste nederlaag van Chelsea op tweede kerstdag was in 2003, bij Charlton Athletic (4-2). Sindsdien wonnen de 'Blues' negen keer op Boxing Day, vijf keer speelden ze gelijk. De ploeg van Lampard begon goed aan dit seizoen, maar de laatste weken verloor de blauwe brigade vijf keer. Southampton is de derde ploeg in een maand tijd die met een zege Stamford Bridge verlaat. West Ham United en Bournemouth wonnen beide met 1-0 in de thuishaven van Chelsea.
Het jonge elftal van Lampard won zondag met 2-0 bij stadgenoot Tottenham Hotspur. Die ploeg van trainer José Mourinho herstelde zich op tweede kerstdag met winst op Brighton & Hove Albion (2-1) en verkleinde het gat met Chelsea daardoor weer tot drie punten.
Meer uit Voetbal
MONACO (ANP/AFP) - De Japanse middenvelder Takumi Minamino heeft tijdens de bekerwedstrijd van afgelopen zondag bij zijn club AS Monaco een gescheurde kruisband opgelopen. Dat meldt de Monegaskische club die uitkomt in de Franse competitie op X. Het is onduidelijk welke gevolgen de blessure heeft voor zijn deelname aan het WK voetbal van komende zomer.
20 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Jaden Slory maakt het seizoen af bij Go Ahead Eagles. De club uit Deventer huurt de 20-jarige vleugelspeler van Feyenoord. Hij stond in de belangstelling van meerdere clubs. Slory koos voor Go Ahead Eagles omdat hij goede herinneringen bewaart aan trainer Melvin Boel, die hij tijdens zijn periode bij FC Dordrecht leerde kennen.
2 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de samenwerking met hoofdsponsor syNeo per direct beëindigd. Het Duitse cosmeticabedrijf wilde niet langer voldoen aan de contractuele verplichtingen, meldt de Limburgse club uit de Eredivisie op zijn website. Volgens regionale omroep L1 zou het bedrijf jaarlijks 600.000 euro inbrengen en betrof het een contract van vijf seizoenen.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De rode kaart die NEC-aanvaller Sami Ouaissa afgelopen zaterdag kreeg in de thuiswedstrijd tegen Ajax (2-2) heeft geen gevolgen gekregen. Scheidsrechter Allard Lindhout bestrafte een overtreding in de 59e minuut op Davy Klaassen met rood. De KNVB heeft de kaart geseponeerd.
4 uur geledenZURICH (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal sluit het kalenderjaar, net als vorig jaar, af als zevende op de FIFA-ranglijst. Europees kampioen Spanje blijft lijstaanvoerder. Wereldkampioen Argentinië en Frankrijk maken de top-3 compleet. De gehele top-10 is onveranderd gebleven ten opzichte van vorige maand.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool vreest dat Alexander Isak in de gewonnen uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur (1-2) afgelopen zaterdag een beenbreuk heeft opgelopen. Dat melden The Athletic en Sky Sports. De Engelse club is nog in afwachting van de resultaten van een scan.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Shanice van de Sanden (33) gaat bij PSV voetballen. De aanvalster komt transfervrij over van het Mexicaanse Toluca en tekent een contract tot medio 2027. Van de Sanden sluit tijdens de voorbereiding op de tweede helft van het seizoen aan bij het elftal van Roeland ten Berge.
8 uur geleden