Chelsea verliest voor het eerst sinds 2003 op Boxing Day
LONDEN (ANP) - Chelsea heeft voor het eerst sinds 2003 een nederlaag moeten incasseren op Boxing Day. De ploeg van manager Frank Lampard ging op het eigen Stamford Bridge onderuit tegen Southampton: 0-2. Voor Chelsea, de nummer 4 van de Premier League, betekende het al de derde nederlaag in de laatste vier competitieduels. De 'Blues' verloren twee weken geleden voor eigen publiek ook al met 1-0 van Bournemouth en hebben nu voor het eerst sinds 1998 in twee thuiswedstrijden op rij niet gescoord.
Michael Obafemi opende na een half uur de score. De 19-jarige Ier met Nigeriaanse roots schoot de bal vanaf de rand van het strafschopgebied met zijn linkervoet langs keeper Kepa Arrizabalaga (0-1). Nathan Redmond verdubbelde in de 73e minuut de voorsprong van Southampton, dat maar net boven de degradatiestreep staat. Chelsea-middenvelder N'Golo Kanté tikte de bal onbedoeld precies over teamgenoot César Azpilicueta in de voeten van de vrijstaande Redmond, die beheerst afrondde.
De laatste nederlaag van Chelsea op tweede kerstdag was in 2003, bij Charlton Athletic (4-2). Sindsdien wonnen de 'Blues' negen keer op Boxing Day, vijf keer speelden ze gelijk. De ploeg van Lampard begon goed aan dit seizoen, maar de laatste weken verloor de blauwe brigade vijf keer. Southampton is de derde ploeg in een maand tijd die met een zege Stamford Bridge verlaat. West Ham United en Bournemouth wonnen beide met 1-0 in de thuishaven van Chelsea.
Het jonge elftal van Lampard won zondag met 2-0 bij stadgenoot Tottenham Hotspur. Die ploeg van trainer José Mourinho herstelde zich op tweede kerstdag met winst op Brighton & Hove Albion (2-1) en verkleinde het gat met Chelsea daardoor weer tot drie punten.
Meer uit Voetbal
WENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.
5 uur geledenDAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.
5 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.
6 uur geledenOSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.
8 uur geledenMONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Crysencio Summerville zette ook aan het begin van dit seizoen zijn voornaamste doelstelling op het notitieblok van zijn mobiele telefoon. "Ik wilde met het Nederlands elftal naar het WK en heb daar alles aan gedaan. Nu is het zover", beseft hij. "Ik ben er klaar voor, laat dat eerste fluitsignaal maar klinken. Ik ga alles geven."
8 uur geleden