
Chelsea trekt verzoek om bekerwedstrijd zonder publiek in
LONDEN (ANP) - Chelsea heeft na overleg met de Engelse voetbalbond het verzoek ingetrokken de kwartfinale van het toernooi om de FA Cup tegen Middlesbrough zaterdag zonder publiek te spelen. De Londense club meende dat honorering van die vraag de "integriteit van de sport" ten goede zou komen, maar kwam later tot inkeer.
De Russische eigenaar van Chelsea, Roman Abramovitsj, is op een Britse sanctielijst gezet wegens de inval in OekraÏne. Daardoor heeft Chelsea te maken met tal van ingrijpende restricties en mag de club bijvoorbeeld geen losse kaarten verkopen voor die uitwedstrijd.
"Chelsea erkent dat dit een enorme impact heeft op Middlesbrough en de supporters van de club, evenals op onze eigen fans die al tickets hebben gekocht voordat de beperkingen werden opgelegd", liet de winnaar van de Champions League, die woensdag in Frankrijk aantreedt tegen Lille, in eerste instantie weten. "Maar wij zijn van mening dat dit de eerlijkste manier is om het duel onder de huidige omstandigheden door te laten gaan."
Gastheer Middlesbrough FC had geen goed woord over voor het verzoek van Chelsea. Dat werd op de clubsite "bizar" en "volkomen ongegrond" genoemd omdat iedereen wel weet waarom er sancties zijn uitgevaardigd tegen Chelsea en omdat Middlesbrough daarmee helemaal niets mee te maken heeft.
"Voorstellen dat MFC en onze fans zouden moeten worden gestraft, is niet alleen uitgesproken oneerlijk maar mist ook elke fundering", aldus Middlesbrough. De club zei het een gotspe te vinden dat Chelsea "sportieve integriteit" aanhaalde om zaterdag achter gesloten deuren te kunnen voetballen.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Francesco Farioli voelt geen extra druk nu Ajax zondag voor de 37e keer kampioen van Nederland kan worden. "Ik heb de druk gevoeld om Ajax terug te brengen naar de Champions League", vertelde de 36-jarige Italiaan op een persconferentie op het trainingscomplex De Toekomst van de koploper van de Eredivisie. "Dat is gelukt. Nu willen we ons ook voor de groepsfase van dat toernooi plaatsen en zo hoog mogelijk eindigen."
5 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Nummer 3 Feyenoord kan zondag bij winst op nummer 2 PSV het gat op de ranglijst met de Eindhovenaren verkleinen tot 2 punten. Trainer Robin van Persie had op de persconferentie goed nieuws over Calvin Stengs. Hij keert na een enkelblessure terug in de wedstrijdselectie.
7 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Oliver Edvardsen komt dit seizoen niet meer in actie voor Ajax. De linksbuiten heeft een blessure opgelopen op een training en mist de resterende duels met NEC, FC Groningen en FC Twente.
43 minuten geledenLEVERKUSEN (ANP) - Xabi Alonso heeft zijn vertrek bij Bayer Leverkusen bevestigd. De Spaanse oefenmeester deed dat tijdens de persconferentie voor het competitieduel met Borussia Dortmund.
50 minuten geledenALKMAAR (ANP) - Eredivisieclub AZ heeft het contract van trainer Maarten Martens opengebroken en verlengd tot de zomer van 2028. De Alkmaarders laten ook weten dat de overige stafleden langer blijven, onder wie assistenten Kenneth Goudmijn, Jan Sierksma en Robert Franssen.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft een accountant gevonden. De club meldt dat het dicht bij een akkoord is met CROP. Die moet als accountant de jaarrekeningen van Vitesse controleren en goedkeuren. Een geldige accountantsverklaring is nodig om betaald voetbal te kunnen blijven spelen. De nummer laatst van de Keuken Kampioen Divisie zit echter nog niet op een lijn met de licentiecommissie.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Wouter Goes mist alleen de thuiswedstrijd van AZ van zondag tegen FC Groningen. De tuchtcommissie van de KNVB heeft de verdediger voor twee duels geschorst, waarvan één voorwaardelijk.
3 uur geleden