Chelsea trekt verzoek om bekerwedstrijd zonder publiek in
LONDEN (ANP) - Chelsea heeft na overleg met de Engelse voetbalbond het verzoek ingetrokken de kwartfinale van het toernooi om de FA Cup tegen Middlesbrough zaterdag zonder publiek te spelen. De Londense club meende dat honorering van die vraag de "integriteit van de sport" ten goede zou komen, maar kwam later tot inkeer.
De Russische eigenaar van Chelsea, Roman Abramovitsj, is op een Britse sanctielijst gezet wegens de inval in OekraÏne. Daardoor heeft Chelsea te maken met tal van ingrijpende restricties en mag de club bijvoorbeeld geen losse kaarten verkopen voor die uitwedstrijd.
"Chelsea erkent dat dit een enorme impact heeft op Middlesbrough en de supporters van de club, evenals op onze eigen fans die al tickets hebben gekocht voordat de beperkingen werden opgelegd", liet de winnaar van de Champions League, die woensdag in Frankrijk aantreedt tegen Lille, in eerste instantie weten. "Maar wij zijn van mening dat dit de eerlijkste manier is om het duel onder de huidige omstandigheden door te laten gaan."
Gastheer Middlesbrough FC had geen goed woord over voor het verzoek van Chelsea. Dat werd op de clubsite "bizar" en "volkomen ongegrond" genoemd omdat iedereen wel weet waarom er sancties zijn uitgevaardigd tegen Chelsea en omdat Middlesbrough daarmee helemaal niets mee te maken heeft.
"Voorstellen dat MFC en onze fans zouden moeten worden gestraft, is niet alleen uitgesproken oneerlijk maar mist ook elke fundering", aldus Middlesbrough. De club zei het een gotspe te vinden dat Chelsea "sportieve integriteit" aanhaalde om zaterdag achter gesloten deuren te kunnen voetballen.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het WK-kwalificatieduel met Frankrijk verrassend gewonnen. Zonder veel ervaren speelsters won de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Breda met 2-1 van de nummer 6 van de wereld. Debutante Renee van Asten en Esmee Brugts scoorden namens Oranje.
20 minuten geledenBREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
11 uur geledenACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.
12 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.
14 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.
1 dag geleden