Chelsea-trainer Tuchel: mijn schuld dat Ziyech niet in vorm is
LONDEN (ANP) - Dat de 'ontwikkeling' van Hakim Ziyech bij Chelsea momenteel stilstaat is de schuld van Thomas Tuchel. Dat althans beweert de nieuwe Duitse trainer zelf. "Ik heb harde keuzes moeten maken en daarvan is Hakim nu het slachtoffer. Maar ik daag hem uit te laten zien dat ik hem ten onrechte buiten het elftal laat."
Bij de komst van Tuchel begon oud-Ajacied Ziyech nog wel in de basis, maar dat veranderde snel. Tuchel: "Er hebben meer goede spelers op de bank gezeten en er zitten nog steeds meer goede spelers op de bank. Voor mij is het een voordeel dat ik zoveel keus heb. Ik vind de jongens die niet spelen ook goed, maar andere vind ik nu net iets beter. Dat kan per week veranderen natuurlijk."
Tuchel weet zeker dat Ziyech nog aan bod komt dit seizoen. "We doen nog op meerdere fronten mee en ons programma is heel zwaar. Ik zal Hakim zonder twijfel nog nodig hebben."
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft in de strijd om promotie naar de Eredivisie overtuigend afgerekend met Roda JC. De nog ongeslagen koploper in de Keuken Kampioen Divisie versloeg in eigen huis de nummer 3 van de ranglijst met 4-0.
32 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is er niet in geslaagd de thuiswedstrijd tegen Telstar te winnen. De ploeg van trainer John van den Brom had in de Grolsch Veste in Enschede kansen te over om te scoren, maar wist geen enkele keer de bal langs de uitblinkende doelman Ronald Koeman te werken. De wedstrijd eindigde in 0-0.
40 minuten geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Pep Guardiola is toe aan zijn duizendste wedstrijd als coach. De Spaanse trainer van Manchester City bereikt dat magische aantal zondag tegen Liverpool. "Liverpool is onze grootste rivaal, dus ik kan me geen betere wedstrijd wensen om deze mijlpaal te vieren", zei hij tegen verslaggevers.
6 uur geledenLISSABON (ANP) - Carlos Forbs is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Portugal. De oud-speler van Ajax mag zich melden voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Armenië.
8 uur geledenZEIST (ANP) - De Nederlandse voetbalsters oefenen dit jaar nog tegen Portugal en Zuid-Korea. Dat zijn de laatste duels voor Oranje voor het kwalificatietoernooi voor het WK van 2027 in Brazilië, dat in maart van start gaat.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV heeft zondag de beschikking over een bijna fitte selectie voor de topwedstrijd bij AZ. De Eindhovenaren missen alleen de langdurig geblesseerde aanvallers Ruben van Bommel en Alassane Pléa. Dat zei de coach vrijdag.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Aymen Sliti (Feyenoord), Sami Ouaissa (NEC), Ayoub Oufkir (Sparta Rotterdam) en Devin Haen (Willem II) debuteren in de selectie van Jong Oranje. Michael Reiziger heeft het viertal opgenomen in zijn spelersgroep voor de komende duels in de EK-kwalificatie met Jong Slovenië en Jong Israël.
8 uur geleden