Chelsea-trainer Tuchel: mijn schuld dat Ziyech niet in vorm is
LONDEN (ANP) - Dat de 'ontwikkeling' van Hakim Ziyech bij Chelsea momenteel stilstaat is de schuld van Thomas Tuchel. Dat althans beweert de nieuwe Duitse trainer zelf. "Ik heb harde keuzes moeten maken en daarvan is Hakim nu het slachtoffer. Maar ik daag hem uit te laten zien dat ik hem ten onrechte buiten het elftal laat."
Bij de komst van Tuchel begon oud-Ajacied Ziyech nog wel in de basis, maar dat veranderde snel. Tuchel: "Er hebben meer goede spelers op de bank gezeten en er zitten nog steeds meer goede spelers op de bank. Voor mij is het een voordeel dat ik zoveel keus heb. Ik vind de jongens die niet spelen ook goed, maar andere vind ik nu net iets beter. Dat kan per week veranderen natuurlijk."
Tuchel weet zeker dat Ziyech nog aan bod komt dit seizoen. "We doen nog op meerdere fronten mee en ons programma is heel zwaar. Ik zal Hakim zonder twijfel nog nodig hebben."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het aantal leden van de KNVB is voor het vierde jaar op rij gestegen. Dat staat in het jaarverslag van de Nederlandse voetbalbond, dat vrijdag is gepubliceerd.
17 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst kan zaterdag met Ajax tegen Excelsior spelen. "Hij heeft de afgelopen dagen voluit getraind en is fit", zei interim-trainer Fred Grim op een persconferentie op sportpark De Toekomst van de club uit Amsterdam.
2 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Franse voetballer Paul Pogba maakt naar verwachting zaterdag zijn rentree na meer dan twee jaar afwezigheid. De 32-jarige middenvelder, die in 2018 met Frankrijk de wereldtitel won, zit in de wedstrijdselectie van AS Monaco voor het duel met Rennes.
3 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Bondscoach Stanley Menzo gaat met het Surinaamse elftal "aan een sterk plan werken" om zich in maart alsnog te kwalificeren voor het WK voetbal. Suriname is bij de loting voor de play-offs gekoppeld aan Bolivia en treft bij winst daarna Irak. "We hebben vier maanden, dat is genoeg tijd om ons helemaal in te leven, een plan te bouwen en het team klaar te maken voor wat komt", aldus Menzo tegen het ANP. "Voorbereiding is macht."
21 uur geledenLIVINGSTON (ANP) - Voetballer Joshua Brenet mag de uitwedstrijd van zijn club Livingston tegen Rangers FC zaterdag overslaan. Trainer David Martindale geeft de international van Curaçao vrijaf om de kwalificatie voor het WK te vieren.
1 dag geledenWOLFSBURG (ANP) - Ella Peddemors en Lineth Beerensteyn hebben de voetbalsters van VfL Wolfsburg aan een thuiszege op Manchester United (5-2) in de Champions League geholpen. De Nederlandse internationals maakten vier van de vijf doelpunten voor hun ploeg.
1 dag geledenLISSABON (ANP) - Dodi Lukebakio mist dinsdag de uitwedstrijd van Benfica tegen Ajax in de Champions League. De aanvallende middenvelder heeft woensdag een breuk in zijn linkerenkel opgelopen tijdens de kwalificatiewedstrijd van België tegen Liechtenstein (7-0) voor het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
1 dag geleden