Chelsea-trainer Tuchel baalt van onderonsje arbiter en Ancelotti
MADRID (ANP) - Chelsea-trainer Thomas Tuchel heeft zijn onvrede geuit over het onderonsje dat de Poolse scheidsrechter Szymon Marciniak had met Carlo Ancelotti, de coach van Real Madrid. De ploeg van Ancelotti schakelde titelhouder Chelsea dinsdag uit in de kwartfinales van de Champions League.
"Toen ik naar hem toe ging om hem te bedanken, stond hij te lachen met de coach van de tegenstander", zei Tuchel na afloop van de enerverende wedstrijd. Chelsea had in Madrid de 3-1-achterstand die in Londen (1-3) werd opgelopen weggewerkt, maar in de verlenging kwam Real terug tot 2-3.
"Ik denk dat het totaal het verkeerde moment is om te lachen, nadat een ploeg 126 minuten met zijn hart heeft gespeeld. Dat is een kwestie van slechte timing en dat heb ik hem ook verteld."
VAR
Toen Chelsea met 2-0 voor stond, werd een doelpunt van Marcos Alonso afgekeurd, wegens hands. Arbiter Marciniak ging af op het advies van zijn VAR, die oordeelde dat Alonso de bal met zijn hand had geraakt.
"Ik ben ontzettend teleurgesteld dat hij niet zelf op het scherm is gaan kijken. Je moet de baas blijven en de beslissing niet bij iemand neerleggen die afgezonderd en in een stoel zit", aldus Tuchel, die zeer tevreden was over het optreden van zijn elftal. "We zijn tot het gaatje gegaan en ik ben erg trots op mijn spelers. We verdienden het om ons te kwalificeren, maar het geluk was niet aan onze zijde. We kunnen onszelf niks verwijten en moeten deze nederlaag met trots accepteren."
Karim Benzema bezorgde Real in de verlenging het beslissende doelpunt. Hij had in de eerste wedstrijd al drie keer gescoord. Chelsea won vorig jaar de Champions League door Manchester City in de finale met 1-0 te verslaan.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/RTR/AFP) - De Gouden Bal wordt dit jaar voor het eerst in Londen uitgereikt. Dat is ter gelegenheid van de zeventigste editie van de trofee voor beste voetballer ter wereld, meldt de organisatie. De Engelsman Stanley Matthews won in 1956 als eerste de Gouden Bal.
6 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar moet de eerste groepswedstrijd van Brazilië op het wereldkampioenschap tegen Marokko naar alle waarschijnlijkheid aan zich voorbij laten gaan. Dat is duidelijk geworden na onderzoek van zijn kuitblessure.
6 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Dick Advocaat vindt het niet vreemd dat hij teruggekeerd is als bondscoach van Curaçao. "Fred Rutten is zelf opgestapt. Dus ik zou niet weten wat het probleem is", vertelde de Hagenaar op een persconferentie in Noordwijk, waar hij zich met zijn elftal voorbereidt op het komende WK.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond verwacht dat de FIFA een visum voor meerdere reizen naar de Verenigde Staten faciliteert voor het Iraanse nationale team in aanloop naar het WK. Dat zegt voorzitter Mehdi Taj in een video die donderdag door Iraanse media werd uitgezonden.
11 uur geledenTILBURG (ANP) - Finn Stam blijft bij Willem II voetballen. De naar de Eredivisie gepromoveerde Tilburgers nemen de 23-jarige verdediger definitief over van AZ. Stam kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor Willem II, dat de optie tot koop in het contract nu heeft gelicht.
12 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft na twee maanden zijn rentree als basisspeler van Corinthians gemaakt. De 32-jarige spits van het Nederlands elftal verloor met zijn Braziliaanse werkgever in de Copa Libertadores van Platense: 0-2. Depay, die net hersteld is van een bovenbeenblessure, speelde alleen de eerste helft mee.
12 uur geledenBREDA (ANP) - Carl Hoefkens is ook komend seizoen trainer van NAC Breda. De 47-jarige Belg degradeerde onlangs met de Brabanders uit de Eredivisie.
13 uur geleden