Chelsea stelt Potter aan als opvolger ontslagen trainer Tuchel
LONDEN (ANP) - Chelsea heeft Graham Potter benoemd tot nieuwe trainer. Potter volgt de woensdag ontslagen Thomas Tuchel op. De Engelsman tekent in Londen een contract van vijf jaar.
De 47-jarige Potter komt over van Brighton & Hove Albion dat na vier overwinningen, één nederlaag en een gelijkspel op de vierde plek staat in de Premier League. "Ik ben ongelooflijk trots en blij dat ik deze fantastische voetbalclub mag vertegenwoordigen", zegt Potter over zijn aanstelling bij Chelsea. "Ik kijk ernaar uit om aan de slag te gaan met de spelers en om samen een team en cultuur te ontwikkelen waar onze fans trots op kunnen zijn."
Chelsea is sinds eind mei in handen van een consortium rond de Amerikaanse miljardair Todd Boehly, die zegt verheugd te zijn met de komst van Potter. "Hij heeft zich als coach bewezen en is een vernieuwer in de Premier League, die past bij onze visie voor de club", zegt Boehly. "Hij is niet alleen buitengewoon getalenteerd op het veld, maar heeft ook vaardigheden en capaciteiten die verder reiken."
Zesde plek
De Londense club staat momenteel op de zesde plaats in de Engelse voetbalcompetitie met 10 punten uit zes duels. Het ontslag van Tuchel volgde een dag nadat Chelsea de Champions League was begonnen met een nederlaag in Kroatië tegen Dinamo Zagreb (1-0).
De Duitser werd in januari vorig jaar aangesteld als opvolger van de ontslagen Frank Lampard. De 49-jarige Tuchel was eerder trainer van onder meer Borussia Dortmund en Paris Saint-Germain. Tuchel had Chelsea in zijn eerste (halve) seizoen naar de winst van de Champions League geleid.
Het afgelopen seizoen eindigde Chelsea als derde in de Premier League achter Manchester City en Liverpool. In zowel de finale van de FA Cup als de League Cup verloor de ploeg van Tuchel van Liverpool, beide keren via strafschoppen.
Meer uit Voetbal
DAVOS (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump zal deze zomer de wereldbeker uitreiken aan de wereldkampioen na de finale van het WK voetbal. Dat zei FIFA-voorzitter Gianni Infantino tijdens een paneldiscussie over het WK op het World Economic Forum in Davos.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is middenvelder Pedri een maand kwijt. De Spaanse international heeft een hamstringblessure opgelopen in de wedstrijd van woensdag tegen Slavia Praag in de Champions League.
6 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Real Madrid voert evenals vorig jaar de wereldranglijst aan van voetbalclubs met de meeste inkomsten. Bij de Spaanse voetbalclub kwam vorig seizoen bijna 1,2 miljard euro binnen, ondanks dat de club geen grote prijs won. FC Barcelona klom op de jaarlijks door Deloitte gepubliceerde Money League naar de tweede plaats met 975 miljoen euro, terwijl Bayern München de derde plaats inneemt met 861 miljoen euro.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich met een 2-0-thuiszege op Union Sint-Gillis verzekerd van een plek bij de laatste zestien in de Champions League. Bayern staat nu tweede met 18 punten en kan in de laatste speelronde, als het op bezoek gaat bij PSV in Eindhoven, niet meer buiten de top acht belanden. Dat betekent dat de ploeg van Vincent Kompany de tussenronde in februari mag overslaan en pas in maart weer in actie komt in de achtste finale.
21 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - PSV heeft in de Champions League nagelaten zich zo goed als zeker te plaatsen voor de tussenronde. De Eindhovenaren gingen kansloos onderuit bij Newcastle United (3-0) en zakten daardoor naar de 22e plaats met 8 punten. De nummers 9 tot en met 24 gaan naar de tussenronde.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Branco van den Boomen tot het einde van het seizoen aan de Franse club Angers SCO, de huidige nummer 11 van de Ligue 1. De 30-jarige middenvelder staat nog tot de zomer van 2027 onder contract in Amsterdam.
23 uur geledenISTANBUL (ANP) - Atlético Madrid heeft in de voorlaatste speelronde in het hoofdtoernooi van de Champions League gelijkgespeeld bij Galatasaray (1-1). De ploeg van Diego Simeone kwam na vier minuten op voorsprong via een kopbal van Giuliano Simeone, de zoon van de trainer. Maar de nummer 1 van Turkije kwam een kwartier later op gelijke hoogte door een eigen doelpunt van Marcos Llorente. Atlético staat voorlopig op plek 8, maar later op woensdag komt een aantal ploegen nog in actie. Galatasaray heeft nu 10 punten en staat voorlopig 16e.
23 uur geleden