Chelsea stelt Potter aan als opvolger ontslagen trainer Tuchel
LONDEN (ANP) - Chelsea heeft Graham Potter benoemd tot nieuwe trainer. Potter volgt de woensdag ontslagen Thomas Tuchel op. De Engelsman tekent in Londen een contract van vijf jaar.
De 47-jarige Potter komt over van Brighton & Hove Albion dat na vier overwinningen, één nederlaag en een gelijkspel op de vierde plek staat in de Premier League. "Ik ben ongelooflijk trots en blij dat ik deze fantastische voetbalclub mag vertegenwoordigen", zegt Potter over zijn aanstelling bij Chelsea. "Ik kijk ernaar uit om aan de slag te gaan met de spelers en om samen een team en cultuur te ontwikkelen waar onze fans trots op kunnen zijn."
Chelsea is sinds eind mei in handen van een consortium rond de Amerikaanse miljardair Todd Boehly, die zegt verheugd te zijn met de komst van Potter. "Hij heeft zich als coach bewezen en is een vernieuwer in de Premier League, die past bij onze visie voor de club", zegt Boehly. "Hij is niet alleen buitengewoon getalenteerd op het veld, maar heeft ook vaardigheden en capaciteiten die verder reiken."
Zesde plek
De Londense club staat momenteel op de zesde plaats in de Engelse voetbalcompetitie met 10 punten uit zes duels. Het ontslag van Tuchel volgde een dag nadat Chelsea de Champions League was begonnen met een nederlaag in Kroatië tegen Dinamo Zagreb (1-0).
De Duitser werd in januari vorig jaar aangesteld als opvolger van de ontslagen Frank Lampard. De 49-jarige Tuchel was eerder trainer van onder meer Borussia Dortmund en Paris Saint-Germain. Tuchel had Chelsea in zijn eerste (halve) seizoen naar de winst van de Champions League geleid.
Het afgelopen seizoen eindigde Chelsea als derde in de Premier League achter Manchester City en Liverpool. In zowel de finale van de FA Cup als de League Cup verloor de ploeg van Tuchel van Liverpool, beide keren via strafschoppen.
Meer uit Voetbal
TURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.
8 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Penaltyheld Matvei Safonov van Paris Saint-Germain heeft in de finale van de Intercontinental Cup vermoedelijk twee strafschoppen tegengehouden met een gebroken hand. Dat vertelde coach Luis Enrique van de club uit Parijs, die het duel in Qatar won van de Braziliaanse club Flamengo.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal incidenten in en rond stadions van betaaldvoetbalclubs is voor het derde seizoen op rij gedaald. Dat schrijft demissionair veiligheidsminister Foort van Oosten in een brief aan de Tweede Kamer. Hoewel dit de VVD'er "voorzichtig positief" stemt, blijft het afsteken van vuurwerk een "hardnekkig probleem".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Sébastien Haller doet met titelverdediger Ivoorkust niet mee aan de Afrika Cup. De spits van FC Utrecht is volgens de Ivoriaanse voetbalbond niet op tijd hersteld van de blessure die hij zondag tegen NAC Breda opliep. Evan Guessand (Aston Villa) is zijn vervanger.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie voelt veel vertrouwen van zijn spelers en de directie van Feyenoord. "Dat spreekt iedereen ook uit" , zei hij op een persconferentie voor het thuisduel van zondag met FC Twente. "Ze geven mij het gevoel dat we het samen gaan omdraaien."
4 uur geleden