Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chelsea stelt Potter aan als opvolger ontslagen trainer Tuchel

Chelsea stelt Potter aan als opvolger ontslagen trainer Tuchel

LONDEN (ANP) - Chelsea heeft Graham Potter benoemd tot nieuwe trainer. Potter volgt de woensdag ontslagen Thomas Tuchel op. De Engelsman tekent in Londen een contract van vijf jaar.

De 47-jarige Potter komt over van Brighton & Hove Albion dat na vier overwinningen, één nederlaag en een gelijkspel op de vierde plek staat in de Premier League. "Ik ben ongelooflijk trots en blij dat ik deze fantastische voetbalclub mag vertegenwoordigen", zegt Potter over zijn aanstelling bij Chelsea. "Ik kijk ernaar uit om aan de slag te gaan met de spelers en om samen een team en cultuur te ontwikkelen waar onze fans trots op kunnen zijn."

Chelsea is sinds eind mei in handen van een consortium rond de Amerikaanse miljardair Todd Boehly, die zegt verheugd te zijn met de komst van Potter. "Hij heeft zich als coach bewezen en is een vernieuwer in de Premier League, die past bij onze visie voor de club", zegt Boehly. "Hij is niet alleen buitengewoon getalenteerd op het veld, maar heeft ook vaardigheden en capaciteiten die verder reiken."

Zesde plek

De Londense club staat momenteel op de zesde plaats in de Engelse voetbalcompetitie met 10 punten uit zes duels. Het ontslag van Tuchel volgde een dag nadat Chelsea de Champions League was begonnen met een nederlaag in Kroatië tegen Dinamo Zagreb (1-0).

De Duitser werd in januari vorig jaar aangesteld als opvolger van de ontslagen Frank Lampard. De 49-jarige Tuchel was eerder trainer van onder meer Borussia Dortmund en Paris Saint-Germain. Tuchel had Chelsea in zijn eerste (halve) seizoen naar de winst van de Champions League geleid.

Het afgelopen seizoen eindigde Chelsea als derde in de Premier League achter Manchester City en Liverpool. In zowel de finale van de FA Cup als de League Cup verloor de ploeg van Tuchel van Liverpool, beide keren via strafschoppen.

Meer uit Voetbal

Pepi en Bajraktarevic leiden PSV ruim langs PEC Zwolle

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.

8 uur geleden
AZ speelt na bekerwinst met 0-0 gelijk bij Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.

10 uur geleden
PSV tegen PEC zonder Saibari, Veerman terug in de basis

EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.

10 uur geleden
AZ na bekerwinst op zes posities gewijzigd tegen Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.

13 uur geleden
Kort geding NAC tegen KNVB dinsdag te volgen via livestream

UTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.

15 uur geleden
Algemeen directeur Te Kloese verlaat Feyenoord na dit seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.

16 uur geleden
Real Madrid rest van het seizoen zonder Militão en Güler

MADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op ​Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.

16 uur geleden