Chelsea stelt Potter aan als opvolger ontslagen trainer Tuchel
LONDEN (ANP) - Chelsea heeft Graham Potter benoemd tot nieuwe trainer. Potter volgt de woensdag ontslagen Thomas Tuchel op. De Engelsman tekent in Londen een contract van vijf jaar.
De 47-jarige Potter komt over van Brighton & Hove Albion dat na vier overwinningen, één nederlaag en een gelijkspel op de vierde plek staat in de Premier League. "Ik ben ongelooflijk trots en blij dat ik deze fantastische voetbalclub mag vertegenwoordigen", zegt Potter over zijn aanstelling bij Chelsea. "Ik kijk ernaar uit om aan de slag te gaan met de spelers en om samen een team en cultuur te ontwikkelen waar onze fans trots op kunnen zijn."
Chelsea is sinds eind mei in handen van een consortium rond de Amerikaanse miljardair Todd Boehly, die zegt verheugd te zijn met de komst van Potter. "Hij heeft zich als coach bewezen en is een vernieuwer in de Premier League, die past bij onze visie voor de club", zegt Boehly. "Hij is niet alleen buitengewoon getalenteerd op het veld, maar heeft ook vaardigheden en capaciteiten die verder reiken."
Zesde plek
De Londense club staat momenteel op de zesde plaats in de Engelse voetbalcompetitie met 10 punten uit zes duels. Het ontslag van Tuchel volgde een dag nadat Chelsea de Champions League was begonnen met een nederlaag in Kroatië tegen Dinamo Zagreb (1-0).
De Duitser werd in januari vorig jaar aangesteld als opvolger van de ontslagen Frank Lampard. De 49-jarige Tuchel was eerder trainer van onder meer Borussia Dortmund en Paris Saint-Germain. Tuchel had Chelsea in zijn eerste (halve) seizoen naar de winst van de Champions League geleid.
Het afgelopen seizoen eindigde Chelsea als derde in de Premier League achter Manchester City en Liverpool. In zowel de finale van de FA Cup als de League Cup verloor de ploeg van Tuchel van Liverpool, beide keren via strafschoppen.
Meer uit Voetbal
İZMIT (ANP) - Bondscoach Zinedine Zidane heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Frankrijk gewonnen. De Fransen begonnen de Nations League in het Turkse İzmit met een 1-0-overwinning op Turkije. Aanvoerder Kylian Mbappé zorgde in de tweede helft voor het doelpunt, maar viel kort daarna geblesseerd uit.
3 uur geledenROME (ANP) - Mark van Bommel (49) heeft bij zijn debuut als bondscoach van het nationale voetbalelftal van België gewonnen van Italië in de Nations League. In het Stadio Olimpico in Rome waren de Belgen met 2-0 te sterk. Oud-Ajacied Mika Godts maakte de openingstreffer en scoorde zo voor het eerst in het shirt van België.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het afgelopen seizoen (2025/2026) een nettowinst van 2 miljoen euro geboekt. De netto-omzet steeg met 10,2 miljoen euro naar 188,3 miljoen euro. Dat blijkt uit de jaarcijfers die de Amsterdamse voetbalclub vrijdag in een persbericht presenteerde.
7 uur geledenNYON (ANP) - De Poolse scheidsrechter Szymon Marciniak heeft de leiding over de tweede wedstrijd in de Nations League van het Nederlands elftal tegen Servië. Het duel staat zondag om 18.00 uur in Belgrado op het programma.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is vrijdag begonnen aan de voorbereiding op de uitwedstrijd van zondag tegen Servië in de Nations League. Een dag na het gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA tegen Duitsland (1-1) verschenen op het trainingsveld in Zeist alleen de spelers die als invaller of helemaal niet in actie kwamen.
12 uur geledenFRANKFURT AM MAIN (ANP/DPA) - Bondscoach Jürgen Klopp van Duitsland heeft Florian Wirtz en Jonathan Burkardt overgeheveld van zijn tweede selectie naar zijn spelersgroep voor de tweede wedstrijd in de Nations League tegen Griekenland op zondag. De twee vervangen Jamal Musiala en Kai Havertz, die bij het duel met Oranje op donderdag (1-1) geblesseerd raakten.
13 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández heeft Joshua Zirkzee opgeroepen als vervanger voor de geblesseerde Brian Brobbey. Dat maakte de KNVB een dag na het gelijkspel van Oranje in Amsterdam tegen Duitsland (1-1) bekend. Zirkzee meldt zich vrijdagavond in Zeist bij de selectie.
14 uur geleden