Chelsea-speler Neto bepaalt zelf of hij speelt na dood Diogo Jota
PHILADELPHIA (ANP/AFP) - De Portugees Pedro Neto mag zelf beslissen of hij met Chelsea meedoet aan de kwartfinale van het WK voetbal voor clubs tegen Palmeiras. Dat heeft zijn coach Enzo Maresca gezegd in Philadelphia waar het duel wordt gespeeld. Neto is zwaar aangeslagen door de dood van zijn landgenoot Diogo Jota. De speler van Liverpool overleed samen met zijn jongere broer André Silva nadat hun auto in Noord-Spanje van de snelweg raakte.
Neto speelde met Jota in het nationale Portugese elftal dat vorige maand de UEFA Nations League won. Ze waren ook eerder ploeggenoten bij de Wolverhampton Wanderers. "Ik heb vanochtend met Pedro gesproken. Elke beslissing die hij neemt, is de juiste en we zullen hem steunen", zei Maresca in de Verenigde Staten. De wedstrijd tussen Chelsea en Palmeiras begint zaterdagochtend om 03.00 uur Nederlandse tijd.
Diogo Jota en zijn broer worden zaterdag begraven in het Portugese São Cosme. De uitvaart vindt plaats niet ver van de plek waar Diogo Jota twee weken geleden in het huwelijk trad.
Meer uit Voetbal
NICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.
13 uur geledenZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.
16 uur geledenSITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.
17 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.
17 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.
20 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.
23 uur geleden